Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üveys Zikri Yapılışı? Faziletleri? (delilsizce)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü Çevrimdışı

Üveys Afelya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın söyledikleriniz sorduklarınız çok doğru bilgili olan sizsiniz asıl ben size sorayım,
bu zikirde belli ilerleme kaydedenler evliyaların ve efendimiz (SAV) in ama rüyada ama yakaza halinde ziyaretlerine mazhar oluyorlar,siz de biliyorsunuzki efendimiz SAV hadisinde "ruyasında beni gören gerçekten görmüş gibidir,şeytan benim kılığıma giremez",buyurmuştur,bu yol yanlış olsa efendimiz teşrif eder mi,daha dün gafletten uyanmış bu aciz günahkar kul mu derecesi çok yüksek de bu lutuflara layık oldu?? hem yüce Allah kuranda demiyor mu "Allahın ilmi sonsuzdur ve dilediğine verir" diye,ne kadar dinimizi öğrenmeye çalışsak da Allah'ın evliyaların sırları vardır ve olacaktır bilmek Allah'ın izniyle mümkündür...siz bunlara yalan söylüyorlar dediğiniz için hadi bunları geçtim,yıllarca namazında kuranında kendi halinde müslümanken yıllarca cocuğu olmamış insanlar zikirden bikaç ay sonra hamile kalıyor,kanserliler iyileşiyor,bunlara tesadüf denilebilir mi? daha bisürü örnek var,zikrin ilk belirtisi huzurdur,hangi cinli huzur verir insana? İşte akla mantığa göre anlatılmaz ancak yaşanabilir bunlar,bu yüzden yaşa ve gör diyoruz,1 ay denersin ya bize küfredersin yada doğruymuş allah'ım der allak bullak olur şaşar kalırsın,başka ne olabilirki,kaybedecek neyiniz var,bu kadar insan yalan mı söylüyor?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
asıl ben size sorayım,
bu zikirde belli ilerleme kaydedenler evliyaların ve efendimiz (SAV) in ama rüyada ama yakaza halinde ziyaretlerine mazhar oluyorlar,siz de biliyorsunuzki efendimiz SAV hadisinde "ruyasında beni gören gerçekten görmüş gibidir,şeytan benim kılığıma giremez",buyurmuştur,bu yol yanlış olsa efendimiz teşrif eder mi,

Peygamberi Rüya'da Görmek; Şehidlerin Yüzündeki Gülümseme, Doğru Yolda Olmanın İsbatı mıdır?

başka ne olabilirki,kaybedecek neyiniz var,bu kadar insan yalan mı söylüyor?

Yukarıdaki mesaja bakarsak sadece 5.000 kişisiniz ancak yine de gerçekten çok olsanız bile:

Çoğunluk Hakk Yolda mıdır?

Ve kaybedecek neyimiz mi var? Allah korusun: Ehli Sünnet ve'l Cemaatin yolunu kaybetmek var, daha ne olsun..

Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) :
"Size iki şey bırakıyorum. Bunlara uyduğunuz müddetçe asla sapıtmayacaksınız: Allah'ın Kitab'ı ve Resulünün sünneti".
Muvatta, Kader 3, (2, 899)

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhterem uveys..
Sız bırkere sünnete baksanız
Hic bırsey kaybetmıceksınız..
Kuranı bır okusanız gercekten
Hıcbırsey kaybetmıceksınz
Cunku bu vaadlerınızı kıtapta bulamayacaksınz..
Ikı turlude selamete cıkacaksınz
Bukadar ınsan yalanmı soyluyor..

Ü Çevrimdışı

Üveys Afelya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hem meal hem arapça Kuran okuyoruz elhamdülillah
bunlar da kuranda geçen zikir ayetlerinden bir kaçı:

NUR SURESİ 36 “(Bu kandil) birtakım evlerdedir ki, Allah (C.C) (o evlerin) yücelmesine ve içlerinde isminin anılmasına izin vermiştir. Orada sabah akşam O'nu (öyle kimseler) tesbih eder ki…”

KEFH SURESİ 28 "Rablarına sabah akşam dua eden ve O’na kavuşmak isteyenlerle birlikte Ey inananlar Allah’ı (C.C) çok zikredin."

RAD SURESİ 28 "Bilin ki kalpler Allah’ı (C.C) zikir ile yumuşar."

AL-İ İMRAN SURESİ 191 "Onlar ayakta, oturarak ve yanlarına yattıklarında Allah’ı (C.C) zikrederler."

Kaybedecek neyiniz var derken şunu kasdettim 1 ay denersin sonra ister devam edersin ister bu yol yanlış der bırakır tövbe edersin.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bayanların özel günleri de dahil olmak üzere hiç ara verilmeden hergün yapılmalıdır
"Cünüb ve adetli kadın kurandan hiçbir şey okuyamaz"
(İbn mace, taharet 105)

Bahsettiğin zikirlerde ihlas ve fatiha sureleri var bunları hayızlı kadın nasıl okuyacak Rasulullah okuyamaz diyor siz kim oluyorsunuzda okuyacak diyorsunuz Allahdan korkun ve rasulun dediklerine uyun.
Hala akıl etmez misiniz ?
(Yasin 62)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh.

Kur'an'da zikir geçer ve vardır. Ancak kişi gerek zikir gerek başka ibadetleri kendi uyduramaz. Mutlaka Kur'an ve Sünnette olmalıdır.

Kaybedecek neyiniz var derken şunu kasdettim 1 ay denersin sonra ister devam edersin ister bu yol yanlış der bırakır tövbe edersin.

İyi o zaman bir kişi gelsin ve seri katil olmak çok faziletli desin, bizde bir ay deneyip sonra tevbe edelim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bak kardes senin bahsettigin ilmi ledun yada ledun ilmi bu tarz seylerle kafa yorupta kendinizi cok yormayin
Tasavvuf ehli Oncelerden bu tarz seyler yapiyorlardi
Ama gunumuzdeki ile onlarin yaptigi bu orantida degil ayrica dedigim gibi MADEM O KADAR İDDAALİSİNİZ BİZE KARSİ BASLATİLAN BU SAVASİ DURDURUN. BOYLE İDDAA EDEN HERKEZE DEDİGİM GİBİ BOYLE SUNDUGUNUZ SEYLER OKADAR GUCLU MADEM SUNNİLERE KARSİ ACİLAN BU SAVASİ KERAMETLİLER DURDURSUN.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tasavufun kokeni satanizimdir ve bu topluluk acikca seytanin adimlarini takip etmektedir size ufak bir ornek vermek istiyorum,aslinda konu cok uzun ama cok detaya baska zaman girecem insallah. Kisa bir ornek verecem

"Yuceligin onuru konusunda iblisle firavunla konustum.

Iblis dediki "secde etseydim onurlu adimi yitirirdim" firvaun ise soyle dedi" " bu haberciye inansaydim onurlu katimdan assagiya duserdim"

Hallaci mansur, Tavasin ,sayfa 43 Yaba yayinlari 3.basim.

Ozellik vahdeti Vucud noktasinda satanizmle tasavvuf tam bir birlik icindedir. Bu adamlar daha neye inandiklarini neyi savunduklarini bilmiyor ,onun icin su basit meselede seytanin adimlarini takip eden bir topluluk Allahin kitabi ve rasulun sunneti kaynak veremezler

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhterem uveyss..
Pekı ayette okudunuz bu zıkırlerı yapınca cennetten tapu verılıyor..Hangı ayette araba vaad edılıyor..nerede muhür vuruldugu yazıyor kaçıncı surenın kacıncı ayetı ..?? Kerametler uçtu kaçtılar
Hangı ayette BANA GÖSTER...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
hem meal hem arapça Kuran okuyoruz elhamdülillah
bunlar da kuranda geçen zikir ayetlerinden bir kaçı:

NUR SURESİ 36 “(Bu kandil) birtakım evlerdedir ki, Allah (C.C) (o evlerin) yücelmesine ve içlerinde isminin anılmasına izin vermiştir. Orada sabah akşam O'nu (öyle kimseler) tesbih eder ki…”

KEFH SURESİ 28 "Rablarına sabah akşam dua eden ve O’na kavuşmak isteyenlerle birlikte Ey inananlar Allah’ı (C.C) çok zikredin."

RAD SURESİ 28 "Bilin ki kalpler Allah’ı (C.C) zikir ile yumuşar."

AL-İ İMRAN SURESİ 191 "Onlar ayakta, oturarak ve yanlarına yattıklarında Allah’ı (C.C) zikrederler."

Biz de zikri, sizin delilsizce eklediğiniz kalıplara ihtiyaç duymadan, sünnete uygun şekilde yapabiliyoruz, elhamdülillah.

Ayrıca biz dinimizi deneme yanılma yöntemleriyle; hoşumuza giderse yapıp, gitmezse bırakmak suretiyle uygulamıyoruz. Allah'ın Rasulüne (sallallahu aleyhi ve sellem) uymaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ancak sizin nefsiniz dışında bir şeye uyduğunuzu göremedim:

Şu yazdığınız cümlenin anlamını, sonucunu iyi bir düşünün. Delilsizce uymakta inad ettiğiniz bu bilgilere karşı, sizi şu ayetlerin muhatabı olmaktan ne koruyabilir?

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

"Kendi nefsinin arzusunu kendisine ilâh edineni gördün mü? Ona sen mi vekil olacaksın?" (Furkan, 43)

“İblis şöyle dedi: ‘Rabbim! Beni azdırmana karşılık, mutlaka ben de yeryüzünde onlara günahları süsleyeceğim ve onların hepsini mutlaka azdıracağım! Ancak içlerinden ihlâslı kulların müstesnadır.’” (Hicr Suresi, 39-40)

"Rabbinin katından açık bir belgesi olan kimse, kötü işleri kendisine güzel gösterilen ve nefislerinin arzularına uyan kimseler gibi midir? "(Muhammed Suresi, 14)

Ü Çevrimdışı

Üveys Afelya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Alıntı yapmayı bilmiyorum,Ben hoşuna gitmezse giderse diye bi kelime kullanmadım,yanlış bi yol olduğunu hissedersen bırakırsın dedim,ayrıca seri katil olmak faziletlidir diye bırak müslümanı bi ateiste bile söylesen denemez tabiki,
diğer husus özel hallerde bazı sureleri dua niyetiyle ve içinizden okuyabilirsiniz,müftülüğü sorup caiz olup olmadığını öğrenebilirsiniz,hem delil deyip duruyorsunuz,zikir biçok ayette geçiyo ama bu zikir olduğunu elbette ispatlayamam size,kameraya bile çeksek kerametleri montaj dersiniz,gözlerimiz kör tamam gül,misk amber gibi kokular alıyoruz burnumuz da mı kör? ayrıca tarikat şeyhlik vs değiliz ben kendi halinde yaşayan bi insanım diğer üveyslerle pek ilişki içerisinde değilim ama lutuflarımı yaşıyorum elhamdülillah...dediğim gibi Allah'ın ve evliyaların sırlarıdır bunlar...ve Allah dilediği zaman dilediğine lutfeder,bana ne desem inanmayacaksınız nasılsa,inanmak için kendiniz yaşayıp görmeniz gerekiyo,ister yaparsınız ister yapmazsınız zikri,amacım rahatsız etmek değil ben tebliğ görevimi yaptım size artık ayrılıyorum...Allah'ı ve Resulunu seven herkesi seviyorum ben...İnşallah tüm dünyadaki muslumanlara zulmeden zalimleri de yenicez biraz sabır sadece...Allaha emanet olun kardeşlerim..

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alıntı yapmayı bilmiyorum,Ben hoşuna gitmezse giderse diye bi kelime kullanmadım,yanlış bi yol olduğunu hissedersen bırakırsın dedim,ayrıca seri katil olmak faziletlidir diye bırak müslümanı bi ateiste bile söylesen denemez tabiki,
diğer husus özel hallerde bazı sureleri dua niyetiyle ve içinizden okuyabilirsiniz,müftülüğü sorup caiz olup olmadığını öğrenebilirsiniz,hem delil deyip duruyorsunuz,zikir biçok ayette geçiyo ama bu zikir olduğunu elbette ispatlayamam size,kameraya bile çeksek kerametleri montaj dersiniz,gözlerimiz kör tamam gül,misk amber gibi kokular alıyoruz burnumuz da mı kör? ayrıca tarikat şeyhlik vs değiliz ben kendi halinde yaşayan bi insanım diğer üveyslerle pek ilişki içerisinde değilim ama lutuflarımı yaşıyorum elhamdülillah...dediğim gibi Allah'ın ve evliyaların sırlarıdır bunlar...ve Allah dilediği zaman dilediğine lutfeder,bana ne desem inanmayacaksınız nasılsa,inanmak için kendiniz yaşayıp görmeniz gerekiyo,ister yaparsınız ister yapmazsınız zikri,amacım rahatsız etmek değil ben tebliğ görevimi yaptım size artık ayrılıyorum...Allah'ı ve Resulunu seven herkesi seviyorum ben...İnşallah tüm dünyadaki muslumanlara zulmeden zalimleri de yenicez biraz sabır sadece...Allaha emanet olun kardeşlerim..
Işidin gülen ve misk kokan şehidleri var. Bağdadiye biat eder misin ?

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizi parayla falan mı bu siteye yolluyorlar

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aynen, biz de tebliğ görevimizi yaptık kardeşim. Bugün anlamasanız bile, inşallah söylediklerimiz aklınızın bir köşesinde kalsın; düşünmeye devam edin, belki bir gün anlamanız nasip olur.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sabir in da bir yeri var rasulu seven onun dedigini yapar namazda buldugum kerameti rasulallah in bir sunnetini daha yaparken aldigim hazi ne malda ne evlatta nede fani dunya icin olan birseyde bulamiyorum.
İslami seven rasulallah gercekten adaletli oldugunu soyleyen cok insan var rasulallah bizden sadece soylememizi mi istiyor yoksa tatbik etmemizi mi bak kardes isi yokusa surme gel biz sana olmasi gereken islami ogretelim hem sen kurtul bi iznillah hem biz

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uveysler gelin size hak din islami aklinizda suphe kalmayacak sekilde ogretelim ve bizde senin gibi daha yeni ogreniyoruz ALLAH ve rasulden baska birseyi gozumuz gormuyor.
Ve gerceklere daha net ulasiyoruz seyhimiz hazreti Muhammed salllallahu aleyhi vesellem cemaatimiz ashab-i kiram vazgec bu seylerden dogrulari istiyorsan eger buradaki kardeslerim edeple sana ogretecegiz gelin inat etmeyin bir anlik omrumuz var dunyada bir kereye mahsus kaliyoruz ve yaptigimiz her yanlis bizim kiyametimizi hazirliyor dedin ya rasulallah i seviyorum diye onun da bizi sevmesi icin sadece onun dediklerini yapalim forumda tum konulara abdulmuiz fida hocamiz cevap vermis zaten gel dogrusunu ogrenelim.

D Çevrimdışı

dost47

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler size üveys zikrini ne kadar anlatsak inanmazsınız. Hiç bir tarikat ehline verilmemiş bir söz var . Eğer inanmak isterseniz . YAŞA ve GÖR kelimeleri var bunu deneyin bari.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...