Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Wallahy Yazık!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
U Çevrimdışı

UmmWerâ

Zewcetul Ebu Zeyd Talebesi^^
İslam-TR Üyesi
Bizim bi dewletimiz war
We o dewlette
Abilerimiz bizim icin canini feda ediyor
We biz
Burda "dawet" olayi altinda
Bahanemiz olarak
Turkiyeyi seciyoruz.
Nefsimiz icin
Cunku
Burda uzerimizden bombalar yagmiyor
Cunku bizim eslerimiz o topraklarda sehid olmayip dibimizden ayrilmiyo kiz cocuklari gibi
Cunku onlar gibi
Aci dolu degil yuregimiz
Cunku bizim nefsimize burasi hos geliyor.
Biz rahati tercih ediyoruz
Sehid olma arzusu ise sadece dilimize dolanan bir kelimeden ibaret.
Onlar ise
Istedi
We gitti
We sehid oldu
Onlar olmak istedigi yerlerde GERCEKTEN SAMIMI bir sekilde oldular.
Bunun icin cabaladilar.
Onlar o topraklarda sehid olacaklar birgun
Ya biz
Kufur topraginda
Öleceğiz
Öleceğiz çünkü burda ölen sehid olamaz kardesim.
Bu kufur topraklarinda ölen nefsi icin ölür.
Biz onlara ihanet ettik.
Biz onlari sattik.
Rahatliga!
Onlar dawalarina bas koydu.
We canlariyla mallariyla cihad ettiler.
Biz onlara kardesim dedik
Onlar da bize
AMA ONLAR DAWALARINA SADIK!!

Ekli dosyalar

• Eminem 20160421_130751.jpg
    Eminem 20160421_130751.jpg
    43.9 KB · Görüntüleme: 113
E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Pekı orada bır dewlet varsa bütün dünya ülkelerı nıye şawasda..?? Taş taş üstunde kalmamıs ..?
Ikı satır cografya oku kardes dewlet ülke neye denır ögren

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Güzel yazmışsınız, ama ilk satırlardan anladağım kadarıyla ''devletimiz''den kastınız ''İslam Devleti''.

Öyleyse ''abiler''in bizim için can verdiklerini sanmıyorum, o niyette olan varsa bile aldanıyor olmalı, çünkü bu nübüvvet menhecinden uzak olan ''hilafet'' bir yere varmıyacak gibi gözüküyor.

Biz onlara kardesim dedik
Onlar da bize

Biz onlara kardeşim desek bile onların bizi aynı şekilde görüp görmedikleri belli değil.

Dediğiniz gibi olsaydı her fırsatta mücahidlere saldırmaz, ve müslümanların maslahatını gözetirlerdi.
Bir kaç örnek:
- Ürdünlü pilotu esirler ile değişmek ve onları serbest bırkamak yerine onu öldürüp, bir de yakarak bunun görüntüsü paylaşıp show yapmak
- Emanlı bir yardım çalışanını infaz etmek
- Emire itaat etmeyip mücihadilerin ve müslümanların saflarını bölmek
- Bir çok konuda müslümanların faydasını gözetmeyen bir yöntem takip etmek

U Çevrimdışı

UmmWerâ

İslam-TR Üyesi
Bilmedigim konu hakkında konusmam. Seriate karsi duran biri benim kardeşim de olamaz. Allah dawlatimizi korusun.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok komıksın kardes gulesım geldı
Şerıata karsı duranda kım
Bız sızın serıat dıye yaptınıza karsı duruyoruz

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Madem dewlet var sennıe burdasın..
Gercı sızın dewlet awratları carıye yapıp kullanıyor
Yetmıyor köle edıp satıyor..
Gözlerınızı bır açın artıkk !!

U Çevrimdışı

UmmWerâ

İslam-TR Üyesi
Hilafeti medyadan ogrenmek..! Wallahy yazık diye buna demiştim. Hiçbir dewlet yokturki yanlisi olmasin.
-islamda kisas wardir. Eğer bir insan masum binlerce çocuğun hayatına onlari yakarak son wermişse kısası da bu olacaktir. O çocuklar sizin olmadigi için rahat olmayin!
-Hikmet wa kerem sahibi olan Allah a yemin olsun ki bu saydıklarıniz birer karalama materyali.! Bunlarin hepsinin delilleri war. Hidayet Allahtandir! Hoşunuza gitmediyse bakmayın.
Eğer burayi tam biliyor olsaydim delilleri aciklardim. Video wa Resimler Hadisler wa ayetler atardım. Hem bu tip şeylere waktim yok, hem de buraları bilmiyorum.

U Çevrimdışı

UmmWerâ

İslam-TR Üyesi
Tagut olarak kabul ettiginiz insanlarin bir tek Islam Dawlatina bu denli saldırdiklarini biliyormuydunuz peki? Neyse herşey açık ve net. Fazla soze gerek yok.!

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yaptıklarını söyleyınce nasılda genelleme yapıp sawunuyorsun
Bırakın bu yolları
Senı dewletde kurtaramayacak
Emırde
Otur ewınde
Kocana ıtaat ettt
Ne ısın war
Kafır esedın askerlerı ırza gecıyor
Bıraz aklınızı basınıza alın

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Hilafeti medyadan ogrenmek..! Wallahy yazık diye buna demiştim. Hiçbir dewlet yokturki yanlisi olmasin.
-islamda kisas wardir. Eğer bir insan masum binlerce çocuğun hayatına onlari yakarak son wermişse kısası da bu olacaktir. O çocuklar sizin olmadigi için rahat olmayin!
-Hikmet wa kerem sahibi olan Allah a yemin olsun ki bu saydıklarıniz birer karalama materyali.! Bunlarin hepsinin delilleri war. Hidayet Allahtandir! Hoşunuza gitmediyse bakmayın.
Eğer burayi tam biliyor olsaydim delilleri aciklardim. Video wa Resimler Hadisler wa ayetler atardım. Hem bu tip şeylere waktim yok, hem de buraları bilmiyorum.

Delilleri varsa buraya yazın. Videonun ismini yazarsanız kendimiz bulabiliriz.

Tagut olarak kabul ettiginiz insanlarin bir tek Islam Dawlatina bu denli saldırdiklarini biliyormuydunuz peki? Neyse herşey açık ve net. Fazla soze gerek yok.!

Bir kişinin saldırı altında olması onun hak üzere olduğuna delil olmaz ki. Amerika, Britanya, Fransa, Ruslar vs. Hitler ve Almanlara karşı da birleşmişlerdi. Bu onun hak üzere olduğu anlamına mı geliyor :)
Taliban'a karşı da NATO bünyesinde 50 üzerinde devlet birleşti. Suriye'deki mücahidlere karşı yapılan hava saldırıları da az değil ve bunlar sonucunda şehid edilen önemli liderler.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kadının cıhadı 1 ) kocasına ıtaat
2) hacdır
Allahrasulunden ıyımı bılıyorsun sen
Kım demıs burda ölen sehıt olmaz .
Isıde katılanmı sehıt oluyor
Gerısı kafırmı oluyor

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Yemen'de El'Kaide'ye onlarca ülke saldırıyor. Afganistan'da Amerikan İHA'ları Taliban liderini şehid edeli bir ay geçmedi. Nusra safında ki Ebu Firas'ın -Allah şehadetini kabul etsin- şehadetinin üstündende fazla zaman geçmedi. İnşaAllah bu dediğinizi bir daha düşünün.

U Çevrimdışı

UmmWerâ

İslam-TR Üyesi
Üslubunu takın reca ediyorum.! Bir bayanın ağzına yakışmıyor. Esed askerleri ırza geçiyormus. Ama Esed askerleri!! Sen zilleti tercih et. Umrumda değil. Izzete tabii olanlar muhatabim. Yazma!

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Üslubunu takın reca ediyorum.! Bir bayanın ağzına yakışmıyor. Esed askerleri ırza geçiyormus. Ama Esed askerleri!! Sen zilleti tercih et. Umrumda değil. Izzete tabii olanlar muhatabim. Yazma!

Türkçe Altyazılı Videolar var IŞİD'in hakikatini gösteren. Onarlın linklerini vereyim size, sonrasını kendiniz karar verirsiniz.

Aslında daha çok var ama maalesef YouTube bir çoğunu silmiş, onları bulunca hepsini toplayan bir konu açarım inşaallah.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben dogruyu söyluyorum kulaklarını tıkama
Rus askerlerı
Esed askerlerı
Bosnada fılıstınde nekadar kadını ıfa
Ettıyse aynısı surıyede yaşanıyor
Ewımde oturup ırzımı korumak nezamandır zıllett
Oldu
Bacı
Senı Allah ıslah etsın
Gercı sızın dewlet dedınız sapkın taıfede bayanları carıye dıye kullanıyor
Onlar medenıyet ıcın sızınkılerde dın ıcın
Namus kırletıyorlar

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senın eşın yokmu ??
Eger warsa gıt ıtaat et ewınde kadınlık görewını yap burada ahkam kesme
Kulaktan duydugun seylerle coşma
Eger yoksa babanın ewınde oturup
Dınını ogren

Sen dewletten hesaba çekılmeyeceksın

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim yazmayım dedim ama islam da cariye hukuku vardır kölede vardir fakat günümüz konjektürleri gereği yapılmasını yanlış buluyorum yani müslümanların maslahatı geregi yapilmamali hem mumin bacilarda tehlikeye giriyor devlenin yaptiklari yuzunden umarim şeyh makdisinin sôzünü dinlerler de bir kez olsun devletinden once muslumanlarin onurlarini ve irzlarini dusunurler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt