Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ÜYELERİN DİKKATİNE

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
İslam güzel ahlaktır.

Bu kısma uymayan mesajlarınız sorgusuz sualsiz silinecektir biline.
Hakaret içeren mesajlar, hakaretleşmeye varan konular silinecektir.
Delil getirmek suretiyle istediğinizi yazabilirsiniz, ahlak çerçevesi içinde.
Kural budur. Bu yüzden silinen mesajlardan konulardan üyeler sorumludur.

Kolay gelsin...

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum

misafir kardeşimizin iki buçuk yıl evvel yaptığı bu hatırlatma hâlâ geçerlidir.

Her gün ağzını bozan birileri ürüyor oldu.

İlmine güvenen lütfen kendini ahlâkı ile göstersin.

"Aklın olsaydı..Sen kimsin ki.." gibi başlayan cümlelere ve hakaretlere müsaade etmeyeceğiz.

Hele hele yeni üye olup ilk mesajı ile hakaret yağdıranlara hiç ama hiç itimâdım yok.

Velevki yorumladığı konuda haklı olsun.

Uslubumuzu bilelim.

Kurulu saat gibi kaç gün üst üste aynı saatlerde sorun çıkarmayın.

Kimse reelde yapamadığı horozluğu burada göstermesin!

Anlayışınızı umuyor tüm üyelerimize hayırlı forumlar diliyorum.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
embesil adam adam tekfirci zındığın teki ben mesaj yazıyorum sen benim mesajımı siliyorsun yok şu yok bu diye. yazıklar olsun sizin gibi klavye mücahidlerine. bari bırakın insanlar hakkı savunsun şurada. Allah seninde belanı versin pis münafık horozlukmuş gavurun tohumu gel bakalım görelim horozlukmuymuş hakikatmiymiş akılsız şeref yoksunu kendi forumun diye as kes reelde süt dökmüş kedi ol namussuzlar mücahidlerin üstünden prim yapıyorsun gavur gibi onu savunanların yazısını siliyorsun bide şimdi dilediğin gibi banla seni gidi pis münafık

ayrıca gavurun dölü şerefsiz. senin işin tanımadığın adamlaramı? dün ebu ubeyde isimli şahıs bir üyeye sövdü birsürü hakaret etti demediği laf kalmadı şeytanın iti iblisin arkadaşı şerefsiz hayasız köpek vs gibi birsürü daha niye ban yemedi ahlaksız şerefsiz adam kendi hevası için küfr edince yok biz hak için laf diyince suç sizin gibi çakma cihadcıkçıların Allah belasını versin münafık domuzlar

Genel bir uyarı yaptığım halde kuyruk acısı olan bir üyemizden son on dakikada aldığım iki pm.

-Süresiz ban.

Diğer kardeşlerimden nâcizane ricam lütfen..bu kadar düşmeyelim..

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Aleykum selam kardeşim.

Öncelikle en başta bilinmeli ki, herkes ağzından çıkan her kötü sözün hesabını en başta Allah'a verecek. Bizim burada yapabileceğimiz forumun düzeni için duruma göre belki sadece mesajın silinmesi, bazen özelden uyarı, bazen bir kaç gün-bazen süresiz banlamak. (Bazen de hepsi) Elbette verdiğimiz cezalarda da zaman zaman eksiklikler-hatalar olabilir; her insanın mizacı farklı olduğu için, olaylarla ilgili aldıkları kararlar da farklı olabiliyor. Kararın yanlış olduğunu düşündüğünüzde de yine olması gereken şekilde: "bu yanlış bir karardır, şöyle değil böyle olmalı diye" güzel bir üslupla yönetime bildirebilirsiniz.

Ancak her şeyden en önemlisi, üyelerimize tekrar tekrar hatırlatmayı mecburi görüyorum;

Herkesin zaman zaman ruh halinin değişik olması normaldir, ancak sinirle ağızdan çıkan sözlerin de bir ölçüsü olmalı. Yoluna uyduğumuzu söylediğimiz Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem)'i bu konuda da örnek bilmeliyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...