Video Veziristan Özbek Cundullah Mucahidleri Tüm Videoları

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
QABOİLDA / KABİLELERVeziristan'da Özbek Cundullah
1

2

3

 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
QABOİLDA / KABİLELER
Veziristan'da Özbek Cundullah

4

5

6
 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
QABOİLDA / KABİLELER
Veziristan'da Özbek Cundullah
7

8

9
 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
QABOİLDA / KABİLELER
Veziristan'da Özbek Cundullah
10

12

13
 
Son düzenleme:

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
QABOİLDA / KABİLELER
Veziristan'da Özbek Cundullah

14

15

16
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
QABOİLDA / KABİLELER
Veziristan'da Özbek Cundullah

17

18

 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Özbek Cundullah Emiri Muhammed Tahir Faruk'un Şehadetinden Önceki Duygusal Konuşması


Şehid Muhammed Tahir, Özbekistan'ın Şu anki Cumhurbaşkan İslam Kerimov'dan Söz Alması.
Muhammed Tahir (Mikrofondaki genç) , Rusya'nın Turki cumhuriyetleri 1991 yılında sözde serbest (!) bırakmasından sonra Cumhurbaşkanı olarak çıkardığı kuklası Özbek İslam Kerimov ile görüşüyor ve Özbekistan'da Şeriata göre yönetmesi için söz alıyor, nasihatlerde bulunuyor.Tahir - İslam KerimovNot : Videoyu Yapan yanlışlıkla Özbek Tahircan'a Türkistan'lı demiştir.


Ular

 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Şehadet Eylemcisi Sniper Ali Mergan 20 / 05 / 2010

20 İstişhadi Mucahidin Kabil /Bagrām Üssüne girilmiştir. 45 ABD kafiri öldürülmüştür!

Tıkla :
BBC Turkce - Haberler - Taliban en büyük Afgan üssü Bagram'a sald?rd?Not : İstişhad yaparak şehid olan Ali mucahidin hanımı da istişhadi sırasını beklemektedir!. Beraber istişhadi yapmak için niyetlenmişler, fakat 3 çocuğu küçük olduğu ve erkek istişhadilerden fırsat kalmadığı için şimdilik beklemekte olduğundan kocasıyla birlikte istişhadi yapma fırsatı bulamamıştır.
Şehid Ali'nin dul kalan hanımı bir Türk mucahid (Abd.) kardeşle evlenmiş , ve şart olarak da kendisinin istişhadi yapmasına engel olmamasını istemiştir.


AFGANİSTAN
Taliban en büyük Afgan üssü Bagram'a saldırdı


Afganistan'daki en iyi korunan ve en büyük üslerden biri olan Bagram Üssü bu sabaha karşı isyancıların saldırısına uğradı.

Bagram hava üssü Kabil'in 50 km kuzeyinde yer alıyorTaliban mensuplarının düzenlediği düşünülen saldırı sonucu en az bir asker öldü, dokuz asker yaralandı.
Çeşitli kaynakların sayılarını 10 ile 20 arasında verdiği saldırganlar, sabaha karşı yerel saatle 03.00 civarı üsse saldırdı.
Makinalı tüfekler, el bombaları ve bazuka ile düzenlenen baskın ardından çıkan çatışma günün büyük bölümünde devam etti.
Amerikalı yetkililer 10 isyancının öldürüldüğünü açıkladı. Afgan polisi, saldırıya beş kişinin katıldığını ve hepsinin öldürüldüğünü bildirmişti.
Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahid ise saldırıyı kendilerinin düzenlendiğini ve eyleme 20 intihar bombacısının katıldığını kaydetti.
Amerikalı sözcü: Başarısız girişim

Üsteki Amerikalı askerlerden Çavuş Tom Clementson, askerlerin bu gibi saldırılara hazırlıklı olduğunu ve hemen karşılık verdiklerini söyledi.
Clementson olayı da "başarısız bir saldırı girişimi" olarak ifade etti.
BBC'nin Kabil muhabiri Ian Pannell ise, bugünkü saldırının Afganistan'daki en büyük ve en güçlü şekilde korunan Amerikan üslerinden birini hedef almış iddialı bir eylem olduğunu söylüyor.
İsyancıların Bagram üssüne bir arabayla yaklaştıkları ve saldırganlardan birinin üzerine giymiş olduğu intihar yeleğiyle birlikte kendisini de havaya uçurduğu bildirildi.
Dün de başkent Kabil'de, bir NATO konvoyunu hedef alan intihar eylemcisi, kendisi ile birlikte 19 kişinin ölümüne yol açmıştı.
Başkent Kabil'in 50 kilometre kadar kuzeyindeki Bagram, Afganistan'daki en büyük askeri üslerden biri ve daha çok Amerikan askerlerini barındırıyor.
Bagram ayrıca, yerli ve yabancı militanların gözaltında tutulduğu ve adı çeşitli kötü muamele iddialarıyla gündeme gelen bir üs.
Muhabirlerimiz Afgan polisinin üssü kuşattığını ve çevrede gizlenmiş başka saldırganlar olması ihtimaline karşı aramaların sürdürüldüğünü belirtiyor.
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Şeriat Sayesinde
2010 yılında Veziristan'da, Özbekistan İslam Hareketine bağlı mucahid Ali, zina suçunu itiraf etmesi sonucu, Tevbe edib islam şeriatının hükmü gereği infaz edildiği o görüntüler. RABBİM, tevbesini kabul buyursun amin

İslamın hükmüne radı olmak işte buEvvela şunu izah edeyim ki Mucahid Ali, sadece zina ettiği için had uygulanarak öldürülmedi. Zaten kendisi bekardı. Sadece zina olsa sopa vurulurdu. Fakat muhacirlere Ensarlık yapan Meshud kavmine (Kadın evli ve ensardı. Ali, kadına zorla sahib olmaya çalışmıştı. Daha önce de bir kaaç kez daha yaptığı farklı zinaları da itiraf ederek haddin tatbik edilerek Allah'ın huzuruna bu suçla çıkmak istemiyorum demişti.) bu olay (zina) ile ihanet ve zulmetme sebebiyle, ayrıca muhacir ve ensarlar arasında nifak ve fitne gibi cihadı sabote etme, bozgunculuk gibi hadiselere sebebiyet vermesi, mucahidler hakkında munâfıkların dillerinde cihada olumsuz propagandaya sebebiyet verme vb. nedeniyle âlimlerin ittifakıyla hakkında böyle bir hüküm verildi. Ali de hakkında verilen hükme radı oldu. (2010)
Bu videoyu net ortamında birkaç ay önce görmeme rağmen fitne çıkmaması ve bu hadiseyi izah edip anlatamama gibi çekincelerle buraya eklemekten sakındım ama, madem ki artık buraya eklenmiş, mecburen izah etmeye çalıştım. Rabbim (c.c.), Ali kardeşin ve bizlerin günahlarını afv eylesin.
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Rus - KGB ve ABD - CIA Ajanlarının SONU
Veziristan'da Özbek Cundullah Arasına Kafirlerce Gönderilen Casusların Yakalanışı ve İnfazı !

Rusya İstihbarat Örgütü KGB'nin Ajanı CASUS Hayrullah Sultan'ın Yakalanışı

Rus KGB örgütünde Ajan olarak görev yapan Hayrullah Sultan isimli Özbek asıllı Kafir, Çecen Mucahidlerin (24 Ekim 2002) Moskova Tiyatro Baskını ve (1 Eylül 2004) Beslan Okul baskınlarında görev almış ve mucahidlere karşı çatışmaya girmiştir.
2007 yılında Rusya, Veziristan Cihad eden Uzbek gurubu Cundullah'ın Emiri olan Şehid Muhammed Faruk Tahir'in öldürülmesi için, özel olarak eğitilmiş ve kendi ırkından olan Hayrullah Sultan'ı , Cihada katılmak isteyen sözde bir musluman olarak "Musab" namıyla Cundullah gurubunun arasına göndermiştir.
Bir yıl boyunca mucahidlerle beraber yaşayıp ibadetler(!) eden, gece yarısı kalkıp mucahidlerin kirli çamaşırlarını yıkayarak sevgisini ve güvenlerini kazanmaya çalışan, Hatta girdiği bir çatışmada hafif şekilde ayağından yaralanan bu şahıs; Bir türlü Tahircan'ı öldürebilmeek için fırsat bulamamıştır.
Kendisini Uzbek cemaatine davet eden arkadaşı (casus) İmameddin'in korkması üzerine yaklaşık 1 yıl sonra Cihaddan geri dönmeyi istemesi üzerine şüphelenen Cundullah cemaatinin istihbarat birimlerince sorgulanması sonucunda, diğer arkadaşı Casus Hayrullah Sultan'ın (Musab) ismini vermiş, bunun üzerine yakalanmıştır. Yaklaşık 6 ay sorgu ve tutukluluktan sonra itiraflarla dolu VCD'ler hazırlandıktan sonra, boynu kesilmiştir.
Not : Vcd ler Rusya devletine ve çeçen mucahidlere yollanmış.

Düzenlenen videoda, Ayrıca Amerika'nın Afganistandan 40 kişiye yakın Türkmen'i, Casusluk yapmak için Cundullah'a göndermiş. Gönderilen bu Türkmenler yaklaşık 6 ay kadar Cundullah cemaatinde bulunmuş, arasından 13 yaşlarında bir çocuk (Z.) Cundullah cemaatini tanıyıp , ABD'nin anlattığı gibi İslam dışı bir amaçlarının olmadığını, gayelerinin İslam olduğunu anlaması üzerine itiraf etmiş, ve diğer akraba ve komşusu olan Türkmen casusları ele vermiştir. Türkmenlerden de bir kısım ele başlarının boynu vurulmuş, bazıları ise kovulmuştur. İtirafçı cocuk Özbeklerin arasında görev almaya devam etmiş, muslumanlarca sevilmektedir.

Videoda devamında Casus Hayrullah Sultan, Rusyada ve Özbekistanda işlediği bir kısım cinayetleri ve Çeçenlerle girdiği çatışmaları ayrıntılı bir şekilde anlatmakta, çizdiği krokilerin gerçek krokilerle bir e bir uyuşması da hayret verici bir şeydir.

Özbekistanda, Cundullah mucahidlerin cihadi harekete çıkmalarına vesile olan Selefi imamları AbdulVeli Kari(Hafız) ise zindana atılmış, akıbetinden haber alınamamaktadır.
Rusya tarafından görevlendirilen Casus Hayrullah Sultan (Musab), Abdul Veli Kari isimli Alimin Camisini ateşe vermiş , oğlunu öldürdüğünü de itiraf etmektedir .

Zanjirband Killer Qissasi (Hapisanenin Kafir Ustadı)

Mucahidlerin Yakaladığı KGB Ajanının Sorgu ve İnfazı 1 - 4 FULL
1

2

3


4
Türkmen , ABD - CIA CASUSLARI

Muqaddima


1. CASUS : https://archive.org/details/josus-1
3. CASUS : https://archive.org/details/josus-3
4. CASUS : https://archive.org/details/josus-4
5. CASUS : https://archive.org/details/josus-5
6. CASUS : https://archive.org/details/josus-6
9. CASUS : https://archive.org/details/josus-9
12. CASUS: https://archive.org/details/josus-12
15. CASUS : https://archive.org/details/jhuf.net-josus-15
17. CASUS : https://archive.org/details/josus-17
19. CASUS : https://archive.org/details/jhuf.net-josus-19
20. CASUS : https://archive.org/details/josus-20
11-13-18. CASUS : https://archive.org/details/josus-99#
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Yönetici
Admin
Frm. Yöneticisi
Taliban Mucahidinin Kerâmeti

Talibanın Mesud Kavminden olan bu mucahid; Pakistan ordusuyla girdikleri çatışmada ayağından aldığı roket darbesiyle ağır şekilde yaralanıyor. Geri çekilme esnasında arkadaşı yardım ediyor. Fakat çok kan kaybından dolayı kendinden geçiyor. Arkadaşı , kendisini kontrol ediyor ve öldü düşüncesiyle dağlık alanda kendisini bırakmak zorunda kalıyor. Ateş altında olduğu için gömme fırsatı da bulamıyor. Kan kaybından dolayı kendinden geçen taliban yaklaşık 12 saat kadar sonra yüksek derecede ateşlenmenin etkisiyle aşırı bir susuzlukla sayıklamaya, yavaş yavaş da kendine gelip gözlerini açılmaya başlıyor. Bu esnada kimsenin bulunmadığı , Havanın çok soğuk olduğu, cenkin sürdüğü terk edilmiş dağlarda, gece yarısı Bir kadın elinde bir sürahi ile yanında beliriyor. Yaralı şekilde hem çok üşüyen hemde su diye sayıklayan Mucahide elindeki sürahiyi veriyor.
Mucahid büyük bir istekle sürahiyi yudumlamaya başlıyor. İçiyor , içiyor.. Bu esnada kadın, bu kadar yeter deyib elinden sürahiyi alıyor..
Gece ayazında soğuktan titreyen, hemde acıkan Mucahid, surahiden içtiğinin etkisiyle hem açlığı kesiliyor hem de ısınıb terlemeye başlıyor sonra tekrar kendinden geçerek baygın şekilde yatıyor.
Mucahid ertesi gün kendisine geldiğinde dizindeki yaralanmanın acısıyla fazla hareket edemiyor ve yine aynı yerde beklerken, aynı kadın tekrar yanına geliyor. Mucahid partelasının (kütüklük) vurulduğu yerde, ilerde kaldığını söylüyor. Kadın tamam diyor sen bekle ben getireceğim diyor. Yaralı mucahid sabah kendine geldiğinde ise, vurulduğu yerde kalan Partelasının baş ucunda olduğunu hayretle görüyor fakat yanında kimse yok.
Dizi parçalanmış olan bu Taliban mucahidi; Surahiden içtiğinin etkisiyle 4 gün boyunca ne acıkıyor ne susuyor. Kalçasının üzerinde yerde kendini sürükleyerek 4 gün sonra Taliban kampına geldiğinde, kendisine Şehid oldu düşüncesiyle bakan diğer Taliban Mucâhidler büyük bir sevinçle karşılıyorlar.
Yüzünde bir nur hissedilen bu Taliban mucâhidi kardeşimiz başından geçenleri muslumanlara anlattığında , bu olayı dinleyen tüm mucahidler , Allahın (c.c.) bir lutfu , kerâmeti olarak Allah c.c. ye hamd ettiler. (Elhamdulillah)

 
Üst Alt