Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Üveysilik Zikri Hurafesi, Saçmalığı

D Çevrimdışı

Dortduvar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üveysilik Zikrinin Saçmalıkları Kanıtlarıyla

Bende kendimi üveys zannedenlerdendim. Zikri yaptıkça durumum kötüye gidiyordu. Psikolojim bozuldu. İntihar düşünceleri, ölmemek için çırpınıyordum adeta. Bu Üveysilik zikri yapanlardan benim gibi ölmek isteyen bir sürü insan vardı. Kötü rüyalar görüyordum. Etrafımda uçuşan şeyler görmeye başladım. Allah beni en sonunda bu beladan kurtardı. Şükürler olsun Rabb'ime.

Üveysiliği Çıkaran, Üveyslerin Hocası Muharrem Karabay'ın Aşkı Üveysi kitabından bir kaç kesit:
-Şeb i Aruzun sonlarında bir gün erkek kardeşlerimiz kırmızı kaftanlı, başında kırmızı fes, üstünde beyazımsı duvak, altın kemer ve elbiseyle (üstün sanat eseriyle ve altın işçiliğiyle süs-lenmiş) akıllara durgunluk verecek güzellikte süslü, elbiseli bir kız görecekler.
-Sayfa 45

-Erkek kardeşlerim kendilerini genç yaşta ve çok yakışıklı;kız kardeşler de çok güzel görecekler. Kız kardeşler karşısında çok yakışıklı ve çok güzel giyimli, kendisi ile evlenmek isteyen bir erkek görecekler. İşte O Rabbimizin cemalidir, resmidir.Zatı asla değildir."
-Sayfa 45

Kur'an'da ne diyor ona bakalım:
Şura Suresi 51. Ayet: Allah, bir insanla ancak vahiy yoluyla, yahut perde arkasından konuşur. Yahut bir elçi gönderip, izniyle ona dilediğini vahyeder. Şüphesiz O yücedir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Evet arkadaşlar bu kitapta zikri yapan kişilerin rüyada Yakışıklı bir erkek görüleceğini, onun sizle evlenmek istediğini ve o yakışıklı erkeğin haşa Allah'ın cemali olduğu söyleniyor. Allah niye sizle evlenmek istesin ki ?? Şu saçmalığa bakar mısınız??
Size bir kaç bilgi veriyim. Cinler insanlara rüyalarında yakışıklı bir erkek şeklinde gözükebiliyorlar. Havas kitaplarında internette araştırın görürsünüz. Cinler insanlarla evlenebilir. Kırmızılı, altınlı görcekler kendilerini diyor. Kırmızı renk cinlerde şehvet uyandırır severler. Cinlerle altınların ilişkisini zaten biliyosunuz defineciler iyi bilir.
Tahminimce böyle bir şey gören birisi karşısında cin görmüştür.

-"Kur’an da Rabbimiz: “Ben kulumun fazlına göreyim.”diye buyurmaktadır. Siz de fazlınıza göre Rabbimizin cemalini görmüş ve yaşamış olmaktasınız. Ne büyük mutluluk. " Sayfa-45

Kuranda böyle bir ayet yok araştırın.

-" Rabbimiz sizi Sevgilisi olarak seçtikten sonra iki mehirden birini mutlaka verir: Araba veya Ev." Sayfa-46

lOGO1b.jpg

Arkadaşlar Üveyslik zikri yapanların çoğunun ruhsal sıkıntıları olduğunu farkettim. Psikolojileri aşırı derecede bozulmuş.

-Rüyada hayvan şeklinde nefsinizi görürsünüz diyorlar. Ben sürekli köpekler görüyordum. Kurt, yılan vb. hayvanların rüyada görülmesi cin musallatı belirtileridir.
-Üzerime nurlar yağdığını görüyorum diyorlar. Hayır artık cinleri görmeye başlamıssınız hayırlı olsun. Cinler insanlara beyaz, siyah, mavi ışık parçacıkları şeklinde gözüküyorlar. Araştırabilirsiniz.
-Bu kadar lutüf yaşadığını söyleyenler var?
-Hayal gücü fazla olan daha çok şey yaşıyor. Üveys zikrine yeni başlayan biri sürekli üveyslerin yaşadıklarını izler. O kadar çok izleyince beyine yerleşiyor tabi. Artık yolda ayağına taş takılsa kesin üveys olduğum için diyorlar. Mesela bir yerde dinledim bu zikri yapanlardan biri yolda ayağına taş takılınca durup beklediğini söyledi, bunun kendisi için bir uyarı olduğunu düşünüyormuş.
-Üveysler kendilerinin sıddık olduğu söylüyorlar. Hatta bir ara facebook sayfalarında paylaşmışlardı. Hayret makamındayız diyorlardı. Evliyadan üstün peygamberden düşük makamdayız diyorlardı. İmamı Azam Ebu Hanife 40 yıl yatsı namazının abdestiyle sabah namazını kılsın. Sen git 2 ay günde yarım saat zikir yap kendini ondan üstün gör.
Ayrıca normal ibadetlerini yapanları küçümsüyorlar. Hayvani nefisli diyorlar.Cennette yükselmek için yapıyorlar diyorlar. Kendilerini cennetin en üst katlarında görüyorlar.
-Muharrem Karabay denilen adam sizleri zikirden çıkınca çok kötü şeyler başınıza gelir diye korkutuyor. Sakın korkmayın. Evet doğru diyor kötü şeyler yaşarsınız ama cinler size rahatsızlık verir. Eğer musallat belirtileri varsa bir rukye olmanızı tavsiye ederim.

Muharrem Karabay denilen şahıs kendisine cehennemi anlatmıyacağına dair söz vermiş ama nedense Cenneti anlatıyor sürekli. Her çektiğiniz La ilahe illallah için Cennette sizin için bir ağaç dikilir diyor. Allah'ın korku dolu bir Allah olmadığını sadece sevilmesi gereken bir Allah olması gerektiğini söylüyor. Ayrıca o kadar sapkın bir grup ki Kader kavramını çok yanlış anlatıyor, Dünya için dua edilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Cennet cehennem içinde dua etmeyin diyorlar. Dua bile ettirmiyorlar nerdeyse. Üyeleri dua etmeye korkuyorlar. Cennet için değil, Cehennemden korktuğu için değil. Sadece Allah'ı sevdikleri için ibadet ettiklerini söylüyorlar. Oysa sürekli Cennet'ten bahsediyorlar. Ayrıca sayıları da baya fazla 80 bin kişi olduklarını söylüyorlar.

"Dinimiz korkutma ve müjdelemeyi dengeler. Sadece müjdeleyici rivayetlere, ayetlere yer verilmemeli, korkutucu, cehennemi, cehennem azabını hatırlatıcı naslara da konuşmalarda, vaazlarda yer verilmelidir. Yine rivayetten anlıyoruz ki "Allah'tan korkutulmaz, Allah sevdirilir" gibi günümüzde, diyaneti zayıf veya tamamen sathi olan kişi ve çevrelerce çokca söylenen sözler çok eskilerde de söylenmiş, ve ulema tarafından da gerekli cevap verilmiştir: "Madem Kur'an hem korkutuyor, hem de müjdeliyor, biz de irşadlarımızda hem cehennemi hatırlatıp korkutacağız, hem de cenneti hatırlatıp müjdeleyeceğiz.""
- Kütübi Sitte Tercüme Ve Şerhi 4. Cilt Sayfa-227 Prof. Dr. İbrahim Canan

Müslüman korku ve ümit arasında olmalı ayetlerde hadislerde geçiyor. Bunları bilmiyorlar galiba.
-Düzene sokulduktan sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın. Allah’a (azabından) korkarak ve (rahmetini) umarak dua edin. Şüphesiz, Allah’ın rahmeti iyilik edenlere çok yakındır. -A'RÂF Suresi 56
-Onlar, korkarak ve ümid ederek Rablerine ibadet etmek için yataklarından kalkarlar. Kendilerine rızık olarak verdiğimiz şeylerden de Allah için harcarlar. -SECDE Suresi 16. ayet
-Hz.Ali R.A buyurduki:Ah keşke beni anam doğurmasaydıda ben cehennemin adını duymasaydım.
-Kâfirler için hazırlanmış ateşten sakının. ALİ İMRAN-131

“ Hz. Peygamber (a.s.m), ölüm döşeğinde olan bir genci ziyaret etti ve ona “Kendini nasıl buluyorsun?” diye sordu.
O da “Ey Allah’ın Resulü! Vallahi, ben Allah’ın rahmetini ümit ediyorum, ama günahlarımdan da korkuyorum.” diye cevap verdi.
Bunun üzerine Hz. Peygamber (a.s.m), "Böyle bir konumda olan bir kulun kalbinde bu iki husus birlikte yer almışsa, muhakkak ki Allah, ona ümit ettiği şeyi verir, korktuğu şeyden de emin kılar.” buyurdu.”
(Tirmizî, cenaiz, 11; İbn Mace, Zühd, 31).

“Muhakkak ki, en güzel söz / sözlerin en güzeli Allah’ın kitabıdır. Hedyin / yol gösterici rehberlerin en güzeli, (Hz.) Muhammed’in rehberliğidir. İşlerin en kötüsü sonradan icat edilenlerdir (bidatlardır). Her bidat dalalettir."(Müslim, Cuma, 13; İbn Hacer, X/511)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Çok şükür bu tarz hurafelerin farkına vardınız.

Nurullah İslam Çevrimdışı

Nurullah İslam

Üye
İslam-TR Üyesi
Youtube'da 1 milyon izlenmeli videom var. Sürekli altına üveysilik diye yorumlar atıyorlar. Ben silmekten bıktım onlar yazmaktan bıkmadı. Sonra takip ettiğim bir kanal üveysiliki eleştiren bir video atmış. Aradan bir kaç gün geçmedi ki bütün üveysiler altına doluşmuş. Nasıl haberleri oldu, kanalı nerden buldular hiç anlamadım. Normalde kanala da pek fazla da yorum atılmaz. En son bu arkadaşların cinli olduğunu düşünmeye başladım. Çünkü anlattığı hikayeler, yaptığı yorumlar falan hiç akıllı insanın işleri değil. Sizin yazdıklarınızda söylediklerimi destekliyor. Neyse sen iyi kurtulmuşsun. Allah bir daha düşürmesin :)

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
Bana artk uvesylerden gına geldi. Ben anlatyom bidat diyom Peygamber as. Zikri neyinize yetmiyor . Hayr bizde sunnet ve kurana gore gidiyoruz diyorlar. Yaw he hee . Bide acik sacik ciplak giyiniklerin bile videolarini cekip atiyorlar. Ben uzuuun bi yorum yazdm hadisler isiginda tenezul edip cevap yazmadilar ustune yetmezmiş gibi yorumumu sildiler . Artk birseyler anlatmaktan yoruldum. Ugrasmiyorum . ALLAH azze ve celle hidayet versin. ALLAHümme amin . :)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
bi dürzü daha var, adam da nasıl bir imkan varsa kanal sahibi bir de,ismini hatırlayamadım çiçek böceklerin arasın da hep konuşuyor,konuşmalarda ilimden yoksun,hep karılar arıyor adamı,gündüzleri hep ilahi çalıyor kanal da

Muvahide.ozlem

İslam-TR Üyesi
bi dürzü daha var, adam da nasıl bir imkan varsa kanal sahibi bir de,ismini hatırlayamadım çiçek böceklerin arasın da hep konuşuyor,konuşmalarda ilimden yoksun,hep karılar arıyor adamı,gündüzleri hep ilahi çalıyor kanal da
Kanallarinin adi nedir?

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Bir arkadaşla oturduk çekirdek falan yiyoruz yanımıza sarhoş gibi bir adam geldi bir broşür verdi yurtta kalıyormuş broşürde neler yapacağın yazıyor her neyse bu çocuk o kadar garip ki acaip acaip hareketler falan yapıyor, sarhoş gibi şöyle diyor :'' bu zikri yapın evliya olursunuz, 1 hafta sonra uçmaya başlarsınız, ben uçuyorum, gece türbeye gidiyorum mevlanayla konuşuyorum vs'' bende bıyık altından gülerek dinliyorum bir site ismi söyledi Allahualem veysel karani adında söylediğine göre bu siteyi Veysel karani açmış ve şuan yönetiyormuş.:) üveysilik zikri dediğiniz bu mu acaba?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi

Muvahide.ozlem

İslam-TR Üyesi
Bir arkadaşla oturduk çekirdek falan yiyoruz yanımıza sarhoş gibi bir adam geldi bir broşür verdi yurtta kalıyormuş broşürde neler yapacağın yazıyor her neyse bu çocuk o kadar garip ki acaip acaip hareketler falan yapıyor, sarhoş gibi şöyle diyor :'' bu zikri yapın evliya olursunuz, 1 hafta sonra uçmaya başlarsınız, ben uçuyorum, gece türbeye gidiyorum mevlanayla konuşuyorum vs'' bende bıyık altından gülerek dinliyorum bir site ismi söyledi Allahualem veysel karani adında söylediğine göre bu siteyi Veysel karani açmış ve şuan yönetiyormuş.:) üveysilik zikri dediğiniz bu mu acaba?
Evet :D

Üveys el karani :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Sitenin adi o veyselkarane.
Veysel Karani Peygamberimiz zamaninda yasadigi halde onu goremeyen bir zat. Bir de hirka hadisesi var.

Uveysilik buna dayaniyor hatta bugun tarikatlarda bulunan hirkadir zikirsel bazi figurler basindaki sarik modeli vs cok seyin kökü ona dayaniyor lakin zamanla elbette bu baska bir boyuta, kollara ayrilip baska sekillere evriliyor.

Lakin donemsel bu tarz eyleme katilmis kisilere vakti zamaninda da uyarilar yapilmis yani siradan bir insanin seyhi olmadan boyle bir eyleme katilmasi ciddi problematik sorunlar cikartir diye.
Zira bu tur bir zikri sadece yuksek kademede olan kisilerin yapabilecegi filan soylenmis.

Zaten bugun ki uveysizadelerin de cogu kontrolsuz belirsiz bir zikir alemine girdiklerinden cinlenmisler diye dusunuyorum ki sonrasinda cogu da maddi manevi cokuntu haline giriyorlar bir sure sonra.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bır ara burada da vardı Su uveysgıller

Seytan ınsanları oyle bır ele gecırıyorkı ucmalar kacmalar yanı ımkanı olmayacak seylerı gosterıyor.

Elbette ucabılırsın ama nasıl ucaga bınersın parasutle atlarsın vs. Ama dırek INSAN UCAMAZ.

Insan Isınlanamaz boyle bırsey yok.

Koskoca peygamberı ALLAH zulcelal dırek yanına almadı degılmı mırac gunu uzun bır yol yurudu ve burak adlı bır bınekle gıttı.
Bunlar ALLAH rasulunden ustunmu ler kı boyle bırseyı ıddaa edebılıyorlar.

bu uveysler bılmemneler

boyle sacmalıklara ınanabılıyor ınsanlar

sebebıde bılgısızlık Dınımızı Gerektıgı yerlerden Gerektıgı sekılde Rasule ve ashabına bakarak tatbık etmelıyız

Aksı takdırde boyle ucarım kacarım ne bıleyım ısınlanırım hayallerıyle koskoca ahıretı ve yıne dunyanızı harab edersınız.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Hak-Batıl Mücadelesi Çevrimdışı

Hak-Batıl Mücadelesi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Üveys zikri çekenlere cin musallat oluyor çekilen aşırı zikirde ruhani varlıkları çağırıyorsunuz bunların rahmani olup olmadığını bilemezsiniz onlar size ruhani rahmani sıfatlar ile gelirler size rüyanızda önemli olduğunuzu ve Allah tarafında görevli olduğunuzu söylerler sünnete olmayan zikirlerden uzak durun sünnete uygun olan zikirler çekin şeytan 1 yıl üveys zikri çekenlerin ayak tırnaklarına sıddık mührü vuruyor üveysci bir adama rukye yaptım okuma esnasında sıddık mührü yok olmaya başladı..

A Çevrimdışı

ALLAH_İÇİN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.youtube.com/channel/UC4ZNGrqVH4subpAngL2x7MA ÜVEYSİLİK İSMİ İLE İNSANLARI KANDIRAN MUHARREMİN MASKESİ DÜŞTÜ EN YAKININDAKİ İNSANLAR BUNUN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRÜP AYRILDI VE TÜM PİSLİKLERİNİ ANLATTILAR. İZLEYİN GÖRÜN SAHABELERE VE BİLALİ HABEŞİ HZ. NASIL KÜFREDİYOR . LÜTFEN HERKES BU KİŞİYİ DUYURSUN ŞİKAYET ETSİN SAHABELERE KÜFREDEN BU ŞARLATAN BELASINI BULMALI.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir ara forumda yer edınmeye calısan uveysıgıller geldı aklıma :D

ALLAH hıdayet versın ne dıyım.