Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Türkiye Imamları Arkasında Namaz Kılmanın Durumu

• Konbuyu başlatan Abdulgaffur
  • Başlangıç tarihi
A Çevrimdışı

Abdulgaffur

Guest
SelamUN Aleyküm , öncelikle Rasulullah'ın zahire göre hüküm veriğini biliyoruz .
Ben diyorum ki onlar birer imam ve bizler batını bilmeyiz . Anladığım kadarıyla Namazın rükunları yerine getiriliyor . Ve cemaat için şartlar şağlanıyor .
Müezzinler de Osmanlı uygulamasını devam ettiriyorlar .

Aynı zamanda Cuma namazı için birkaç kelime bile okumanın Hutbe için yeterli olacağının Ebu Hanife rahimehullah'ın görüşü olduğunu duymuştum . Bu şartlar da sağlanıyor . Arkadaşlarımızla Cuma namazımızı kılmışız aradaki sahih olmayacağı söylenen fark İmam'ın Türkiye'den görevli İmam olması mı ?

Ve ben Duygusal olarak düşünmüyorum .

Bu ümmet birleşmezce ne olur birbirimizi helak etmiş olmaz mıyız ? Düşmanların silahlarını onlara karşı kullanmamalı mıyız ?

Bana kırmızı ve beyaz iki define de verildi. Ben Rabbimden ümmetim için onu kıtlık senesiyle helâk etmemesini diledim. Bir de onların üzerine kendilerinden başka bir düşman musallat edip de onların mahvetmemesini istedim. Rabbim: ‘Yâ Muhammed! Ben bir hüküm verirsem, o geri çevrilmez. Ben ümmetin için sana onları umûmî kıtlıkla helâk etmeyeceğime ve üzerlerine kendilerinden başka olup, köklerine kibrit suyu damlatacak bir düşman musallat etmeyeceğime söz verdim. Velev ki, üzerlerine yerin her tarafındakiler -yahut yerin memleketleri arasındakiler demiştir- toplanmış olsunlar. Tâ ki, birbirlerini helâk edip birbirlerini esir alıncaya kadar’ buyurdu.
(Müslim, Fiten 19, h. no: 2889; Ebû Dâvud, Fiten 1)

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:

“Rabbimden üç şey istedim. Bana ikisini verdi. Birini vermedi.

1−Rabbimden ümmetimi açlıkla helak etmemesini istedim, onu bana verdi.

2−Rabbimden ümmetimi suda boğmakla helak etmemesini diledim, bunu da bana verdi.

3−Ümmetimin felaketlerini kendi aralarında vermemesini diledim. Bunu bana vermedi.”

Müslim: 2889, 2890

Şucu Şucu Şucu demeden önce birleşme vaktinin alemetlerinin olduğunu görüyorum Allah'ın izniyle .

Darül Harb hakkında bazı şeyler gözden geçirilmemeli mi ?

Abdulmuizz Fida ? Sormak istiyorum ...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt