Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üniversite hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
musabelkurdi Çevrimdışı

musabelkurdi

Üye
İslam-TR Üyesi
Selâmün aleyküm, 12.sınıfım ve 1 hafta sonra üniversite sınavım var. 6 gün önce de askeri üniversite sınavlarına girdim ve güzel netler aldım. Subay olmak istiyorum fakat "KÜFÜR DUZENİNİ KORUMAK - ASKERLİK" bu başlıktaki yazıları okudum. Fakat içimde hala bu yönde bir istek var. Hem o başlıktaki olaylar gazete küpürleri falan eski olaylar ve bugünkü askeriye ile 360 derece farklı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca müslümanlar orduya girmezse tabii olarak yahudiler oraya dolmaz mı? Kısacası orduya girmem dinime engel olur mu?

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum selam we rahmetullah kardeşim;
Şâyet birgün sabah uyandığında ülke "tüm şirk, nifâk ve hurâfeden tevbe etmiş ve hiç tâ'viz verilmeden şeriat ile yönetilmeye başlanmışsa" o gün orduya girmeyi düşünebilirsin inşaAllah..
Aksi takdirde teklif dahi edilemez..

Y Çevrimdışı

Yoldaki İşaretler

....
İslam-TR Üyesi
Selâmün aleyküm, 12.sınıfım ve 1 hafta sonra üniversite sınavım var. 6 gün önce de askeri üniversite sınavlarına girdim ve güzel netler aldım. Subay olmak istiyorum fakat "KÜFÜR DUZENİNİ KORUMAK - ASKERLİK" bu başlıktaki yazıları okudum. Fakat içimde hala bu yönde bir istek var. Hem o başlıktaki olaylar gazete küpürleri falan eski olaylar ve bugünkü askeriye ile 360 derece farklı olduklarını düşünüyorum. Ayrıca müslümanlar orduya girmezse tabii olarak yahudiler oraya dolmaz mı? Kısacası orduya girmem dinime engel olur mu?
Aleykümselam
İman edenler Allah yolunda savaşırlar, inanmayanlar ise tâğut (bâtıl davalar ve şeytan) yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır.(Nisa 76)
Aralarında hüküm vermek için Allah’a (Kur’an’a) ve Resûlüne davet edildiklerinde, mü’minlerin söyleyeceği söz ancak, “işittik ve iman ettik” demeleridir. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir(Nur 51)

Tağuttan, ona kulluk etmekten kaçınıp da tam gönülle Allah'a yönelenlere gelince, müjde onlaradır. Haydi müjdele kullarımı (zümer 17)

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt