Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ülkelerdeki Tecavüz Oranı Listesi

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
121223-world-india-rape1-7a.photoblog600.jpg

Uluslararası boyutta yapılan araştırmaya göre, dünyada en çok tecavüz oranı şu ülkelerdedir:

10: Danimarka ve Finlandiya
9: Zimbabwe
8: Avustralya
7: Kanada
6: Yeni Zellanda
5: Hindistan
4: İngiltere
3: ABD
2: İsveç
1: Güney Afrika

Bunun gibi başka kaynakları da araştırdım, genel olarak listeler bir iki oynama hariç değişmemektedir.

Örneğin,
1 in 3 American women will be sexually abused during their lifetime. (George Mason University, Worldwide Sexual Assault Statistics, 2005)

-Her üç Amerikan kadından biri, hayatı boyunca /en az bir kez/ cinsel istismara uğrayacaktır.
1 in 4 women and 1 in 6 men will be sexually assaulted before the age of 18. (Finkelhor et al., 1990)
-18 yaşından önce her 4 kadından biri ve her altı erkekten biri cinsel istismara uğramaktadır.
In 2002 247,730 people were raped/sexually assaulted in the US, according to a National Crime Victimization Survey
2002 yılında, Abd'de 274 bin 730 kişi istismar yaşamıştır.

Amerika birleşik devletlerinde her iki dakikada bir, bir kişi cinsel saldırıya maruz kalmaktadır.

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Arap ülkelerinde bunun kayda geçmesi çok zor. Zira tecavüze uğrayan kadona ceza veren de var

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arap ülkelerinde bunun kayda geçmesi çok zor. Zira tecavüze uğrayan kadona ceza veren de var

Niye geçmesin? Size göre bunun sebebi şeriat ama adam gibi şeriatla yönetilen ülke yok. Şu an Arap ülkeleri diye küçümsediğiniz birçok yerde Mısır da dahil laik bi sistem var. Kadınlar açık saçık gezebiliyor. Hukuklarının şeriatla alakası yok.

O yüzden uydurmasyonları bırakın,
Bilimsel veriler ortada.

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Niye geçmesin? Size göre bunun sebebi şeriat ama adam gibi şeriatla yönetilen ülke yok. Şu an Arap ülkeleri diye küçümsediğiniz birçok yerde Mısır da dahil laik bi sistem var. Kadınlar açık saçık gezebiliyor. Hukuklarının şeriatla alakası yok.

O yüzden uydurmasyonları bırakın,
Bilimsel veriler ortada.
Şeriat olunca kadınlar açık gezemicek mi

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeriat olunca kadınlar açık gezemicek mi

Kadınlar açık gezemez, erkekler de günümüzde sahip oldukları özgürlüklere sahip olamaz. Misal olarak açık saçık sitelere giremez, mevcut İslam devleti açık saçıklığa dair tüm sitelere erişimi -gücü yettiğince- engeller. Erkekler kadınlarla izdivaç ve zaruret maksadı haricinde konuşamaz. Yanlarına giremez, takılamaz, gezemez.

Zira İslam devletinin amacı, 'iyiliği emredip kötülüğü yasaklamak'tır.

Özet olarak şeriat, Kuran'da yasak olan her şeyin, devlette de yasaklanması demektir.
Misal Kuran'da iftira haram kılındı.
Kim İslam devletinde bir insana iftira atarsa, devlet onu cezalandırır...

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Dışarıya öyle çıksa bit kadın nolur? Devlet nasıl engel olur buna.
Veya diyelim , ben antalyada yaşıyorum, buradaki plajlar sahil çok güzel. Allahın bir nimeti sonuçta. Buradaki turizm kapatılır mı?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dışarıya öyle çıksa bit kadın nolur? Devlet nasıl engel olur buna.
Veya diyelim , ben antalyada yaşıyorum, buradaki plajlar sahil çok güzel. Allahın bir nimeti sonuçta. Buradaki turizm kapatılır mı?

Mevcut kadı tazir cezası verir. Elbette cezası ölüm veya zinanınki gibi 100 sopa olmaz. Bunlardan daha hafif bi ceza olarak, caydırıcı bi ceza verir.

Kadınların ve erkeklerin tatil yapmasını nehyeden/yasaklayan bir emr yoktur. Fakat buradaki şart tesettürdür. Kadınlar ve erkekler avret yerlerini açmadıkları müddetçe sadece kendi cinsiyetlerini içeren kapalı havuzlar, eğlence yerleri vs gibi yerlerde dinlenıp tatil yapabilirler.

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Mevcut kadı tazir cezası verir. Elbette cezası ölüm veya zinanınki gibi 100 sopa olmaz. Bunlardan daha hafif bi ceza olarak, caydırıcı bi ceza verir.

Kadınların ve erkeklerin tatil yapmasını nehyeden/yasaklayan bir emr yoktur. Fakat buradaki şart tesettürdür. Kadınlar ve erkekler avret yerlerini açmadıkları müddetçe sadece kendi cinsiyetlerini içeren kapalı havuzlar, eğlence yerleri vs gibi yerlerde dinlenıp tatil yapabilirler.
Burası rus kaynıyor. Sahilde herkes çıplak bikinili. Turist dolu. Devlet bunlara napar?
Veya bir kadın başı açık gezdi diye niye cezalandırılsın ki suçu neymiş?

Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burası rus kaynıyor. Sahilde herkes çıplak bikinili. Turist dolu. Devlet bunlara napar?
Veya bir kadın başı açık gezdi diye niye cezalandırılsın ki suçu neymiş?

Devlet çırılçıplakları ülkeye almayacağı için bir şey yapmış olmaz.
Fakat tesettürüyle gelen müstesna. Bu hususta gayrimuslim kadınlara uygulanan ahkamı bilmiyorum ama elbette bikinili şekilde olamazlar. Sen Allah resulunun buna izin vereceğini tahayyül ediyor musun? Zira İslam'da kadın bile başka kadının diz kapak ile karnı arasına bakamaz. Bakılması haram yerin açılması ve bu şekilde herkese açık yerde bulunması da haramdır.

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeriatın ne kadar faydalı ve doğru olduğunu tesciller nitelikte bir araştırma.

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet çırılçıplakları ülkeye almayacağı için bir şey yapmış olmaz.
Fakat tesettürüyle gelen müstesna. Bu hususta gayrimuslim kadınlara uygulanan ahkamı bilmiyorum ama elbette bikinili şekilde olamazlar. Sen Allah resulunun buna izin vereceğini tahayyül ediyor musun? Zira İslam'da kadın bile başka kadının diz kapak ile karnı arasına bakamaz. Bakılması haram yerin açılması ve bu şekilde herkese açık yerde bulunması da haramdır.
Sadece saçı açık olacak ? Ona da mı izin yok

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ahlu Tawheed Çevrimdışı

Ahlu Tawheed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gayrimüslim değil müslüman kadınların. Yani günümüzdeki gibi dindar olmayan kadınların. Zengin bi aile kızı mesela öle bişey duymamış. Başı açık. Sokağa çıksa nolur

İslam Devletinde Müslüman genç kızlar ve erkekler okullarında aldıkları eğitim sürecinde İslam hakkında etraflıca bilgilenecekleri için bu tip ana esaslar konusunda cahil olmazlar. Yani böyle bir şeyi duymamaları imkansız olur.

Sana formulu tekrar vereyim,

Kuran'da Allah'ın cehennem tehditi yaptığı her fiil,
İslam Devletinde aleni bir şekilde yapılamaz.

Kişi bu tip günahları ancak şahitlerin olmadığı, sadece Allah ve meleklerinin gördüğü yerde yapabilir. Onun cezası da ahirete kalmış olur.

İslam Devleti halkının cehennemliklerin amellerini yapmaması için, hem teşvik hem de caydırıcılık politikası üzerinde çalışır.

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Hayırdır ? Kapalı olmaları nefsinin hoşuna mi gelmedi
Nefsimin hoşuna gitmemesi değil. Ben de örtünmenin iyi oldunu biliyorum
Ama özgürlük açısından kısıtlayıcı değil mi? Benim tüm kız kardeşlerim açık mesela. Onlara zorla baskı mı yapar islam devleti

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Nefsimin hoşuna gitmemesi değil. Ben de örtünmenin iyi oldunu biliyorum
Ama özgürlük açısından kısıtlayıcı değil mi? devleti

Kardes 1 aydir yazilarini takip ediyorum acikcasi kendi yazilarinizdan cikardigim henüz imanda net olmadiginizdir, bunu kendim demiyorum yazilarinizdan cikiyorum, yanlis da görmüs olabilirim(umuyorumki ben yanlis görmüsümdür). Ama icinizde varsa bir durum net olup yazarsaniz iyi olur, zira bazi küfür kavramlarini hala sorguladiginiz cok acik. Bu da demek oluyorki hala imani sorunlariniz var.

U Çevrimdışı

usame__

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes 1 aydir yazilarini takip ediyorum acikcasi kendi yazilarinizdan cikardigim henüz imanda net olmadiginizdir, bunu kendim demiyorum yazilarinizdan cikiyorum, yanlis da görmüs olabilirim(umuyorumki ben yanlis görmüsümdür). Ama icinizde varsa bir durum net olup yazarsaniz iyi olur, zira bazi küfür kavramlarini hala sorguladiginiz cok acik. Bu da demek oluyorki hala imani sorunlariniz var.
Ben ateisttim abi. Bütün soruları bırakıp iman ediyorum ulen :) demiştim
Ama aklımda soru var hala tabi. Ya açık söxlü olduğum için kızabilirsiniz

F Çevrimdışı

fi_emrillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş benimde akrabalarım açık ama senin gibi düşünmüyorum eğer iyiliklerini düşünseydin İslam Devletini eleştirmezdin buhükmü Rabbimiz koymuş güzellikle olmazsa zorla olur sonuçta başlarını bedenlerini örtmesi kötü bir iş değil yabancılardan korumak bu çağdaş zihin seni isyana küfre bile götürür

Üst Ana Sayfa Alt