Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üniversite Kampüslerini Google Ile Gezin

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
google-universite-secimim.jpg

Üniversiteye hazırlanan gençlerin ihtiyaçlarını tek adreste toplayan “Google Üniversite Seçimim’’ platformu, 26 Temmuz – 2 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek tercih dönemine sayılı günler kala üniversite adaylarının başvuru rehberi olmaya devam ediyor.

Türkiye ve KKTC’deki 210 üniversiteyi ve 10 binden fazla bölümü tüm detaylarıyla tanıtan platformu kullanan adaylar, 360 derecelik panoramik sanal tur ile çok sayıda üniversite kampüsünü oturduğu yerden gezebiliyor.

Google ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) eğitimde teknolojinin etkin kullanımını hedefleyen projesi “Üniversite Seçimim” platformunda kullanıcılar, Türkiye ve KKTC’de bulunan 127’si devlet, 83’ü vakıf olmak üzere toplam 210 üniversitenin ve 10 binden fazla bölümün bilgilerini ayrıntılı biçimde inceleyebiliyor.

Dilerlerse tüm üniversiteleri, dilerlerse aramayı sınırlandırarak sadece eğitim almak istedikleri şehirdeki üniversitelerin bilgilerine ulaşan gençler, burs olanaklarını da yine bu platform üzerinden öğrenebiliyor.

Google Üniversite Seçimim rehberinde yer alan 40’tan fazla üniversite ise kullanıcılara Google StreetView ile 360 derecelik panoramik sanal tur imkanı sunuyor. Google hesaplarına giriş yapanlar bu farklı deneyimi kişiselleştirme imkanına da sahip oluyor.

Google Üniversite Seçimim platformuna https://universitesecimim.withgoogle.com adresinden ulaşılabiliyor.

Üst Ana Sayfa Alt