Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üstad Bediüzzaman Üzerine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun aleykum bir konu dikketimi çekti üzerine biraz düşündüm acaba burdakiler üstada neden bu kadar kin gödüyorlar diye ilk önce üstadın vahabiler üzerine yazdığı yazı aklıma geldi fakat yine hüsnü zanda bulunarak değildir diye düşünüyorum belki çok şey yazamıyacam ama bu kadarını söyliyeyim gün gelecek üstadın en ateşli savunucuları arasında bu grup olacak bunu adım gibi biliyorum insanlar bilmeden zan yaparak laf atabilir yani tamam insanlar sevmiye bilir düşmana öle düşmanlık yapki bir gün dostun olabilir dostunada öle dostluk yapki bir gün senin düşmanın olabilir bunun için eleştiride dozajı aşmasak çok güzel olur yine üstüne basarak söylüyorum ileride herşey gün yüzüne çıkacak(ALLAH takdir etmişse) ozaman da pişmanlık duyacağımız kadar düşmanlık yapmayalım ha daha çok şey yazmak isterdim ama kardeşlerime bu kadarını sölim mümin ferasetlidir er geç herşeyi görür ALLAH bize ölmeden ozamanları göstersin üstad mehmet akifin dediği gibi

Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın,
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın

ALLAH razı olsun

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

aleykum selam

Bedi, ALLAH'ın (c.c.) güzel isimlerindedir. Bedi ismini aciz bir mahluk için kullanmayın lütfen.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sen en iyisi haber aktarmadan başka bir şey yazma; Kendi saçma vehimlerinle burayı kirletmeyesin. Dinin kaidelerini, tevhid ve akaidi öğrenmiş olsan, Uydurma hadis ve gaybdan haber vermenin batıllığını, kendi eliyle yazdığı kitaba ben yazmadım yazdırıldım , haberim yok irade dışında yazmışım demenin , ebced ve cifir ile gelecek tarihlerle kıyamet ve mehdinin tarihini vermenin hükmünü bilmeyince böyle gevezelik yapılabilir.
Sen hangi muvahhidin İbn Arabiyi, Hallacı övdüğünü gördün?

RİSALE-İ NUR'LARDA TEZAT VE YANLIŞLIKLAR !

https://www.islam-tr.org/tevhid/10458-risale-i-nurlarda-tezat-ve-yanlisliklar-kitap.html

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
valla ben haberciliğe devam edecem inşALLAH ben sadece böle bir uyarı gibi olsun hadi dedimya buraya yazamıyacağım şeyler var bir gün gelir hepimiz görürüz inşALLAH

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Kardeş said nursi'ye yapılan eleştirilerin şeyh m. ibn abdulvehhab'la ne alakası var? Yazılanlarda said nursi'nin Şeyh ile ilgili sözlerini hiç gördün mü?
İnan tamamıyla ilim dışı ve zanla hareket ediyorsun.
Samimi bir şekilde said nursi'nin rilalelerine yönelik yapılan eleştirileri ve said nursi'nin risalelerini karşılaştırarak oku, sonra bize yanlışlarımızı delillendirerek yaz eğer doğruysa seninkini kabul edelim.
Adnan menderese samimi dindar diyen, ebced hesablarıyla yazdığı eserlere kurandan delil getiren, gayb ile ilgili bilgi veren, hallacı mansuru, ibn-i arabi'yi öven bir anlayış sence sakad bir anlayış değil midir?
Şeyh Muhammed ibn abdulvehhab'ın hiç eserlerini okudun mu? Bence kitabı tevhid'ini ve onun şerhi olan fethul mecidi okumanı tavsiye ederim..

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet okuyorum darul kitaptan indirdim dinde üç mesele ve KEŞF EL-ŞUBUHAT kiatpları var hepsini okumadım yeni yeni başlamışım başka kitapları varmı bilmiyorum herhalde yazıları mı okumadınız ben diyorumki evet bir insandır hataları olabilir fakat diyorumki ileride gerçekler açığa çıkınca bu yaptıklarımızın yanlış olduğunu görecez onun için laf atarken haddi aşmayalım çünkü pişman olan biz olacaz

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Sikke-i tastiki gaybi kitabı tamamen ebced hesabıyla lakalı.
Ali (r.a) nin risale-i nura çok ehemmiyet verdiğini, Abdulkadir geylani'nin (rehimehullah) risale-i nur'a işaret ettiğini söylüyor. ve bunun benzeri onlarca hurefe iddia...
Şimdi biz size mi inanalım yoksa 60 yıllık nurcu abilere(said nursi'nin talebeleri) mi?

Abdulmuizz Fida

Admin
Ne olacaka itikat mı değişecek yoksa belli zaman sonra said Nursinin yanlışları dinden mi kabul edilecek? Bak sende onun gibi gaybdan konuşmaya başladın farkında mısın? Ehli sunnet akidesi kıyamete kadar kalıcıdır. Bizim şu anda karşı çıkmamız nefsimizden değil ki yanılalım. Biz ehl-i sunnetin tevhid akidesine göre konuşuyoruz , Said Nursi ise Tasavvuf akidesine göre konuşmuş.

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
abi hiç anlamadınız en iyisi konu kapansın ben gaybden değil bilip gördüğümden konuştum kime inanırsanız inan nın ama neyse abi hakkınızı helal edin
herkes hesabını ALLAH a verir

Abdulmuizz Fida

Admin
Said Nursiyi doğru yapmış diye anlayacaksak, İbn Arabiyi Hallacı mansuri'yi 1000 senedir anlardık.

Seni doğru anlayan biri varsa bize açıklarsa hayırlı bir iş yapar.
Ayrıca sen ilk mesajını iyi oku ve nasıl anlaşılması lazım diye düşün.

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kimseye anlayın yada anlıyacaksınız demiyorum ilk yazdığımda hala mutabıkım kimse anlamamıştır büyük ihtimal :) neyse hakkınızı helal edin inşALLAH

Abdulmuizz Fida

Admin
Bizde tüm yazılarımızın arkasındayız. Ayrıca yazın türkçe ve ben türkçeyi iyi anladığımı biliyorum.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
haberci hem sana nasihatim hem de son uyarım olsun zira akidesi bozuk kişilerin forumda özellikle akideye taalluk eden meselelerde faal görmek istemiyorum. Düşünceyle ben böyle düşündüm demekle akide tutturulmaz.

Yazında muhammed bin abdulvahab içinde çok kötü suçlamalar olduğundan yola çıkarak said nursiye de hakkında yalan söylenmiş olduğunu gösterip said nursiyide tarihte haksızlık edildiğini savunan bir yazın var.

Öncelikle muhammed bin abdulvahaba akide anlamında ne kendi döneminde ne de asrımızda ehli sünnetin kabul ettiği alimler akidesini eleştirmemiştir. Onun hakkında kafirlerden gelen sözlerle kalplerindeki imanı bozuklar kafirden gelen haberleri delil kabul edip imama saldırmıştır.

Said nursiye gelince yazmış olduğu risaleyi nur saçmalığı kitaplarının kuran ve sünnete ters olmayan bir eseri var mı acaba.

Okumak araştırmak akideni düzeltmek hata düzeltmek her müslümana farzdır. https://www.islam-tr.org/tevhid/10458-risale-i-nurlarda-tezat-ve-yanlisliklar-kitap.html madem said nursi hakkında eksikliğin var buradaki kitabı oku.

Bizler şahıslara değil, şahısların eserine bakarız.

Varsa muhammed bin abdulvahabin akidesinde gördüğün hata buraya kat görelim... Ve artık kıyas ederek birilerini haklı çıkarmayı bırak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt