Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye Bizimdir Sloganı Atarak Suriyelileri Tartaklayan Cahiliye Köpekleri

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son günlerde Suriyeli mültecilere yönelik provakatif eylemler ve saldırılara sahne olan Maraş ve Adana ardından Antep'de de benzer olaylar yaşandı.
Suriyeli plakalı otomobilin dört kişilik aileye çarpıp anne ve kızını yaraladığı iddiasının vatandaşlar arasında yayılmasının ardından Türk vatandaşları ile Suriyeliler arasında gerginlik yaşandı. Türk vatandaşlar, yoldan geçen Suriye plakalı araçları durdurup tahrip etti.

Kazanın ardından toplanan Türk vatandaşlar ise kazaya karıştığı iddia edilen Suriye plakalı otomobilin camlarını kırıp Suriye uyruklu sürücüyü linç etmek istedi. Olay yerine gelen polisler, Suriyeli sürücüyü öfkeli kalabalığın elinden alarak Polis Merkezi'ne götürdü. Bu sırada öfkeli kalabalık, yoldan geçen Suriye plakalı araçları durdurarak tahrip etti. Gerginliğin artması üzerine olay yerine takviye polis ekipleri sevk edildi. Bölgede önlem alan polisler, öfkeli kalabalığı dağıttı.

Polislerin dağıttığı kalabalık, daha sonra Suriyelilerin yoğunlukla yaşadığı Savcılı Mahallesi'nde toplandı. Suriyelilere ait iş yerlerine saldırmaya çalışan vatandaşlar, bölgeye sevk edilen çevik kuvvet ekipleri tarafından güçlükle sakinleştirildi. 'Türkiye, bizimdir' sloganı atan vatandaşlar, Türk Bayrağı açtı. Bazı Suriyeli vatandaşlar da, iş yerlerine zarar verilmesin diye camlardaki Arapça yazıları kaldırmaya çalıştı.

Polisler, gerginliğin büyümemesi için Suriyelilerin yoğunluklu yaşadığı bölgelerde önlemlerini arttırdı.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu aşağılık milliyetçi köpeklerin benim gözümde pislik böceği kadar bile değeri yoktur.Şerefsiz alçak köpekler.

işte konuyla ilgili hadisler

Irkçılığa (asabiyyeye) çağıran Bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir." (Müslim, İmâre 53, 57, hadis no: 1850; Ebû Dâvud, Edeb 121; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3948; Nesâî, Tahrim 27, 28)

"Asabiyet (kavmiyetçilik) dâvâsına kalkan, onu yaymaya çalışan, bu dâvâ yolunda mücâdeleye girişen Bizden değildir." (Ebû Dâvud, Edeb 112)

Vasîle bin el-Eskâ (r.a.) anlatıyor: "Ben, 'Yâ Rasûlallah! Adamın kendi kavmine bir zulüm üzerine yardım etmesi asabiyetten (ırkçılıktan) mıdır?' diye sordum. Hz. Peygamber (s.a.s.): "Evet" buyurdu." (İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949; Ebû Dâvud, Edeb 121, hadis no: 5119; Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160)

Rasûlullah (s.a.s.)'a soruldu: "Kişinin soyunu, sülâlesini (kavmini, ulusunu) sevmesi asabiyet (kavmiyetçilik, ırkçılık) sayılır mı?" Hz. Peygamber şöyle cevap verdi: "Hayır. Lâkin kişinin kavmine zulümde yardımcı olması asabiyettir/kavmiyetçiliktir."(Ahmed bin Hanbel, 4/107, 160; İbn Mâce, Fiten 7, hadis no: 3949)
"Zulüm ve haksızlıkta kavmine yardıma kalkışan kişi, kuyuya düşmüş deveyi kuyruğundan tutup çıkarmaya çalışan gibidir." (Ebû Dâvud, Edeb 113, 121, hadis no: 5117)

"Kim kâfir olan dokuz atasını onlarla izzet ve şeref kazanmak düşüncesiyle
sayarsa, cehennemde onların onuncusu olur." (Ahmed bin Hanbel, 5/128)

"Bir kısım insanlar vardır ki, cehennem kömüründen başka bir şey olmayan adamlarla iftihar ederler, övünürler. İşte bunlar ya bu övünmeden vazgeçerler, ya da Allah nezdinde, pisliği burunlarıyla yuvarlayan pislik böceklerinden daha değersiz olurlar." (Ahmed bin Hanbel, 2/524; Ebû Dâvud, Edeb 111)

"Aziz ve Celil olan Allah sizden câhiliyye devrinin kabalığını ve babalarla övünmeyi gidermiştir. Mü' min olan, takvâ sahibidir. Kâfir olan ise şakîdir. Siz, Âdem'in çocuklarısınız. Âdem de topraktan yaratılmıştır. Bazı adamlar, (kâfir olarak ölen) kavimleriyle övünmeyi terketsinler. Çünkü onlar cehennemin kömüründen bir kömürdürler, yahut onlar, Allah indinde burnu ile pislik yuvarlayan pislik böceğinden daha aşağıdırlar." (Ebû Dâvud, Edeb 120, hadis no: 5116)

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş, iyi işler yapmış müslüman olan atalarınla övünmekte bir sıkıntı yok tabi ölçüyü aşmamak şartıyla.İslamın yasakladığı şey şu; kafir olan atalarıyla övünmek,milliyetçilik ve ırkçılık yapmaktır.Yasaklanan şeyler budur."Ne mutlu türküm diyene"sözü sapıklıktır.İğrenç bir sözdür.Milliyetçilik yaygın bir tuğyan olduğu için sürekli bunun eleştirisini gündeme getirmeye çalışıyorum.İnsanlar bundan vazgeçsin diye.Bu haberdeki kişiler İslamın özünü anlamamış sapkın bir topluluktur bu kesin.Milliyetçiliğin haram olduğunu biliyorum eğer bu bilgimde isabet ettimse bu haberdekiler fasıktır.Yok eğer isabet etmedimse yani milliyetçilik küfürse o zaman zaten kafir olurlar.Ama şu bilgi kesin ki İslamda yasaklanmış bir pislikten ibarettir milliyetçilik.Zira hadislerden bunu rahatlıkla anlıyoruz.En iyimser bakışla bile ancak haram olabilir.Yada daha berbat olarak küfür de olabilir.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Malesef bu olayı duydum.Ah bu köpekleri görseydim.Allah bunları helak etsin.Örümcek kafalı çok burada malesef.Bunlarda vicdan kalmamış.Suriyeli de suriyeli.Ne yaptı bu suriyeliler size arkadaş? Bizzat abim ırkçıdır.Yıllardır kendisine anlatılmasına rağmen hiç bir şekilde dine girmedi.La havle vela kuvvete illa billah.Kürtler bitti şimdi de suriyelilere ırkçılığa başladılar.Allah hidayet versin.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Irkçılık yapan, ırkçılık için savaşan ve ırkçılık uğrunda ölen, bizden değildir. [Ebu Davud]

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhidi bilmediğim zamanlarda ve bu hadislerden haberim yokken bende milliyetçilik yapardım o zamanki halimden utanç duyuyorum.Ama sonra Allah tevhidi öğrenmeyi nasip etti ve bende tevbe etmiştim.O günden beri de asla milliyetçilik yapmam.Gerçekten o köpeklerin düşünce yapısını çok iyi biliyorum.Allah onları ya ıslah etsin yada olmayacaksa kahretsin.Beni bu pis milliyetçilik denilen hastalıktan kurtaran Allah'a hamdolsun.

D Çevrimdışı

Davet4Ever

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir Gaziantepli olarak Suriyelilerden çok şikayetçiyim. Ne haya, ne edep, ne de şeref var bunlarda. Sanki Miami'ye, Paris'e tatile gelmişler. Buraya gelen gençlerde esrar, alkol vs. alışkanlığı çok fazla. Geçen bir 12 yaşındaki erkek çocuğu taciz etti bu suriyeli şerefsizler. Bunlar gelmeden önce Gaziantep huzurlu bir şehirdi. Ama bu (bazı) şerefsiz, vatan hainleri geldikten sonra Gaziantep çok bozuldu. Irktan hiç bi ilgisi yok. Gaziantepli analarımız, bacılarımız sokağa çıkmaya çekiniyor bu şerefsiz suriyeli gençler yüzüne. İnanın Antepli gençler patlayacak ama ne zaman. Duygusala bağlamayın, burayı gelip görmeden lütfen ''yok onlar kardeşimiz, yok bunlar muhacir'' vs vs yorum yazmayın. Din ile hiç bi alakası yok bunların. Çok ama çok şerefsiz, hain insanlar sizlere bu kadar diyeyim. Zaten %80'i esadcı. %20'ye laf yok.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bir Gaziantepli olarak Suriyelilerden çok şikayetçiyim. Ne haya, ne edep, ne de şeref var bunlarda. Sanki Miami'ye, Paris'e tatile gelmişler. Buraya gelen gençlerde esrar, alkol vs. alışkanlığı çok fazla. Geçen bir 12 yaşındaki erkek çocuğu taciz etti bu suriyeli şerefsizler. Bunlar gelmeden önce Gaziantep huzurlu bir şehirdi. Ama bu (bazı) şerefsiz, vatan hainleri geldikten sonra Gaziantep çok bozuldu. Irktan hiç bi ilgisi yok. Gaziantepli analarımız, bacılarımız sokağa çıkmaya çekiniyor bu şerefsiz suriyeli gençler yüzüne. İnanın Antepli gençler patlayacak ama ne zaman. Duygusala bağlamayın, burayı gelip görmeden lütfen ''yok onlar kardeşimiz, yok bunlar muhacir'' vs vs yorum yazmayın. Din ile hiç bi alakası yok bunların. Çok ama çok şerefsiz, hain insanlar sizlere bu kadar diyeyim. Zaten %80'i esadcı. %20'ye laf yok.
Şunu net olarak diyebilirimki,Bizim diyarbakırda suriyeliler denilen kişileri ikiye ayırıyoruz.Bir kısmı çingenelere benzeyip,onlar gibi dileniyor ve kesinlikle dinle ,camiyle ilgileri yok,zevku sefa ehlidirler,doğrusu hal ve hareketleri iğrenç,hayvan gibi bir hayatları var,geçende neredeyse bir iki kişiye patlıyordum,arabada hayvan gibi hal hareket ve sesli konuşma,yani insani erdemden uzaktırlar,wallahi onlardan hiç kimseyi bir gün camide görmedim,namaz yok,gençlerine bakıyorsun dövmeli soytarılara benziyor,arabça konuşuyor,ama arab değil,hal hareketleri islamca değil,bayanları edeb ve hayadan uzak,bunlar sanki tüm hayatları boyunca büyle yaşamışlar,sanki muhacir değil,fırsatçı,kafaları arabça arabesk müziklerine iyi çalışıyor,alemcidirler,bu müzikleri sesli dinlerler,takılara düşkündürler,erkekleri özellikle,batı tarzı giyim,özellikle saçları dağınık,vucudları dövmeli,alınlarında secde izi kesinlikle yok,yahu bana dert oldu bir gün bunlardan birini camide göreydim ama yok......Bir gurub büyle..
Diğerlerine gelince,biz dernek olarakta onlara gidiyoruz,wallahi evlerine gidince islami edeb ve ahlakın hakim olduğu hemen belli oluyor,onlar dilenmiyor,bazen derneğe gelip,ihtiyaçlarını dile getiriyorlar,evlerine gidince bayanları kendilerini asla göstermezler,harem selamlığa dikkat ederler,perde arkasında konuşurlar,wallahi perdeleri yoktu,ama bir bez parçasını pencereye çivilemişler,alt kattadırlar diye içeriyi sıkı sıkı kapatmışlar,çocuklar nurani ve tatlıdırlar,büyük çoğunluğu hafızdırlar veya kuranı kerimi mükemmel okuyorlar(diğer gurubu deneyin,elifba bile okuyamazlar)çocuklarını sohbetlere gönderiyorlar,onların mükemmel okuyuşu karşısında hayran kalıyorum,büyük çoğunluğunun ya eşi,yababası şehidtir veya genç erkekleri gelmemiş,mücadele ediyorlar,(diğer gurubun erkekleri ise zevku alemlerindedirler)genelde ihtiyar erkekleri var,örtüye mükemmel bağlılar ve yüzleri bile dışarıya çıkarken kapalıdır.Elbette renk ayırımı yapmaktan Rabbime sığınırım,ama bunların hepsi genelde beyaz tenlidir,diğer gurub siyah tenlidir.Bu guruba gündelik ekmeklerini verdinmi veya erzak dağıttınmı etrafını sarmazlar,izzetlidirler,onurludurlar,alırken utangaçtırlar,eli ekmek tutan erkekleri,iş istiyorlar...daha bir sürü özellikleri var..
onun için hepsinide aynı kefeye koymamak lazım,bunlarla karşılaşa karşılaşa artık kimin ne olduğunu ayırt edebiliyoruz ve nereye yardımların yapılması gerektiğinide biliyoruz.
İşte asıl muhacirler bunlardır,Rabbim bunlara kucak açanları ensarlarla haşretsin..

selametle

D Çevrimdışı

Davet4Ever

Üye
İslam-TR Üyesi
Şunu net olarak diyebilirimki,Bizim diyarbakırda suriyeliler denilen kişileri ikiye ayırıyoruz.Bir kısmı çingenelere benzeyip,onlar gibi dileniyor ve kesinlikle dinle ,camiyle ilgileri yok,zevku sefa ehlidirler,doğrusu hal ve hareketleri iğrenç,hayvan gibi bir hayatları var,geçende neredeyse bir iki kişiye patlıyordum,arabada hayvan gibi hal hareket ve sesli konuşma,yani insani erdemden uzaktırlar,wallahi onlardan hiç kimseyi bir gün camide görmedim,namaz yok,gençlerine bakıyorsun dövmeli soytarılara benziyor,arabça konuşuyor,ama arab değil,hal hareketleri islamca değil,bayanları edeb ve hayadan uzak,bunlar sanki tüm hayatları boyunca büyle yaşamışlar,sanki muhacir değil,fırsatçı,kafaları arabça arabesk müziklerine iyi çalışıyor,alemcidirler,bu müzikleri sesli dinlerler,takılara düşkündürler,erkekleri özellikle,batı tarzı giyim,özellikle saçları dağınık,vucudları dövmeli,alınlarında secde izi kesinlikle yok,yahu bana dert oldu bir gün bunlardan birini camide göreydim ama yok......Bir gurub büyle..
Diğerlerine gelince,biz dernek olarakta onlara gidiyoruz,wallahi evlerine gidince islami edeb ve ahlakın hakim olduğu hemen belli oluyor,onlar dilenmiyor,bazen derneğe gelip,ihtiyaçlarını dile getiriyorlar,evlerine gidince bayanları kendilerini asla göstermezler,harem selamlığa dikkat ederler,perde arkasında konuşurlar,wallahi perdeleri yoktu,ama bir bez parçasını pencereye çivilemişler,alt kattadırlar diye içeriyi sıkı sıkı kapatmışlar,çocuklar nurani ve tatlıdırlar,büyük çoğunluğu hafızdırlar veya kuranı kerimi mükemmel okuyorlar(diğer gurubu deneyin,elifba bile okuyamazlar)çocuklarını sohbetlere gönderiyorlar,onların mükemmel okuyuşu karşısında hayran kalıyorum,büyük çoğunluğunun ya eşi,yababası şehidtir veya genç erkekleri gelmemiş,mücadele ediyorlar,(diğer gurubun erkekleri ise zevku alemlerindedirler)genelde ihtiyar erkekleri var,örtüye mükemmel bağlılar ve yüzleri bile dışarıya çıkarken kapalıdır.Elbette renk ayırımı yapmaktan Rabbime sığınırım,ama bunların hepsi genelde beyaz tenlidir,diğer gurub siyah tenlidir.Bu guruba gündelik ekmeklerini verdinmi veya erzak dağıttınmı etrafını sarmazlar,izzetlidirler,onurludurlar,alırken utangaçtırlar,eli ekmek tutan erkekleri,iş istiyorlar...daha bir sürü özellikleri var..
onun için hepsinide aynı kefeye koymamak lazım,bunlarla karşılaşa karşılaşa artık kimin ne olduğunu ayırt edebiliyoruz ve nereye yardımların yapılması gerektiğinide biliyoruz.
İşte asıl muhacirler bunlardır,Rabbim bunlara kucak açanları ensarlarla haşretsin..

selametle
Akhi Allah svt senden razı olsun, ağzımdan çıkamayan cümlelerin tıpkısının aynısını yazmışsın. Evet, Gaziantepte de aynen böyle. O dediğim %20 lik kısma resmen aşığım zaten, çok dindarlar ve haya edep sahibi kişiler. O dövmeli dediğin kişilerin %90'ı nusayri, alevi akhim. işte Antepte bunlar çok fazla. Antep gençlerini zor tutuyorlar büyükler Allaha yemin ederim ki. Zaten aklı başında, edep sahibi olan bazı Suriyeliler kendilerini belli ediyor ve sevdiriyor kendilerini Allah için.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En cok merak ettigim konuyu anlatmissiniz.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim,suriyelilerin iyisi ile kötüsünü ayırt etmek anlamında açmadım konuyu.Burada haksızlık ve ırkçılık söz konusu ve bu lanetlenmiş bir şeydir.Türkiye bizimdir sloganı atmak,laik ve kemalist-milliyetçi devletin bayrağını açmak,işyerlerine zarar vermek kabul edilemez.Bir müslümanın tavrı böyle olmaz.Bu milliyetçi köpekler herkesi aynı kefeye koyuyor hepsi bir olmaz.

D Çevrimdışı

Davet4Ever

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşlerim,suriyelilerin iyisi ile kötüsünü ayırt etmek anlamında açmadım konuyu.Burada haksızlık ve ırkçılık söz konusu ve bu lanetlenmiş bir şeydir.Türkiye bizimdir sloganı atmak,laik ve kemalist-milliyetçi devletin bayrağını açmak,işyerlerine zarar vermek kabul edilemez.Bir müslümanın tavrı böyle olmaz.Bu milliyetçi köpekler herkesi aynı kefeye koyuyor hepsi bir olmaz.
Akhi zaten bizde ırkçılığa karşıyız.. Ama burdaki Ahlaksız, Edepsiz, Vur oynasın çal oynasın zihniyetli Suriyelileri görsen nefret edersin, bıktık biz vallahi bıktık.. 5 parmağın 5'i bir değil. Gerçek Suriyeli, Doğduğu toprakları terk etmeyen, uğrunda Allah yolunda cihad edendir..

Üst Ana Sayfa Alt