Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

TÜRKİYE ELBETTE DARULHARP DEĞİLDİR

MetoSakaryevî54 Çevrimdışı

MetoSakaryevî54

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
1- Dengesiz ve tutarsızlıkta zirvedesin. Bu sebeble bu ismi artık kullanmayacağım deyip yeni aldığın üyelik ismini iptal ettim.
2- Türkiye'de Cumua namazının kılınmasına göz yumulması, Dar'ul İslam olduğundan değil, küfür rejiminden senin gibi sofi ve tasavvuf sapkınlarının desteğinin kesilmemesi, müslümanlarla mucadele edilmede kullanılmanız içindir. Yoksa bu ülkede Hıyanet işlerinin de varlığı Halife olduğunu değil, İslam şeriatını mevcud rejime uygun yorumlaması ve yukarıdaki sebeblerden dolayı ayılmamanız içindir.
Şimdi mesele kerhanne işleten Türkiye'nin Dar'ul İslam olub olmadığı değil, Dar'ul Harb olan Türkiye'de Cumua Namazı Kılınır mı? Kılınırsa hangi şartlarda kılınabililir? suallerine ne cevab vereceğindir?

TÜRKİYE GİBİ DAR'UL HARB OLAN ÜLKELERDE CUMUA NAMAZI KILINMASI HAKKINDA SORULAR
Kimseye hakaret edemezsin, kararımı değiştirdim ve bu olayın konumuzla alakası yok bu Bir!
Bana sofi dedin sapkın dedin, dedinde dedin, halbuki ben sana kaynak getirdim, ve içine yorum katmadım, şimdi sen banamı hakaret ettin yoksa İmam Serahsi(Radiyallahu Anh) Efendiyemi?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kimseye hakaret edemezsin, kararımı değiştirdim ve bu olayın konumuzla alakası yok bu Bir!
Bana sofi dedin sapkın dedin, dedinde dedin, halbuki ben sana kaynak getirdim, ve içine yorum katmadım, şimdi sen banamı hakaret ettin yoksa İmam Serahsi(Radiyallahu Anh) Efendiyemi?
Bak kardeşim sana son uyarım, konularımızı oku, anlamaya çalış, sonra yaz. İmam Serahsi seni reddediyor bunu anla!

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bu konuda tereddüte mecal yoktur , çünkü Osmanlı'nın son şeyhülislamlarından Mustafa Sabri Efendi zamanında belirtmiştir Türkiye'nin Darülharp haline geldiğini. Ki o yandan bu yana fazla bir şey değişmemiştir. M. Kemal ta o zaman Cuma iznini vermişti Dırar mümasili camiilerine.

Üst Ana Sayfa Alt