Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türk Islam Birliği’nin Bir An Önce Kurulması Için Dua Edelim

O Çevrimdışı

Oğuz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türk İslam Birliği’nde hiçbir Müslüman, Hıristiyan, Musevi acı çekmez. Öldürülmez. Yaralanmaz. Fakir olmaz. Ezilmez. Korku yaşamaz. Hukukta, adalette sorun kalmaz. Fail-i meçhul olaylar olmaz. Fakirlik olmaz. Üretimsizlik olmaz. Cahillik olmaz...

Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak mücadele edenleri sever. (Saf Suresi, 4)

Ve haklarına müdahale edildiği zaman, birlik olup karşı koyanlardır. (Şura Suresi, 39)

• Türk İslam Birliği’nin oluşmasında boşa geçen her gün bir kayıptır, bir zarardır.
  • Hiç gecikme olmaksızın Türk İslam Birliği hemen oluşturulmalıdır.
  • Bütün Türk milleti bu güzel birliği destekliyor ve onaylıyor.
  • Bütün Türk devletleri, İslam ülkeleri bu birliği bir zaruret olarak görüyor. Sevinçle samimiyetle destekliyor.
  • Amerika’nın, Rusya’nın, Çin’in, Avrupa’nın bütün dünyanın hem maddi hem manevi olarak lehine, hayrına olan bu birlik, bütün dünyaya barış, kardeşlik, sevgi ve ferahlık getirecektir.
  • Türk İslam Birliği, dünyadaki terörü, karmaşayı, huzursuzluğu, küresel krizi derhal durduracak yegane çözümdür.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi benim anlamadigim islamda bir eksiklikmi varki turk islam olsun ? veya arap islam olsun veya modern veya asiri ?

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
biz insanlari turklestirmeyemyi davet etmeliyiz yoksa muslumanlasmayami ? akhi yanlis anlama amacaim seni kotulemek degil ama bazi seyleri anlamaliyiz akhi Allah bizi turk olarak yaratmis bunu inkar edemegiz fakat irkimiz bize bir fayda vermiyecek hesap gunu onun için irki fazla ileri surmemek lazim irkini dinin seviyesine getirmemek lazim adam musluman olsun ingiliz olsun yani bi sakincasimi var akhi ?

N Çevrimdışı

numan06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben yeni yeni islamitin güzelliğinin harkına vardım bu güzel siteye kayıt oldum senin türk islm sentezin beni pişman etti arkadaş yazık bari bizim gibi çamurdan yeni çıkıp temizlemeye çalısanlar böyle ırkçılık yazıları gordüğü zaman çok şeyden caydırıyor..allah rızası için ırk siyaseti yapmayın...türk değilim ama senin bu yazın kalbimizi kırıyor..müslümanım ne mutlu müslüman olana

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
bak oguz kardes anlatmama bile kalmadiki kendin anlamistirsin goruyomusun irki koydumu insanlar nasil uzulyo muslumanin kalbi nasi kirlir çunku oyle bir sozlerdirki bunlar sanki islam sadece turkler için gonderilmis gibi sanki butun dunya turk olmak zorunda sanki turk olmayanin islami yok gibi iste islami muslumani bolmek için koyulmus isimler ama bizim millet farkinda degil simdi buraya turk birligi yazdin akhi muslumanlar uzulmezmi ? bunlar niye sadece kendi aralarinda birlik istiyor bizde musluman degilmiyiz ? peygamber efendimiz aleyhi salatu we sellam medinede islam devleti kurldugu zaman hiç arap islam devleti diye bir sey duydukmu ?

N Çevrimdışı

numan06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tewhit kardeş ben inançsız bir insandım allaha şükür islamı yeni tanıdım ve mutluym cevabın güzel.. çoğu insanlar bu türk islam sentezi sitelerde gördüğü zaman kacıyor lütfennn lütfen ırk büyüklüğü girdiği zaman işin içine benim gibi yeni çamurdan çıkanlar yine batar

halit bin velit Çevrimdışı

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türk İslam Birliği’nde hiçbir Müslüman, Hıristiyan, Musevi acı çekmez. Öldürülmez. Yaralanmaz. Fakir olmaz. Ezilmez. Korku yaşamaz. Hukukta, adalette sorun kalmaz. Fail-i meçhul olaylar olmaz. Fakirlik olmaz. Üretimsizlik olmaz. Cahillik olmaz...

Şüphesiz Allah, kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak mücadele edenleri sever. (Saf Suresi, 4)

Ve haklarına müdahale edildiği zaman, birlik olup karşı koyanlardır. (Şura Suresi, 39)

• Türk İslam Birliği’nin oluşmasında boşa geçen her gün bir kayıptır, bir zarardır.
  • Hiç gecikme olmaksızın Türk İslam Birliği hemen oluşturulmalıdır.
  • Bütün Türk milleti bu güzel birliği destekliyor ve onaylıyor.
  • Bütün Türk devletleri, İslam ülkeleri bu birliği bir zaruret olarak görüyor. Sevinçle samimiyetle destekliyor.
  • Amerika’nın, Rusya’nın, Çin’in, Avrupa’nın bütün dünyanın hem maddi hem manevi olarak lehine, hayrına olan bu birlik, bütün dünyaya barış, kardeşlik, sevgi ve ferahlık getirecektir.
  • Türk İslam Birliği, dünyadaki terörü, karmaşayı, huzursuzluğu, küresel krizi derhal durduracak yegane çözümdür.
Hangi türk islam birligi varmi dinimizde miliyetcilik ,kavmiyetcilik,irkcilik ya sen bilerek buraya geldin yada senin cahilligin yada biriler
i seni burayami gönderdi
Al bak saf süresi bize ne emir ediyor.

Rahman Rahim olan Allah'ın adıyla

1- Göklerde ve yerde olanların tümü Allah'ı tesbih etmiştir. O, üstün ve güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
2- Ey iman edenler, yapmayacağınız şeyi neden söylersiniz?
3- Yapmayacağınız şeyi söylemeniz, Allah Katında bir gazab (konusu olması) bakımından büyüdü (büyük bir suç teşkil etti).
4- Şüphesiz Allah, Kendi yolunda, sanki birbirlerine kenetlenmiş bir bina gibi saf bağlayarak çarpışanları sever.
5- Hani Musa, kavmine demişti ki: "Ey kavmim, gerçekten benim sizin için Allah'tan gönderilmiş bir elçi olduğumu bildiğiniz halde, niçin bana eziyet ediyorsunuz?" İşte onlar eğrilip-sapınca Allah da onların kalplerini eğriltip saptırmış oldu. Allah, fasık bir kavmi hidayete erdirmez.
6- Hani Meryem oğlu İsa da: "Ey İsrailoğulları, gerçekten ben, sizin için Allah'tan gönderilmiş bir elçiyim. Benden önceki Tevrat'ı doğrulayıcı ve benden sonra ismi "Ahmed" olan bir elçinin de müjdeleyicisiyim" demişti. Fakat o, onlara apaçık belgelerle gelince: "Bu, açıkça bir büyüdür" dediler.
7- İslam'a çağrıldığı halde, Allah'a karşı yalan uyduranlardan daha zalim kimdir? Allah, zalim bir kavmi hidayete erdirmez.
8- Onlar, Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, Kendi nurunu tamamlayıcıdır; kafirler hoş görmese bile.
9- Elçilerini hidayet ve hak din üzere gönderen O'dur. Öyle ki onu (hak din olan İslam'ı) bütün dinlere karşı üstün kılacaktır; müşrikler hoş görmese bile.
10- Ey iman edenler, sizi acı bir azaptan kurtaracak bir ticareti haber vereyim mi?
11- Allah'a ve O'nun Resulüne iman edersiniz, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda mücadele edersiniz. Bu, sizin için daha hayırlıdır; eğer bilirseniz.
12- O da sizin günahlarınızı bağışlar, sizi altlarından ırmaklar akan cennetlere ve Adn cennetlerindeki güzel konaklara yerleştirir. İşte 'büyük mutluluk ve kurtuluş' budur.
13- Ve seveceğiniz bir başka (nimet) daha var: Allah'tan 'yardım ve zafer (nusret)' ve yakın bir fetih. Mü'minleri müjdele.
14- Ey iman edenler, Allah'ın yardımcıları olun: Meryem oğlu İsa'nın havarilere: "Allah'a (yönelirken) benim yardımcılarım kimlerdir?" demesi gibi. Havariler de demişlerdi ki: "Allah'ın yardımcıları bizleriz." Böylece İsrailoğulları'ndan bir topluluk iman etmiş, bir topluluk da inkar etmişti. Sonunda Biz iman edenleri düşmanlarına karşı destekledik, onlar da üstün geldiler.

N Çevrimdışı

numan06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş ben islam konusunda cahilim ama 27 yasındayım türkiyenin en iyi üviv bitirmiş nice öğrenciye ders veriyorum...ama sen hemen bana cahil dedin bildiğim kadarıyla islamiyette kimse küçünmez hor görülmez kimse beni buraya göndermedi.facebokta bu sitenin adını gördüm merak ettim istemiyorsan siteden çıkarım kardeşş.

T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
akhi hiç birimizin birbirimizi kuçumsemeye hakki yoktur akhi kendini uzme kardes bende cahilimm hemde buyuk bir cahil mash'Allah ogrencilere ders veriyorsun abi ne guzelki turkiyedeki yetisen çocuklara en azindan sizin gibi biri islamiyeti ogrete bilir

N Çevrimdışı

numan06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş ben zihinsel engelliler öğretmeniyim..hayatta çok şey gördümm.. şu varki ben ihlas süresinin rabbini seviyorum ...selam ,ile

halit bin velit Çevrimdışı

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeş ben islam konusunda cahilim ama 27 yasındayım türkiyenin en iyi üviv bitirmiş nice öğrenciye ders veriyorum...ama sen hemen bana cahil dedin bildiğim kadarıyla islamiyette kimse küçünmez hor görülmez kimse beni buraya göndermedi.facebokta bu sitenin adını gördüm merak ettim istemiyorsan siteden çıkarım kardeşş.

o zaman belki ben yanlis anladim bu konular sitede mevcut, okursan belki sana yardimci ola bilir ;Benim de yanlislarim olabilir biz de islami ögrenmeye ve hayatimiza tatbik etmeye calisiyoruz Allah hepimizin yardimcisi olsun

O Çevrimdışı

Oğuz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türk İslam Birliğinde ırk üstünlüğü iddiası yoktur

Müslümanların birlik olması Kuran'a göre farzdır. Türk İslam Birliği'nin kurulması hem tüm Müslümanlara büyük bir güç ve kuvvet kazandıracaktır, hem de Hıristiyanlara, Musevilere, Ermenilere, Ruslara, Amerikalılara kısaca tüm toplumlara esenlik getirecektir. Ancak bu birlik hiçbir şekilde ırk üstünlüğüne dayalı bir birlik değildir. Bu birliğin liderliğini Türk Milleti'nin yapacak olması da, bu milletinin genetik veya ırki bir üstünlüğünden dolayı değil, ahlak üstünlüğü, hizmete talip olma isteği, çileye talip olma isteği, adalet anlayışı sebebiyledir. Unutumamak gerekir ki Türk Milleti, Osmanlı dönemi boyunca yüzlerce yıl bu büyük sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirmiştir. Gerek tarihi gerekse mevcut siyasi koşullar Türk Milleti'ni, Türk İslam Birliği'nin doğal lideri yapmaktadır. Ancak tüm bu tarihi gerçeklerin ötesinde, içinde bulunduğumuz ahir zamanda Türk Milleti'nin büyük sorumluluklar yükleneceğinin müjdesini Peygamber Efendimiz (sav) bildirmiştir.

O Çevrimdışı

Oğuz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hz. Mehdi (a.s.) önce Türk bayrağıyla Türkiye'de ortaya çıkacak; sonra da yeşil bayrakları olan diğer ülkelerin manevi önderliğini üstlenecektir

O yılda KIRMIZI BAYRAĞIN VE SONRA YEŞİL BAYRAĞIN SAHİBİ OLAN OĞLUM’UN (HZ. MEHDİ (A.S.)’NİN) gaybeti ilan olunacaktır.

(Şeyh Muhammed b. İbrahim-i Numani, Gaybet-i Numani, s. 170)

Peygamberimiz (sav)'in hadisinde haber verildiğine göre, Hz. Mehdi (a.s.) önce Türk bayrağıyla Türkiye’den çıkacak, daha sonra da yeşil bayrak sahibi olan İslam ülkelerine de manen hakim olacaktır. Türk İslam Birliği’nin oluşmasına vesile olacak ve bu birliğin manevi liderliğini üstlenecektir.

O Çevrimdışı

Oğuz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Türk İslam Birliği'nin doğal lideri ise Türkiye olacaktır. Türkiye'nin liderliği tüm Türk ve Müslüman ülkeleri tarafından da gönülden kabul edilmekte ve istenmektedir. Bunun temelinde hem Türkiye'nin tarihi tecrübesi, hem de Türk Milleti'nin sayısız olayla ispatlanmış olan güzel ahlakıdır. Nitekim, Türk Milleti'nin lider olması isteği asla bir ırk üstünlüğü düşüncesine dayanmamaktadır. Yani, bunun özünde "biz lider olalım, diğerleri bize tabi olsun" veya "biz üstünüz, diğer ırklar bize tabi olmalıdır" gibi akıl ve mantık dışı, üstelik Kuran ahlakına da hiç uygun olmayan bir düşünce yoktur. Söz konusu olan ahlaki bir üstünlüktür. Yapılacak olan liderlik de aslında korumaya, kollamaya, hizmet etmek için çileye ve sorumluluğa talip olma işidir, bir tür ağabeylik vasfıdır.

Türk Milleti'nin bu tarihi sorumluluğu yerine getirecek olmasının en önemli delillerinden biri ise Peygamber Efendimiz (sav)'in hadislerinde, ahir zamanda İstanbul'a ve Türkiye'ye özellikle dikkat çekiliyor olmasıdır. Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde haber verildiği üzere, Hz. Mehdi (as) İstanbul'da faaliyet gösterecek, dağınık olan Türk devletlerini birleştirerek Türk İslam Birliği'ni tesis edecek ve yanında kutsal emanetlerle birlikte ortaya çıkacaktır.

O Çevrimdışı

Oğuz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hucurat Suresi 13- Ey insanlar, gerçekten, Biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışmanız için sizi halklar ve kabileler (şeklinde) kıldık. Şüphesiz, Allah Katında sizin en üstün (kerim) olanınız, (ırk ya da soyca değil) takvaca en ileride olanınızdır. Şüphesiz Allah, bilendir, haber alandır.

Türkiye bir manevi liderdir .Kuran'da Rabbimizin buyurduğu gibi üstünlük yanlızca takva iledir . Ne ırk , ne renk , ne soy, ne de servet.

O Çevrimdışı

Oğuz

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Peygamberimiz (sav)’in Hz. İsa’nın ikinci kez yeryüzüne geleceğini ve Hz. Mehdi'nin çıkışını bildirdiği hadislerinden bazıları şöyledir: Nefsim kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki, Meryem oğlu İsa’nın adalet sahibi olarak inmesi yakındır... (Ebu Hureyre r.a. / Buhari, Büyu 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Müslim, İman 242 (155); Ebu Davud, Melahim 14 (4324); Tirmizi, Fiten 54 (2234))

Vallahi muhakkak ve muhakkak Meryem oğlu İsa inecek, hem adil bir hakem, adaletli bir hükümdar olarak inecek... (Sahih-i Müslim bi Şerhin-Nevevi, cilt 2, s.192. Kitab’ul-İman, Babu Nuzuli İsa İbn-i Meryem, Kenzul Ummal, 14/332)

Sizler on alameti görmedikçe hiçbir zaman kıyamet kopmaz... Biri de İsa (as)’ın inmesi... (Müslim, Kitabü-l Fiten: 39)
Dünyanın ömründen sadece bir gün kalsa bile, Allah (c.c.) benim Ehl-i Beytimden bir adam gönderecektir. O dünyayı, (daha önce) zulümle olduğu gibi, adaletle dolduracaktır. (Sünen-i Ebu Davud Terceme ve şerhi cilt. 14, Şamil yayıncılık, K. El-Mehdi (35), s. 402)

Dünyanın ancak bir günlük ömrü kalmış olsa, onun (Hz. Mehdi’nin) başa geçmesi için Cenab-ı Allah o günü behemehal (nasıl olursa olsun, mutlaka) uzatır. (Enes b. Malik, "Sünen-i İbn-i Mace", c. 2, s. 519.)
Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde yer alan bu müjdeler hakkında tüm Ehl-i Sünnet alimleri ittifak halindedirler. Peygamberimiz (sav)'in müjdelediği bu kutlu şahısların geleceği ve İslam ahlakını yeryüzüne hakim edeceği hakkında muteber İslam alimleri arasında hiçbir görüş ayrılığı yoktur. Dolayısıyla Hz. İsa ve Hz. Mehdi'nin gelişleri, örtbas ve tevil edilemeyecek kadar kesindir.

Buna rağmen, Hz. İsa'nın gelişinden ve Hz. Mehdi'nin ortaya çıkışından şüphe duyup tedirginliğe kapılanlar (ki bu çok büyük bir yanılgıdır) olabilmektedir. Ancak çok önemli bir gerçek vardır: “Bu bakış açısındaki insanların ortaya çıkışı da, aslında Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerinden başka bir şey değildir.” Söz konusu kimselerin durumu, Hz. Mehdi'nin gelişinin ne kadar yaklaştığının açık bir göstergesidir. Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde bu müjde şöyle haber verilmiştir: “İNSANLARIN ÜMİTSİZ OLDUĞU VE "HİÇ HZ. MEHDİ FALAN YOKMUŞ" DEDİĞİ BİR SIRADA ALLAH HZ. MEHDİ'Yİ GÖNDERİR...” (Ali Bin Husameddin el-Muttaki, Kitab-ul Burhan fi-Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)

“HZ. MEHDİ, Resulullah'ın bayrağı ile, insanların başlarına bela üzerine bela yağdığı ve ÇIKIŞINDAN ÜMİT KESİLDİĞİ BİR SIRADA ÇIKAR...” (Ali Bin Husameddin el-Muttaki, Kitab-ul Burhan fi-Alamet-il Mehdiyy-il Ahir Zaman, s. 55)

Hz. Mehdi ümmetin şevkle beklediği müjdelenmiş bir şahıstır. O şahsın gelişini beklemek ve bunu müjdelemek her Müslümanın görevidir.

Kuran'da da, Allah'ın müminlere önderlik edecek bir elçi göndermesinden şüphe duyan kimseler olabileceği haber verilmiştir. Bir ayette "Hz. Yusuf'tan sonra peygamber gelmeyecek" diyen kimselerin örneği şöyle bildirilmektedir:Andolsun, daha önce Yusuf da size apaçık belgeler getirmişti. O ZAMAN SİZE GETİRDİKLERİ HAKKINDA KUŞKUYA KAPILIP DURMUŞTUNUZ. Sonunda o, vefat edince, demiştiniz ki; "ALLAH, ONDAN SONRA KESİN OLARAK BİR ELÇİ GÖNDERMEZ." İşte Allah, ölçüyü taşıran, şüpheci kimseyi böyle saptırır." (Mümin Suresi, 34)

Hz. Mehdi’nin gelişi, Peygamber Efendimiz (sav)’in tevatür (kuvvetli haber) derecesindeki hadisleri doğrultusunda İslam aleminde yüzyıllardır beklenen en önemli konulardan biridir.

Rabbimiz Kuran'da, "İslam ahlakını tüm dünyaya hakim kılacağını, inanan kullarını güç ve iktidar sahibi kılacağını" vadetmiş ve bu vaadinin kesin olduğunu bildirmiştir. Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde ve bütün büyük İslam alimlerinin sözlerinde de bu duruma "Hz. İsa ile Hz. Mehdi'nin vesile olacakları" belirtilmiştir. Rabbimiz'in bu vaadi doğrultusunda İslam ahlakı mutlaka hakim olacak ve bir kişinin Müslümanların önderliğini üstlenmesi gerekecektir. İslam dünyasının başında, tüm Müslümanları biraraya getirecek bir lider uzun süredir yoktur. Allah'ın izniyle, Müslümanların bu ilk lideri, 1400 senedir müjdelendiği gibi Hz. Mehdi olacaktır. Yeryüzünden zulmü ve karanlığı kaldıracak, İslam ahlakının güzelliğinin tüm insanlar tarafından yaşanmasına vesile olacaktır.

Bu dönem yaklaştıkça, yaşanan küçük büyük her olay, Allah'ın kaderde dilediği bu sonucun gerçekleşmesinde çok önemli bir rol oynayacaktır. Yapılan her faaliyet, bilerek ya da bilmeyerek, istenerek ya da istenmeyerek bu sonuca ulaşılmasına destek olacaktır. Lehte yapılan faaliyetler kadar aleyhte yapılan tüm çalışmalar ve propagandalar da yine, Hz. Mehdi'nin ortaya çıkışına, tanınmasına, hizmetlerine güç katacaktır. Hz. Mehdi aleyhindeki her girişim, Hz. Mehdi'nin faaliyetlerinin etkisinin giderek daha da artmasına ve tüm dünyada ses getirmesine katkıda bulunacaktır. Hz. İsa ve Hz. Mehdi'nin gelmeyeceklerini öne süren, “Ben Hz. İsa'nın ve Hz. Mehdi'nin geleceğine inanmıyorum” diyen her şahıs, yaptığı her çalışma, her konuşma ya da her vurguyla Hz. İsa'ya ve Hz. Mehdi'ye bir kez daha dikkat çekmiş, bu mübarek şahıslara hizmet etmiş, insanların bu önemli müjdeler üzerinde düşünmelerine bir kez daha vesile olmuş olacaktır. Dolayısıyla bu anlamda “Hz. İsa gelmeyecek” demek aslında “Hz. İsa gelecek” demektir. “Hz. Mehdi gelmeyecek” demek de aynı şekilde aslında “Hz. Mehdi gelecek” anlamına gelir. “Ben Hz. Mehdi'ye karşıyım” diyen, Hz. Mehdiliğin gündeme getirilmesini, araştırılmasını, öğrenilmesini sağlar. Dolayısıyla şu çok açık bir gerçektir ki, inkar edenler de, münafık ahlakı gösterenler de, Kuran ahlakı aleyhinde bir fikri benimseyenler de, Hz. İsa ve Hz. Mehdi'ye düşman olanlar da, her ne kadar istemeseler de, Allah'ın dilemesiyle bilerek ya da bilmeyerek bu müjdelerin duyurulmasına ve İslam ahlakının tüm dünyada yayılmasına büyük destek vermektedirler.

Kimi insanlar istemese de, Allah vaadini gerçekleştirecek; İslam ahlakını tüm dünyada hakim kılacak ve Müslümanlara önderlik edecek manevi bir liderle din ahlakını yerleşik kılacaktır.

Unutulmamalıdır ki Allah’ın vaadi haktır. Kimi insanlar istemese de, Allah vaadini gerçekleştirecek; İslam ahlakını tüm dünyada hakim kılacak ve Müslümanlara önderlik edecek manevi bir liderle din ahlakını yerleşik kılacaktır. Tüm bunlar, Allah'ın izniyle, engellenebilecek gelişmeler değildir; kaderde zaten gerçekleşmiştir. Ve sonsuz kudret sahibi Rabbimiz, Hz. İsa ve Hz. Mehdi aleyhinde yapılan tüm propaganda ve girişimleri de bu kutlu sonuca ulaşılmasında vesile kılmakta, söz konusu kimseleri de Hz. Mehdi'nin hizmetine vermektedir.

Allah Kuran'da bu durumu müminlere şöyle bildirmektedir:Müşrikler istemese de, O, dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için elçisini hidayetle ve hak dinle gönderen O'dur. (Tevbe Suresi, 33)

Onlar, Allah'ın nurunu ağızlarıyla söndürmek istiyorlar. Oysa Allah, Kendi nurunu tamamlayıcıdır; kafirler hoş görmese bile.

Elçilerini hidayet ve hak din üzere gönderen O'dur. Öyle ki onu (hak din olan İslam'ı) bütün dinlere karşı üstün kılacaktır; müşrikler hoş görmese bile. (Saff Suresi, 8-9)

Müşrikler istemese de, O, dini (İslam'ı) bütün dinlere üstün kılmak için elçisini hidayetle ve hak dinle gönderen O'dur.
(Tevbe Suresi, 33)
Hz. Mehdi'nin İman Gücünün Dalga Dalga Yayılmasıyla, Tüm Dünyada Manevi Bir Uyanış Olacaktır

Hz. Mehdi'nin çevresinde ona yardım eden, destek olan kişilerin sayılarının çok az olduğundan bahsettik. Ancak Hz. Mehdiliğin gölgesi tüm dünyayı kaplamıştır. Tüm dünya farkında olmadan Hz. Mehdiliğin mantığına, bakış açısına, tebliğ yöntemine uyar, onun iman heyecanının etkisi altına girer. Imana olan eğilim ve imani heyecan, Hz. Mehdi'den talebelerine, talebelerinden çevrelerindeki insanlara, oradan da giderek tüm dünyaya dalga dalga yayılır. Bir kişi bir kitap okur, bir konuşmaya şahit olur ya da bir film seyreder; imanında bir heyecan artışı olur. Aldığı bu feyz ve imani heyecanla okuduklarını ya da dinlediklerini bir başkasına anlatır. O kişi de ondan aldığı imani feyzi bir başkasına aktarır. Bu şekilde, zincirleme bir etkileşim ile, iman heyecanı ve etkisi, sürekli artarak insanlar arasında hızla yayılır. Yahudilerden Hıristiyanlara kadar, dalga dalga dünyanın dört bir yanını kaplar. Bunun sonucunda ise tüm dünyada imani bir uyanış olur.

Dünya, bu imani heyecan ve feyzin kaynağını bilmez; imana karşı olan giderek artan bu eğilimin, Hz. Mehdiliğin feyzinden kaynaklandığının farkına varmaz. Oysa bu, Hz. Mehdiliğin ve Hz. Mehdi'nin en önemli alametlerinden biridir.

Hz. Mehdiliğin gölgesi tüm dünyayı kaplamıştır. Tüm dünya farkında olmadan Hz. Mehdiliğin mantığına, bakış açısına, tebliğ yöntemine uyar, onun iman heyecanının etkisi altına girer. Bu durum, Hz. Mehdiliğin ve Hz. Mehdi'nin en önemli alametlerinden biridir.

Hz. Mehdiliğin, dalga dalga tüm dünyaya yayılan bu iman feyzinin kaynağını İslam alimleri, Hz. Mehdi'nin “Kutb’ul İrşad” (alemin gafletten uyanmasına, hidayetine ve doğru yola ulaşmasına vesile kılınan kimse, Hz. Resulullah (A.S.) Efendimizin gerçek varisi; O’nun ilmine, edebine, ruhları nur ile temizleme işine, kalpleri Allah’a çevirme mesleğine, nefisleri terbiye etme ve hayata denge verme sanatına varis olan büyük zat) ve “Kutb’ul Aktab” (alemin nizamı ile alakalanan, insanların doğru yolu bulmasına vasıta kılınan, zamanın en büyük mürşidi olan büyük zat) vasıflarından kaynaklandığını açıklamışlardır:... Evet, (Kutb-i medâr) her zaman bulunur. Şimdi de vardır. Resûlullah “sallallahü aleyhi ve sellem” zamanında da vardı. Bunlara, (Kutb-ül-aktâb) da denir. Fakat, bunlara inzivâ lâzımdır. Bunları kimse tanımaz. Hattâ, ba’zan, kendileri bile kendilerini bilmez. (Kutb-İ İrŞâd) ise, kayyûm-i âlemdir (Yani İslamiyet'i koruma vazifesi kutb-i irşad denilen veli zata verilir). Herkese rüşd (doğru yolda gidiş) ve îmân, bunun vâsıtası ile gelir. İslâmiyet’i korur. Dîn-i İslâm başı boş kalmaz. Din düşmanları pervâsızca, dîni yıkmaya, değiştirmeye saldıramaz.

İmâm-ı Rabbânî, (Me’ârif-i ledünniyye) kitâbında, otuzbeşinci ma’rifette buyuruyor ki: (Kutb-İ ebdâl (Derviş) [ya’nî Kutb-i medâr (vesile olan kişi)] âlemde, dünyâda herşeyin var olması ve varlıkda durabilmesi için feyz gelmesine vâsıta olur. Kutb-i irşâd ise, âlemin irşâdı ve hidâyeti için feyzlerin gelmesine vâsıta olur. Herşeyin yaratılması, rızkların gönderilmesi, dertlerin, belâların giderilmesi, hastaların iyi olması, bedenlerin âfiyette olması, Kutb-i ebdâlin feyzleri ile olur. Îmân sâhibi olmak, hidâyete kavuşmak, ibâdet yapabilmek, günâhlara tevbe etmek ise, Kutb-i irşâdın feyzleri ile olur. Her zamanda, her asırda Kutb-i ebdâlin bulunması lâzımdır. Hiçbir zaman, bunsuz olamaz. Çünkü, âlem bununla nizâm bulmaktadır.

... Kutb-i irşâd ile, bütün insanlara îmân ve hidâyet gelmektedir... (Tam İlmihal, Saadet-i Ebeddiyye, Hakikat Kitabevi, Doksan üçüncü baskı, Hazırlayan: Hüseyin Hilmi Işık, s. 909)

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''''Türk İslam Birliği'nin kurulması hem tüm Müslümanlara büyük bir güç ve kuvvet kazandıracaktır, hem de Hıristiyanlara, Musevilere, Ermenilere, Ruslara, Amerikalılara kısaca tüm toplumlara esenlik getirecektir.''

''ONLARA ESENLIK GELMESINI HIÇ İSTEMEM...

Kuran'da Rabbimizin buyurduğu gibi üstünlük yanlızca takva iledir . Ne ırk , ne renk , ne soy, ne de servet.demişsin;

''Madem öyle neden TÜRK''islam birligi, dünya islam bırlıgı olsun..

Hz. Mehdi (a.s.) önce Türk bayrağıyla Türkiye'de ortaya çıkacak; sonra da yeşil bayrakları olan diğer ülkelerin manevi önderliğini üstlenecektir O yılda KIRMIZI BAYRAĞIN VE SONRA YEŞİL BAYRAĞIN SAHİBİ OLAN OĞLUM’UN (HZ. MEHDİ (A.S.)’NİN) gaybeti ilan olunacaktır.
''bunu daha önce hiç duymadım ama böyle bişey varsa dünyada bir sürü kırmızı bayrak var

Sadece türklerın deıl dunyada kı butun muslumanların bırlesmesı için dua etmek lazım..
bende oturup kürt islam birligi kurulsun dıye dua edeyım o zamann
supannALLAH!!

leylinur Çevrimdışı

leylinur

Üye
İslam-TR Üyesi
oğuz kardeş okuyorsunuz anlaşılan, bide bu eserleri okuyun inşaallah...
sorularla hilafet ve halife(ercan tekibaş)köklü değişim yayıncılık :)
doğru kalkınma -ahmet el kasas-köklü değişim yayıncılık:)
"o kadar zararı var ki islama "türk islam birliğinin" kurulmasının,onun için kurulmaması için dua ediyorummm"

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
TÜRK İSLAM BİRLİĞİ DİYE BİRŞEY OLAMAZ CAİZ DEĞİL İSLAM DÜRK BİRLİĞİ BELKİ MÜMKÜN AMA TURANİZİM İSLAMİ BİR HAREKET DEĞİL....HEM HALKLARI MÜSLÜMAN OLAN ÜLKELER BİR ARAYA GELSELER DAHİ YÖNETİMLERİ İSLAMİ OLMADIKTAN SONRA BİZİM İÇİN BİŞİ İFADE ETMİYOR... OSMANLI İSLAMI TÜK-İSLAM DİYE AYIRMAMIŞ TAAA AFRİKA ÜLKELERİNE BİLE İSLAMI TAŞIMIŞTI....İSLAM İÇİN CANINI FEDA ETMEYE HAZIR MÜCAHİTLER DURURKEN HİLAFETİ POLİTİKACILARIN ELİYLE GETİRMEYECEKTİR RABBULALEMİN ÇÜNKÜ DEVLET İHSANDIR RABBİMİZDE... SAN SAMİMİ OLURSUN KENDİ İÇNDE DEVLETİNİ YAŞARSIN MÜCADELENİ EDERSİN RABBİM DE DİLERSE SANA DEVLETİ İKRAM VE İHSAN EDER....ALLAHUALEM

Üst Ana Sayfa Alt