Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Veda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Es selamu aleykum kardeşlerim.

Oldukça uzun bir süredir üzerinde düşündüğüm bir konuda bir karar vermiş bulunmaktayım ve bunu buradan tüm kardeşlerime iletmeyi bir borç biliyorum:

Bugün itibariyle artık forumda yazmayacağım inşaAllah..

Bu kararımın tamamen reeldeki hayat şartlarımdan ötürü olduğunu bilmenizi isterim, yani sitemiz veya buradaki herhangi bir kardeşle/kardeşlerle alakalı bir durum değildir.

Bu durum ve kararımı bildirmeksizin sessizce ortalıktan kaybolma seçeneğim de illaki varken, bu bilgilendirmeyi zorunlu görüyorum. Nitekim burada geçirdiğim yaklaşık 8 dolu dolu yıl bunun aksine izin vermez.. Gönül isterdi ki yıllardır evim gibi benimsediğim bu yerden hiç ayrı kalmayayım, ancak burda zikretmek istemediğim şahsi nedenlerimden ötürü bu kararı vermiş bulunmaktayım ve bunu anlayacağınızı ve hoş göreceğinizi umud ediyorum. Bununla birlikte "yaşlılar yoldan çekilmeli ki, gençlere yol açılsın" mantığı çerçevesinde, "ardımca gelişecek güzelliklerin merakında olduğumu" da bilmenizi isterim.

Son olarak; benden yana "tüm müslüman kardeşlerime" hakkım -istisnasız- helaldir. Geçmişte, bugün ve son nefese kadar inşaAllah.. Kimle ne derecede, ne tür problemler yaşadığımızın da bir önemi yok; en nihayetinde "kardeşsek" benim için yeterlidir. Siz kardeşlerimin de hakkınızı helal etmenizi isterim, cümleten Allah'a emanetsiniz.

Dip Not:

Siteyi tümden takip etmeyi bırakacağım anlamında bir sonuç çıkarmayın, ki bu benim için imkansız düzeyde.. Sadece bundan böyle sessiz takipçilerin arasında yer alacağım inşaAllah. Son kez; daha önce de çok kez dile getirdiğim üzere, tekraren:

Rabbim bu sitede emeği geçen tüm kardeşlerime, emekleri karşılığında kat kat ecirlerini versin. Allah ömür/izin verdikçe her daim sizler için duacıyım: Rabbim ömrünüzü bereketli, ahiretinizi sevinçli eylesin; cümleten günahlarımızı bağışlasın ve cümleten bizleri Cennetini kazananlardan eylesin. Allahumme amin ecmain..

Es selamu aleykum kardeşlerim..

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum esselam we rahmetullahi we beraketuhu abla,
Anlamaya çalışıyorum ve bir sıkıntınız olmaması için Allah'a dua ediyorum, eklediğiniz not yüreklere su serpiyor lâkin üzülmemek elde değil..
Tüm dualarınıza bilmukâbele ve amin ecmain..
Allah swt dunya ve âhiret sıkıntılarınızı gidersin, sizi râzı olduğu kullarından eylesin, sizi Resûlullah Efendimiz'e sas komşu kılsın..
Le hawle we le kuvvete ille billeh,
İnne lilleh we inne ileyhi râciûn..

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vedaları her ne kadar sevmesemde hakkım helal olsun abla. Allahu Teala emeklerinizi zayi etmesin, ömrünüzü Cennet ile noktalasın. . .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Aleykumselam rahmatullahi ve berekad abla

Rabbim hayır üzere sağlık sıhhat afiyet ve iman üzere uzun bir ömür nasip etsin amin

Rabbim emeklerini cennet olarak nasip etsin
Varsa hakkimiz helal hoş olsun

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Es selamu aleykum kardeşlerim.

Oldukça uzun bir süredir üzerinde düşündüğüm bir konuda bir karar vermiş bulunmaktayım ve bunu buradan tüm kardeşlerime iletmeyi bir borç biliyorum:

Bugün itibariyle artık forumda yazmayacağım inşaAllah..

Bu kararımın tamamen reeldeki hayat şartlarımdan ötürü olduğunu bilmenizi isterim, yani sitemiz veya buradaki herhangi bir kardeşle/kardeşlerle alakalı bir durum değildir.

Bu durum ve kararımı bildirmeksizin sessizce ortalıktan kaybolma seçeneğim de illaki varken, bu bilgilendirmeyi zorunlu görüyorum. Nitekim burada geçirdiğim yaklaşık 8 dolu dolu yıl bunun aksine izin vermez.. Gönül isterdi ki yıllardır evim gibi benimsediğim bu yerden hiç ayrı kalmayayım, ancak burda zikretmek istemediğim şahsi nedenlerimden ötürü bu kararı vermiş bulunmaktayım ve bunu anlayacağınızı ve hoş göreceğinizi umud ediyorum. Bununla birlikte "yaşlılar yoldan çekilmeli ki, gençlere yol açılsın" mantığı çerçevesinde, "ardımca gelişecek güzelliklerin merakında olduğumu" da bilmenizi isterim.

Son olarak; benden yana "tüm müslüman kardeşlerime" hakkım -istisnasız- helaldir. Geçmişte, bugün ve son nefese kadar inşaAllah.. Kimle ne derecede, ne tür problemler yaşadığımızın da bir önemi yok; en nihayetinde "kardeşsek" benim için yeterlidir. Siz kardeşlerimin de hakkınızı helal etmenizi isterim, cümleten Allah'a emanetsiniz.

Dip Not:

Siteyi tümden takip etmeyi bırakacağım anlamında bir sonuç çıkarmayın, ki bu benim için imkansız düzeyde.. Sadece bundan böyle sessiz takipçilerin arasında yer alacağım inşaAllah. Son kez; daha önce de çok kez dile getirdiğim üzere, tekraren:

Rabbim bu sitede emeği geçen tüm kardeşlerime, emekleri karşılığında kat kat ecirlerini versin. Allah ömür/izin verdikçe her daim sizler için duacıyım: Rabbim ömrünüzü bereketli, ahiretinizi sevinçli eylesin; cümleten günahlarımızı bağışlasın ve cümleten bizleri Cennetini kazananlardan eylesin. Allahumme amin ecmain..

Es selamu aleykum kardeşlerim..
Âleykum selam we rahmetulahi we berakatuh Ummu Aişe kardeşim;
SubhanAllah
Evvelâ yazıyı okudum ve üzüldüm bir kardeşimiz daha hayatın acı şartlarından maddi sıkıntı sebebiyle aramızdan ayrılıyor diye, daha sonra hangi üyeyi diye baktığımda inan tarifsiz bir üzüntü tattım adını okuyunca.
Önce nasıl olur, neden diye üzgünce düşünürken sonra benzeri sıkıntıların içinde boğulduğum ve hayat şartlarına rağmen devam etmeye çalıştığım aklıma geldi. Buradan pek az kardeşim mustesna genelde aynı sıkıntılar sebebiyle uzaklaşmak zorunda kaldıklarına şahid olduk. Henüz devam edenlerin içerisinde de sıkıntılı çekerek devam etmeye çalışan pek çok kardeşin olduğunu biliyorum. Rabb'im yardımcımız olsun. Burada fiziki ve yazılarla bir arada olamasak ta kalbi ve dualarımızla hep bir arada olduğumuzu unutmayalım.

Ummu Aişe kardeşim, siteyi site yapan, tüm düzenleme , düzeltme ve ayarlamalar senin elinden geçmiştir. Senin yokluğun siteyi çok büyük sıkıntıya sokacaktır. Rabb'im yardımcımız olsun.
Yazacak o kadar meseleler var ki hangi birini yazacağımı, hatta bu yazıya da başlıyayım mı diye düşünürken, düşündüklerimi ifadede yetersiz kalacağım diye tereddüt ettim.
Mâalesef hayatın acı şartları ve özeldeki sorumluluklarımız sebebiyle, ben de zaman zaman aynı durum ve duygulara mâruz kalıyorum. Zaten son aylarda daha az zaman ayırma durumuna kaldım. Rabb'im hepimizin yardımcısı olsun. İnşeAllah maddi ve manevi (moral) daha iyi şartlara kavuşup aramıza tekrar döneceksin. Çünkü sitenin ve herkesin sana ihtiyacı var. Dualarım sizinle. Rabb'ime emanet olasın.

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Aleykum selam ve Rahmetullah ve berakatuhu ümmü aişe abla,

Keşke gitmesen diyorum ama biliyorum senin için de bazı şeyler zor. Biz seni Allah için çok sevdik. Hanımlar olarak bizim için forumda bir simgeydin sen. Allah subhane ve teala sana hayırlar ihsan etsin ve sana merhamet etsin. Varsa hakkım helal olsun..

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Allah cümlenizden radı olsun kardeşlerim, dualarınız için amin ecmain; sizleri, tüm kardeşlerimi Allah için seviyorum.

@Abdulmuizz Fida abi dediğiniz gibi, hayat şartları çeşitli sebeplerle insanları benzer noktalara getiriyor.. Bugün (uzun süredir beni etkileyen) mevcut hayat şartlarımın olumsuzluğuna binaen, bu veda kararını mecburen aldım. Bununla birlikte, dediğiniz gibi (yarın neler getirir bilinmez) eğer ileride tekrar imkanım olursa burada site için her türlü yardımcı olmaktan tekraren mutluluk duyarım inşaAllah.

Ve @Muddessir kardeşim, esasen tam olarak asıl sorunumun üstüne bastın sanırım: Dediğin gibi bu sitede @Ummu Aişe olmak hakikaten bir simge haline dönüştü ve mevcut sorumluluklarımla birlikte burada bu nickle bulunmak, işte asıl bana zor gelen şey.. Nitekim sıradan bir insan olarak hayatta çeşitli iniş-çıkışlar yaşamakta iken, dediğin gibi simge haline dönüşmüş bu nicki sabit şekilde kullanmaya devam etmek pek zor. Sanırım işte en çok bundan kaçıyorum ve şu an düşünüyorum da, ileride şartlarım tekrar iyileşir ise yeni bir üyelikle burada bulunurum inşaAllah. Yine de bilemiyorum, henüz bu konuda bir karar vermiş değilim ama şimdilik "uzuuunca" bir mola ihtiyacım kesindir )

Allah tüm sıkıntısı olan kardeşlerimin sıkıntılarını gidersin; cümleniz için dünyada ve ahirette hayırlar diliyorum kardeşlerim, allahumme amiinn..

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam abla.uzun bir sessizliğin ardından şimdide veda etmen bizleri üzdü..bu forum için yaptığın ve yapmaya çalıştığın katkıları biliyorum ve bunuda sırf fisebilillah yaptığındanda adım gibi eminim.keşke gitmesen.
Varsa hakkımız helal olsun,sende helal et.bizleri dualarında unutma İnşaAllah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yazsam mi yazmasam mi arasinda kaldim, yazmasam belki hala buradir diye icimde his olusuyordu. Benim de bilhassa son 3 senede reeldeki islerimden dolayi üzülerek ve zorunlu olarak uzakda kalmistim(kaliyorum). Özellikle bu süre zarfinda, Rabbim kendilerine merhamet ve magfiret etsin abdulmuizz abi ve ümmü aise burdalar diye icim rahatti, bilhassa düzen, iltizam, sitede yönetici birileri var dedigim ümmü aise ablanin gidisi en cok beni etkiledi, insan bazen inanmak istemiyor , yazmayinca ya da cevap vermeyince gercek yine degismiyor malesef. Bunun icin en iyi denecek söz inna lillahi ve inna ileyhi raciun olsa gerek heralde, cok kisi geldi gecdi ama ümmü aise gercekden sitenin bel kemigi olmustu. Ama Rabbimden umud ediyorum, gerek maddi zorluk ceken gerekse de zamanla alakali problem ceken kardesler kisa zaman sonra tekrar vakitlerini israf etmeden forumumuza geleceklerine inaniyorum. Ben de doya doya kana kana hem okuyup hem yazmak icin hala ümidle bekliyorum, biliyorum bir gün gelecek ve ben de 1 dakika sonrasini düsünmeden buraya dönecegim ( gitmedim ama gitmisden kötü durum : ( .... )

InsaAllah ileride tekrar dönmenizi ve kaldiginiz yerden devam etmenizi ümid ediyorum.

Burada yazan, okuyan, tavsiye eden, gündemine tasiyan kim varsa sitemizdeki sadakai cariyeden nasiplenecekdir insaAllah, bizlerin hakki varsa helal olsun, siz de hakkinizi helal edin, Rabbim sitemizde bu söylemis oldugum silsiledeki kardeslerle beraber kendisini hep beraber (sevdiklerimizle-ehlimizle) izleyenlerden eylesin, zaten tek amac da bu degil mi ?.....

Allah yar ve yardimciniz olsun.
Sizi kendisine emanet bırakılanları zayi etmeyen ALLAH'a emanet ediyorum,kardesim (abla).

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Allah hepinizden radı olsun kardeşlerim. Hakkımdaki güzel düşüncelerinizden ötürü de Rabbim beni bağışlasın ve beni sandığınızdan daha iyi biri kılsın, dualarınız için de amin ecmain..

İnşaAllah gelecek günlerin programını şimdiden yapmak mümkün olmasa da, gün gelir imkanım olursa tekraren buralarda olurum ümidiyle.. Cümleten Allah'a emanetsiniz kardeşlerim..

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Subhanallah ablam üzüldüm Rabb'im sizi hak üzere kılsın lakin size son bir nasihatim olmasını isterim sanalda olmasada mutlaka gittiğiniz bir cemaat olsun bir hocanın sözü var cemaatin bulanık hali ferdin berrak halimden iyidir.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende yeni okudum rabbim sana ehline ferahlık versin .

Ummu Aişe Çevrimiçi

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Amin ecmain kardeşlerim Allah hepinizden radı olsun; dünyada ve ahirette hayırlar nasip etsin sizlere ve ailelerinize, tüm sevdiklerinize..

Yönetici kardeşlerimden bir ricam olacak: bu son mesajımın ardınca konuyu kilitleyebilirseniz yerinde olur inşaAllah. Yokluğumda merakta kalınmasın diye bir bilgilendirmeyi gerekli gördüm ve bu da bu konuyla birlikte yerine geldi elhamdülillah. Aksi halde bitmeyen bir veda durumu söz konusu olabilir )

Cümleten Allah'a emanetsiniz tekraren; şu ana dek konuyu okuyan ve inşaAllah ilerede okuyacak olanlar, hepiniz.. Hayırla kalın..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...