Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Vitamin E ve Selenium Kapsül

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
KULLANIM ALANLARI:
Serbest radikallerden kaynaklanan yaşlandırıcı etkiyi önlemek ile
Işığın cilde verdiği zararları peroksidan özelliğinden dolayı önlemeye yardımcıdır.

Akdeniz anemisi,orak hücreli anemi gibi metabolizma hastalıklarına olumlu yardımcıdır.

Kardiyovasküler sistem(kalp-damar) üzerinde etkili yardımcıdır.

LDL-Kolestrolün damarsal zararlarını azaltıp HDL kolestrolü arttırabilir.

"Maküler dejenerasyon" dahil yaşlanmaya bağlı birçok göz sorununun engellenmesinde ve geciktirilmesinde rol oynar.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Glutathione peroksidaz enziminin yapısına girer.
Ağır metaller ve diğer zaralı maddelerden vücudu korur.
Hücrelerin zarar görmesini engeller.
Sağlıklı bir cilt görünümü için Vitamin E ve Selenyum ikilisi mükemmel bir gıda takviyesidir.

GENEL TANIMI:
Vitamin E ve Selenyum arasında, yakın antioksidan bağ vardır.

İki ardışık basamakta, yağ metabolizmasını etkiler ve sinerjik olarak hücre zarlarını peroksidasyon işleminden korurlar.

Vitamin E, antioksidan ve hücreleri koruyucu etkiye sahiptir.

Hücre zarlarının dayanıklılığını arttırır.
Yağ asitlerinden serbest oksijen gruplarının ve toksit peroksitlerin oluşumunu önler.
Araşidonik asidin PG'lere ve Tromboksan'a çevrilmesini azaltarak, immum sistem baskılayıcı olan PG'lerin sentezini azaltmak suretiyle her çeşit immum yanıtın kolay ve etkin bir şekilde gelişmesine katkı sağlar.

Albümin, karbonhidrat ve mineral madde metabolizmasını düzenler.

Trombositlerin kümeleşmesini önleyerek, kanın damar içinde pıhtılaşmasını engeller.
Karaciğer ve kasların fizyolojik fonksiyonları için gereklidir.

Selenyum, eritrosit bütünlüğünün sağlanmasında önemli görevi bulunan glutasyon peroksidaz enziminin tamamlayıcı öğesidir ve aktivasyonu için gerekli bir faktördür.

Oluşan peroksitler,selenyum içeren glutasyon peroksiddiz etkisi ile toksit olmayan elementlere parçalanır.
Hücre zarlarını korur ve dayanıklılığını arttırır.
Selenyum ayrıca DNA ve RNA sentezi , hücre zarında iyon değişiminin kontrolü, keratin bütünlüğünün sürdürülmesi, antikor sentezinin uyarılması gibi önemli hücresel görevlere de sahiptir.
KULLANIM ALANLARI:
Serbest radikallerden kaynaklanan yaşlandırıcı etkiyi önlemektedir. Işığın cilde verdiği zararları peroksidan özelliğinden dolayı önlemektedir. Akdeniz anemisi,orak hücreli anemi gibi metabolizma hastalıklarına karşı etkilidir. Kardiyovasküler sistem(kalp-damar) üzerinde etkilidir. LDL-Kolestrolün damarsal zararlarını azaltır. HDL kolestrolü arttırır. "Maküler dejenerasyon" dahil yaşlanmaya bağlı birçok göz sorununun engellenmesinde ve geciktirilmesinde rol oynar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Glutathione peroksidaz enziminin yapısına girer. Ağır metaller ve diğer zaralı maddelerden vücudu korur. Hücrelerin zarar görmesini engeller. Sağlıklı bir cilt görünümü için Vitamin E ve Selenyum ikilisi mükemmel bir gıda takviyesidir.
ÜRÜN İÇERİĞİ Her bir tablet içinde;
Vitamin E
(as d-Alpha and dl-Alpha Tocopheryl Acetate)

400 IU 1333%
Selenium
(as Selenium yeast)

50 mcg 71%

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tewhid-el-hak

Üye
İslam-TR Üyesi
okudumda hiç bir sey anlamadim ben bu doktor moktor seylerinden anlamam akhi doktoru'n soylediginin tersini yapacaksin )))

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
zaten dediğini yapmıyorum da dedi işte :D birtat abi bilir. 100 yıllık dededen aktarcı...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
abi sabah yine şehir değiştirecem. sipariş de ne. insan gel bi rize çayı iç der ya. senin fındığın tadı ağzımda hala

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
o adanalı varya o adanalı, fındık çuvalımın ağzına teleferik bağladı.
5 çuval fındık nere gitti = anladıım ben o'ni.

çay, kurbanın olur hocam. dursuuunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn 2 çay kap gel.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
adanalı ne hal fındık görmüş be abi. an itibariyle o ilde bulunmam vesilesiyle ben yemiştim. yalığız 5 çuval görmedim yolda gitmiş olabilir.
çok çay içerim yalığız. öyle bi çay kapmasın abi. demlemek lazım

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
il il gezmenin avantage leri . düşünsene bi ile gidiyorum . küt. birtat abi fındık göndermiş :D
indireGANDİ :D

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
an ki avatar resime uygun bişi yazmazsam; gözlerim görmüyor zannederler.

not 1= smly bulamıyorum ki ekliim.
notki; başka bir proje vardı, uymadı. üye ismimi birtat diye geri alınız (p)lüt(l)fen(s)