Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Üyeler Kimi Daha Çok Seviyor ?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ya tuhaf oldum, Allah (c.c.) sizlerden de radı olsun inşeAllah.
Benim kastım çeşitli meselelerde ihtilafa düşmemizden dolayı özel ve genele hakaretler içeren şahsıma ait konu başlık ve içeriklerinin çokluğundan dolayı idi.
Gerçi biz kınayanın kınaması var diye hareket edecek değiliz de, sadece bu tür kişiler sebebiyle sevilmeme - nefret edilen tiplerden zirveyi çekenlerin başında gelirim (diye yazdımdı) sanıyorum.

L Çevrimdışı

lafons7275

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
EsSelam aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu.
Bizi Kendisi için sevdiğin Allah da seni sevsin. Amin.

Ebû Hüreyre radıyallahu anh’den, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’in şöyle buyurduğu nakledilmiştir: “Adamın biri, bir başka köydeki (din)kardeşini ziyâret etmek için yola çıktı. Allah Teâlâ, adamı gözetlemek için onun yolu üzerinde bir meleği görevlendirdi. Adam meleğin yanına gelince, melek: - Nereye gidiyorsun? dedi. Adam, - Şu (ileriki) köyde bir din kardeşim var, onu ziyârete gidiyorum, cevabını verdi. Melek: - O adamdan elde etmek isteğidin bir menfaatin mi var? dedi. Adam: - Yok hayır, ben onu sırf Allah rızası için severim, onun için ziyâretine gidiyorum, dedi. Bunun üzerine melek: - Sen onu nasıl seviyorsan Allah da seni öylece seviyor. Ben, bu müjdeyi vermek için Allah Teâlâ’nın sana gönderdiği elçisiyim, dedi.” Müslim, Birr 38

Ş Çevrimdışı

şuayb

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle emeği geçen kardeşlerin hepsinden razı olsun.Abdulmuiz kardeşin emeğine diyecek yok Allah ondan razı olsun Allah onun sıkıntılarını gidersin dünya ve ahret. Rabbim ona dünya ve ahrette af ve afiyet versin amin... birçok konuda danışılacak merci oldu adeta, o olmazsa site sadece münazara tartışma veya münakaşa sitesi gibi olur herhalde, her sorulan soruya elinden geldiğince itidalli yaklaşarak hak olanı ortaya koymaya gayret gösteriyor.Onun yazılarını cevaplarını görünce seviniyorum gerçekten aydınlatıcı oluyor.Onun cevapları, bu site vasıtasıyla,bir çok kişinin faydalanmasına vesile oluyor.Hoşlananda hoşlanmayanda en azından burda hak var diyerek siteye girip ya faydalanıyor yada sataşmaya çalışıp etkide bulunmak istiyor. Allah ilmini ,imanını ,yakınini artırsın. Rabbim sizi dinde ince anlayış sahibi kılsın kardeşim amin ...

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Buradaki tüm kardeşlerimizi dinin kesin emirlerini çiğnemediği sürece Allah için seviyorum eğer bu tür bir forum olmasa çok daha yalnız kalırdım arada tartışmalar olsa da bazen anlaşamadığımız şeyler olsa da İslama olan ilgi sonucunda inanıyonum ki yeterli bir delil ve Allahın yardımıyla sahih olan yol üzere birleşebiliriz Bidatlar ve çeşitli sapıklıklardan nefret eden kardeşlerimizi ve din konusunda hassas olan ilim elde etmek için çaba sarfeden ve bize bu ilmi ulaştıranları küfürden,şirkden ve ehlinden beri olanları özellikle seviyorum özellikle cihad konusunda saptırma yapılmadığını görmek beni sevindiriyor... Allah bizlerin kalbini islam ve sahih yol üzerine birleştirsin bundan sonra da ayaklarımızı sabit kılsın

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
en başta bnde ayrı yeri olan akhim abdussamed seyhaniyi,bu sitenin gerçek anlamda direği Abdulmuizz fida abiyi(bence eğer biri ilminden dolayı cihad meydanlarından geride kalacaksa acizane görüşüm kesinlikle abdulmuizz fida dır. insanlara anlatmak sorularını cevaplamak için gecesine gündüzüne katıyor bizzat görüyorum. ) vede forumda konuştugumuz akhiler muvahhid talebe, farkındayız, morueqq, musab umeyr1, 2, kozsoy, ahmed, abdulmuktedir, yusuf, portakal ve şuan nicki aklıma gelmeyen akhler hepinizi ALLAH azze ve celle rızası için seviyorum....dua edin İNŞEALLAH

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Ben Allah için bu sitedeki kardeslerimi seviyorum (bu siteden bahsetmek gerekirse), fakat bir iki tane akhi var biraz benimle ugrasiyor:kötü: ama neyse zaten hayatimda illa benimle ugrasan biri çikti, ama dini bir forumda olmasi beni biraz üzdü neyse inchaAllah düzelir;).. burdan isim vermek istemiyom sadece o kardeslerden biraz daha iyi davranmalarini rica ediyorum.. ve bu konuda daha fazla bilgi vermek istemiyom:) kendilerini bilirler

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt