Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Vasiyetiniz Var mı?

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Esselamun aleykum kardeşler bugün meal okurken bakara 180,181,182 ayetler vasiyeti hatırlattı bana ve hemen vasiyetimi yazdım peki sizin varmı ???

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah

Gunun sartlari olusan durumlar kisinin gunluk planlamasi bunlar onemli

Normalde olmasi gereken bu :) olumun vakti yok.

Sahsen cocuklarima aileme birakmak istedigim sadece has bir imansuuru ve yanlizca ALLAH zulcelal in kulu olduklarini bilmeleri.ona gore hareket etmeleri

Gerisimi su akar yolunu bulur.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah

Gunun sartlari olusan durumlar kisinin gunluk planlamasi bunlar onemli

Normalde olmasi gereken bu :) olumun vakti yok.

Sahsen cocuklarima aileme birakmak istedigim sadece has bir imansuuru ve yanlizca ALLAH zulcelal in kulu olduklarini bilmeleri.ona gore hareket etmeleri

Gerisimi su akar yolunu bulur.
Dünya malı ikinci plan zaten abi babam bize öyle bir vasiyet yazmıştıki görsen senelerce yaşadığı islami ahlak ve duruşunu cümlelere nasıl sığdırdığını hala hata yapacak olurken babamın vasiyetindeki ayetler ve cümleler aklıma gelir ve ben hatalardan dönerim Allah'ın izniyle o anlamda mal bakımından da değil insanın geri bıraktıklarına güzel bir vasiyet yazması lazım....

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dünya malı ikinci plan zaten abi babam bize öyle bir vasiyet yazmıştıki görsen senelerce yaşadığı islami ahlak ve duruşunu cümlelere nasıl sığdırdığını hala hata yapacak olurken babamın vasiyetindeki ayetler ve cümleler aklıma gelir ve ben hatalardan dönerim Allah'ın izniyle o anlamda mal bakımından da değil insanın geri bıraktıklarına güzel bir vasiyet yazması lazım....

ALLAH babandan razi olsun kardesim aynen oyle.

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Peygamber (sav) buyurdu ki: "Bir baba çocuğuna güzel ahlaktan daha üstün bir miras bırakamaz"

Ravi: Said İbnu'l-As, Hadis No: 177-Buhari

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Esselamun aleykum kardeşler bugün meal okurken bakara 180,181,182 ayetler vasiyeti hatırlattı bana ve hemen vasiyetimi yazdım peki sizin varmı ???
Bir vasiyetim yok
Malim mulkum zaten yok
Ailemden kimse takmaz zaten vasiyetimi.
7 mahallelik helva kavrularak everestin zirvesinde biter zaten cenazem.
Vasiyet nasil yazilir onu bile bilmiyorum acikcasi

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

İslam-TR Üyesi
Bir vasiyetim yok
Malim mulkum zaten yok
Ailemden kimse takmaz zaten vasiyetimi.
7 mahallelik helva kavrularak everestin zirvesinde biter zaten cenazem.
Vasiyet nasil yazilir onu bile bilmiyorum acikcasi
Her şey mal değil akhi son vedalaşma, nasihat, tavsiye ve tebliğ olarak düşün akıllarla kalıcı ayet ve hadis lerle destekle. Yaşantında olan tebliğini vasiyetinde anlat, inşallah yararlı olur da arkanda kalanlar iman eder ve amel defterin kapanmaz....

Üst Ana Sayfa Alt