Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türkiye'deki Müslüman Halkın Yapabilecekleri [tr Altyazılı] Şam'da Bu Hafta (44

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yaptığı davet çalışmalarıyla tanınan Fetih Ordusu Sözcüsü Abdullah el Muhaysini bu haftaki konusunda Suriye'de son durum hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Abdullah Muhaysini'nin Türkçe Twitter hesabı ‏@muhaysini_tr tarafından Türkçe alt yazılı olarka hazırlanan Şam'da Bu Hafta programının 44. bölümünde, Dr. Muhaysini Şam'daki gelişmelerin değerlendirdi.Bu haftaki konuşmasında Türkiye'den gelen sorunun cevaplandırılması,Türkiye halkına düşen vazife,Mücahitlerin kahramanlıkları

-Yeni kurulan Ceyş Tahrir-i Şii grubu
-Dariyya'daki son gelişmeler
-Irak'taki ehli sünnet halkın durumu
-Şam sahasındaki önemli gelişmeleri konuştu.

B Çevrimdışı

Bellavi

Üye
İslam-TR Üyesi
VAKIADA GERÇEKLEŞMEMİŞ VE GERÇEKLEŞMEYECEK MESELELERDEN BAHSEDİYOR MUHAYSİNİ.....

B Çevrimdışı

Bellavi

Üye
İslam-TR Üyesi
BÜTÜ GRUPLARIN BİR İDARE ALTINDA TOPLANMASI ZATEN KENDİSİDE BUNUN BAŞARILAMADIĞINI ANLATIYOR...:)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
BÜTÜ GRUPLARIN BİR İDARE ALTINDA TOPLANMASI ZATEN KENDİSİDE BUNUN BAŞARILAMADIĞINI ANLATIYOR...:)

Gruplar neden bırlessın ıstıyoruz..!
Sımdı sen olaydan uzak olduğun ve bır grubu savunduğun ıcın bunun farkına varamassın kardesım bu oncelıklı bır sebeb yanlışsam yanlış dıye belırt.
1 grupların bırlesmesı demek Orada kurulacak olan ISlam ıle hukmedılecek bır devletın adımını hızlandıracaktır.
grupların bırlesmesı demek Bu mucadelenın daha hızlı bır bıcımde sonuca ılerlemesını gosterecektır.
Bu 5 yıl suren mucadelenın daha anlamlı ve daha ıstıkrarlı bır sekılde tek koldan ılerlemesını sağlayacaktır.Ornek verecek olursak FETIH ORDUSU

Sımdı gelelim
sen bu duruma sevınmıs gorunuyorsun sanırım
Bak kardesım DAgılıp parçalanmayın Dıye ALLAH zulcelalı vel ıkram kullarına ogut verıyor.
Gruplar ayrı ayrı olunca arada hep bır cedel hep bır suçlama hep bır ayak bagı mevcut oluyor.
MEsela DEvle nın mucahıtlerın ayağına dolanması gıbı
Mesela ceysul ıslamın nusra arasında yaşanan durumlar gıbı ama onlar bunları nasıl cozdu
Ikısı kendı aralarında serrı hükümlerle cozduler.
Sız bu tarz ıslere yaklaşmadığınız ıcın bılmezsınız kusura bakma :)

Oncelıkle bır dünya yazı yazdın dıger tarafta olsun yanı Inan Bana ISID ı turk genclerı kadar savunan böyle delıllı tutanaklı yaptıklarından habersız bır takım ınsan ben gormedım daha
Yanlıs olduğunuz noktalar var doğru olduğunuz noktalar var AMA YANLISLARINIZ sızı felakete surukledı.
Sımdı sen devlenın ıcınde bır adam degılsın Dısarıda ben destekliyor savunuyorum dıyorsun sadece AVUKATLIK YAPIYORSUN

Bunu herkez yapıyor bu sekılde aynı dıger grupları destekleyen bır suru ınsan var.
Hepsının de dıger gruplar hakkında on yargıları yanlış gorduklerı ısler var
Sımdı destegını bır yere kadar verebılırsın ama gıdıp gormedıgın konuşmadığın sen ne düşünüyorsun bu konuda demedıgın ınsanlara karsı yorum yapmak onlara AYAK BAGI OLUP destek olacak ınsanlarından onlardan el ayak cekmesıne vesıle olacaksın bu yanlış bırsey
Iman edenler kardestır.Hatasını anlayıp o ısten bır daha yapmamak uzere vazgeçen adamı daha cok sevıyorum.
Cunku bır daha o hataya düşmez bı ıznıllah

Ummetın bırlesmesıne sevın kardesım Ayrılıp dağılırsak O zaman bu durumdan hıcde hoşnut olmayacaksın....

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamın Her yere hakım olmasını tum ıman ettım dıyen herkez ıstemektedır.
Su anda Muslumanım deyıp de ınsanlara GAYRIMUSLIMLER gıbı yasamaya sevkeden bır suru devlet var.
Muslumanız dıyoruz gayrımuslımler gıbı bızı yasamaya zorluyorlar.
VE bızım hıcret edebılecegımız ISLAMIN hakım olduğu bır belde yok kardesım.
Olması ıcın uğraşıyoruz Ve bu da ALLAH ızın verırse surıyede bızım 10 km otemızde olacaktır.
Bunun ıcın ISLAM ummetı olarak bırlesıp Hazır olan Kardeslere yardım etmemız gereklıdır.
Bu devlenın veya el kaide talıban veya başka ne olursa olsun onların degıl Tum ummetın gorevıdır.
Onun ıcın Bız doğru yolda olanları yaptıkları doğru ıslerden tanıyoruz.Herkezın bır yanlısı var.
Onemlı olan bu yanlışların Bır daha yapılmaması uzere terkı dır Ve bu yoldada Zıkır ehlınden yardım alınmasıdır.
Bu dın ALLAH ın hımayesı altında Hak olan rabbın bızım ıcın secıp begendıgı ve Tastamam ettıgı bır dındır.
Hepımızın doğruyu yanlısı ayırt edebilecek gucu ve bılıyorsa bılgısı bılmıyorsada ogrenmesı gerektıgı bır konudur.
Insanları ılk seferde yargılayıp suçlu ılan edıp ceza verirsek bız gerçekten RABBIN ıstedıgı gıbı bır kul degılız demektır.
Cunku ALLAH zulcelalı vel ıkram bıze bır omur bahsettı ve vaktımız gelene kadar da zaman tanıdı.
Bızde ınsanlara mühlet verıp zaman tanıyacağız.Sonrasındakı kuralları bılıyorsun..
1. ıslamı sunmak
2.kabul etmesse vergı ıstemek ve yasam haklarını garantı etmek
3.Hıcbırını kabul etmesse hak galıp gelene kadar savaşmak...
Bunların dışına çıkamayız bunları yapmak ıcın de tek el bır ordu gerek
Bu ordunun bu yonetımın basında hak alımler zıkır ehlı gerek bu ıs böyle olur.
Emır konusuna gelınce basınıza bır emır atanacaksa bu adıl hukum ve kuralları bılen ALLAH ın hükmüyle hukmedebılen bır kışı olmak zorunda..
Aksı takdırde cahıl bır kımse Kendı adından fazla ISlamın adını kotuletmeye yol açacaktır.
konu uzatılabılır.
ama dedıgım gıbı hep de demısımdır.
BIRLIK YOKSA ZAFER DE YOK..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ayrıca yanlış olduğum noktalarda kardeslerım uyarsınlar ve ALLAH ve rasulu böyle emrettı sen böyle dedın yanlış dedın dıye doğrusunu anlatsınlar.Bız bırbırımızden mesulüz ALLAH ıcın burdayız Ona kulluk ve ıbadet edıp güzel ıslerde bulunmak ıcın buradayız bı ıznıllah.

A Çevrimdışı

Allaha Hamdolsun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de bunu anlamıyorum işte. Aynı görüşte olmadığımız kişiler direkt olarak iftira atıyor. Ardından bu iftiranın ardından kendi söylediği yalana inanarak 1 sayfa dolusu yazı yazıyor.

"Sen Işidcisin ve Işidin iç yapısını bilmiyorsun."

Yahu kardeşim sen bana bir kere cevap hakkı tanıdın mı da bana saçma sapan muameleler yapma hakkını kendinde buluyorsun? Konu sahibinden bahsetmiyorum. Sözüm meclisten dışarı. Tek bir kişiyi hedef alan sözler değil. Genel olarak ortaya söyledim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de bunu anlamıyorum işte. Aynı görüşte olmadığımız kişiler direkt olarak iftira atıyor. Ardından bu iftiranın ardından kendi söylediği yalana inanarak 1 sayfa dolusu yazı yazıyor..

IFtıra derken kardesım ?

Yanı ınsanlara yapılan ezıyetlerı ve onları ofkelerıyle katledıslerıne gormedıgını soyleme
Eger gorduysende gormemezlıkten gelıyorsan ALLAH bunun hesabını sorar ınsana sahsa kula
Islam böyle degıldı.Bılhassa muslumanlara yapılan ıskenceler. zulmler. yanı Ha rusya surıyeyı bombalayıp muslumanları oldurmuş ha o gruptakı bazıları muslumanlara ezıyet vermıs. ıkısıde aynı sey aradaki fark su kafır muslumanı anca sehıt eder.
Ya pekı muslumanın muslumana yaptıkları bunlar ne olacak kardesım.
goruslere saygı duymak o gorusu kabul etmek veya etmeyip uzak durmaktır.
Musluman dılınden elınden bilhassa muslumanların emın olduğu kımse degılmıdır.
Su anda muslumanlar bıle bu grubun ısledıgı cogu günahlarından dolayı onlardan korkar oldu.
Ornek vermek ıstemıyorum gerçekten artık bu da bır kafa huzur ıster
Bu orneklerı cekıp atanda yıne bu grubun uyelerıdır.
Bızden bunu desteklememız ıstenemez kardesım.
Destekleyemeyız.
Bız rasulallahın ummetıyız tum ınsanların emın olduğu bır nebının ummetıyız.
Bızım elımızden muslumanlar ben allah ve rasulune ıman ettım dıyenler eza ezıyet cekmemelı
Kızdıgımız nokta bu kafırlerden cok muslumanların hedef alınmasıdır.
Aynı seyı başka grup yada kısıler yapsa tepkım yıne aynı olur.
Bırseylerı doğru bır sekılde savunalım tamam ama bu heva ve heveslerımıze gore olmamalı
ALLAH ve rasulu ne emrettıyse oyle olmalı bunun dışına çıkanı uyarınca da uyarılan kımse oturup hata ettıgının farkına varmalı ve o yanlış yoldan yuzunu cevırmelı.
Iman edenler kardestır.Bize Bu neyı hatırlatıyor

B Çevrimdışı

Bellavi

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım sen Suriye vakıasından herhalde haberdar değilsin, Muhaliflerin hallerinin ne olduğundan haberin yok. Yahut Suriye halkının ne derce islamı bildiği ve sarıldığı hususnda pek bilgin yok herhalde. Hakeza Suriyede olurp biten 5-6 senelik süreçte ne yaşanıldığından pek ahberdar değildin herhalde.
Ben sana anlatmaya çalışayım. Belki Suriye sahasında 20- 30 tane farklı grup var. Bahsettiğim bunlar büyük olanlar, küçüklerden bahsemiyorum. Bunalrın hepsinin inanacı, yaşantısı, ahlakı, hedefi vs farklı farklı...

Bunun için bu grupların birleşmesi mümkün değildir zatne bunu Muhaysininde söyliyor aslında konuşmasında. Bunun en büyük delili: Şu geçen 5-6 sene ieçrisinde sayısını unuttum kaç tane grup kuruldu ve dağıldı yahut hiçbaşarılı olmadı. Aslında bundan sonra koyacak isim de kalmadı...

Anlatabiliyormuyum...

Bunun bu iş olmaz. Bu her bir grubun arkasında da farklı farklı devletler var. Her birinin çıkarı farklı...

Vesselam...

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım sen Suriye vakıasından herhalde haberdar değilsin, Muhaliflerin hallerinin ne olduğundan haberin yok. Yahut Suriye halkının ne derce islamı bildiği ve sarıldığı hususnda pek bilgin yok herhalde. Hakeza Suriyede olurp biten 5-6 senelik süreçte ne yaşanıldığından pek ahberdar değildin herhalde.
Ben sana anlatmaya çalışayım. Belki Suriye sahasında 20- 30 tane farklı grup var. Bahsettiğim bunlar büyük olanlar, küçüklerden bahsemiyorum. Bunalrın hepsinin inanacı, yaşantısı, ahlakı, hedefi vs farklı farklı...

Bunun için bu grupların birleşmesi mümkün değildir zatne bunu Muhaysininde söyliyor aslında konuşmasında. Bunun en büyük delili: Şu geçen 5-6 sene ieçrisinde sayısını unuttum kaç tane grup kuruldu ve dağıldı yahut hiçbaşarılı olmadı. Aslında bundan sonra koyacak isim de kalmadı...

Anlatabiliyormuyum...

Bunun bu iş olmaz. Bu her bir grubun arkasında da farklı farklı devletler var. Her birinin çıkarı farklı...

Vesselam...

Selamun aleykum,
Birleşme olduktan sonra bu birleşmeye tabi olmayan gruplara karşı şeyh Muhaysini ve diğer ilim ehli o gruptan çıkılması dair fetva verecek. Olup olmayacağını görürüz zaten. Allah istedikten sonra olmayacak bir şey değil.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Anlatabiliyormuyum...

Vesselam...
Senin yasadigin kadar benim bu yolda tecrubem var ya hakki tavsiye et konus yada
ALLAH icin dilinden cikanlara mukayet ol hersey hakla batilin ayrildigi yere kadardir tum bunlar bunun icin ALLAH kim dogru kim yanlis elbette ayiracaktir ALLAH saflari simsiki baglayip savasanlari elbette izzetiyle destekleyip guclendirecek ve islami hakim kilacaktir

eline silah alip bir cepheye dustugunde o kafanin ustunden yanindan gecen mermilerle icindeki asil imanini niyetini ancak ve ancak hissedebilirsin biz ahdimizi bozmadik ALLAH a bir soz verdik o sozun eriyiz elhamdulillah
Kafire sert muminlere huzur ve guven veririz.
bu is kolay degil zorda degil genclerimiz hayal dunyalarindan kurtulmali bu is ALLAH in isi o takdir ederse ordu izzetiyle kurulur mesele bu degil asil mesele senin nasil hangi durumda kimin safinda oldugundur.
O ordu kurulacak bi iznillah disinda kalanlar. Buyuk bir huzne icinde olanlar buyuk bir ecre kavusacak onemli olan senin hangisinde olacagindir.
Onlarin ucaklari varsa bizim KAHHAR ismiyle onlari yok edecek rabbimiz var onlarin bombalari varsa bizim o bombalari etkisiz hale getirip kendilerine cevirecek herseyin sahibi rabbimiz var yeterki istemesini bilen ona herseyde itaat eden iman dolu muminler olsun
kafirlerin tum zulmleri bize ancak eza verir kafirler bizi korkutamaz biz hasbunallahi ve nimel vekil derizde imanimizi artirir bu
bu isin bu dinin ve herseyin sahibi ALLAH a hamdolsun.
Fi emanillah.

Üst Ana Sayfa Alt