Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Wallahy Yazık!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bacim nezamandir beri Islam ile ilgileniyorsun yani Islami yasiyorsun veya okuyorsun?

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah svt. Cehennem köpeklerine aldanan kardeşlerimize basiret versin. İlk günlerde aldanmış olanlara aldanmış dedik lakin hala basireti açılmamış olan ve ümmet-i muhammedin yüzünü yere eğen kardeşlerimizi sırtından vuran katillere rıza gösterecek değiliz. Rabbim ayaklarımızı sabit kılsın. Ümmetin bacılarını bu fitneden korusun. Sürekli evlenip boşanıp eş değiştirme vaakalarını duymaktayız. Bu fıtrata bile aykırıdır.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi O kadar güzel dinimiz ne hallere geldi ki
Herkes kendı uydurduğu dının pesınde...
İnanan da kurtulacağım diyor inanmayanda bu nasıl bir gevseklıktır.
Bazılarının sozlerı okadar buyuduki
Ne rasulallahı nede ashabı saymaz hale geldı.
ALLAH celle celaluhuna sadece ibadetle gidenler amellerine ne kadar guvenıyorlar.
Gercekten yüzde yuz doğru mu yaptığını nereden bılıyorsun be ınsan ahhh ınsan..
Dogruyu gosterdıgımız halde yanlış dıyenler.Yanlıs olduğu halde koru korune doğru dıye ısrar edenler.
Tamam bılıyoruz İSLAMIN gerçekten güzelce temsil edip Kurallarını sağlayacak bır ordu bır gruba ıhtıyacımız var.

Bu grubun bu ordunun adı ALLAH ın ordusu Bu ordunun Lideri Hz muhammed sallallahu aleyhı vesellemdır.
Ve bu ordu ALLAH ve rasule gore olmak zorundadır.
Hak gruplar var temennımız bırlesmelerı yönünde
yanlış grupta olanlarında ALLAH ın ıznıyle hakka yakın olanların doğru grublara yonelmesıdır.
ALLAH c.c. kendısını savunan orduları ızzetıyle guvvetlendırsın ınsaallah.

Rasulallaha bıat eden allah a bıat etmıstır.
Bundan otesi yok karsıma cıkıpta bıze bıat edın dıyenlerı gormedınmı ne kadar başarılı olabıldıler.Cok kucuk Oysa islam Cok Buyuk Bir Basarı ve fedakarlık ıster.
Bu iş devlet yada grup ısı degıl Bu ıs ummetın ısı Kac defa daha anlatmak gerecek bırseylerı savunanlara.
Tek Duam inşallah
ALLAH ZULCELALİ VEL IKRAM TUM ORDULARINI TEK KENDI SANCAGI ALTINDA BIRLESTIRSIN. amin.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Öncelikle bu forumun yönetiminden tut en aşağıya kadar "çoğu" üyesinde üslubsuzluk gördüğümü söylemeden geçemeyeceğim. Sufiye, şiaya türlü türlü akideli adamlara güzel sözler ile tebliğ gayretinde iken tevhid ile tanışmış ancak cihad sahasından habersiniz birine böyle saçma sapan bir üslub ile cevap verecekseniz hiç vermeyin kardeşim. Senin bu tepkinden sonra görüşünde dahada radikalleşecektir. Bu paragraf absürd absürd yorum yapanlara idi.

İkinci paragrafta ise konuya açan bacıya nasihat etmek isterim. Bacım, 1.5 yıl kadar devlede bulundum. Söylediklerine sözüm yok, bir çok insan samimi niyetler ile orada bulunuyor. Ancak yönetim kadrosunun yaptığı zulüm arşa ulaştı. Vallahi ben orayı yönetenlerin art niyetine, zulmüne ve acımasızlığına şahit oldum. Kardeş nasihati dinleyecek olursan cepheler ile değil dinin ve ilmin ile ilgilen ve Allah'ı razı etmeye bak. Dua ile..

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani soylenecek o kadar cok sey var ki.
Bu topraklari daha onca islamla sereflenmis bu topraklari neden kimse dusunmuyor anlamis degilim. Bu topraklarda islamin hakim olabilmesi icin mesru yollarla mucadele neden kimsenin aklina gelmiyor. Cihaddan sonra cihad yokturu bu anlamda anlamak cok mu zor. Metodunu bu yonde belirleyenleri ve mucadele verenleri islami dert edinenleri karalamak bu kadar kolaymi. Devlet kurtum tabi ol yoksa murted olursun yok ya. Sizin kurdugunuz devleti tanimiyorum. Yoksa bana en sevimli gelen birak bu topraklarda bi yandan islam icin ugrasip bi yandan zalimlerle ugrasmayi birak maiseti dusunmeyi git suriyeye bi sehadet operasyonu o mis. Birakin kardesim topraklarina saldirilanlar topraklarini muhafaza etsin isteyende burdan gider kimse birsey soylemez kardesleri icin savasmasina ama bu topraklarda da bu topraklara zsaldiran zalimler icin de farkli metodlari izleyen muslumanlara kimse birsey demesin. InsaAllah bu topraklara da islam gelicek biz dogru yoldan gidelim Allah Teala ne zaman takdir ederse. Getirmek bizim isimiz degil mucadele bizim isimiz.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işte anlayamadığınız nokta şurası.. Müslüman müslümanın kardeşir ona zulmetmez ve zulme terk etmez. eğer karseşin hendeklere atılıyorasa yerinde oturamayana neden oturmuyorsun diyemezsin. elbet burada da yapılacak iş çok.. ama sanmaki burada da oturuluyor. biz mücahid değiliz belki ama mücahid kardeşlerimizi seviyoruz. onlar bu ümmetin izzetr ırzı namusudur. . daişi söylediklerimin dışında tutun lütfen... و السلةمعليكم

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Devle hakkın da site yöneticileri olarak İmam Ali (r.a) hariciler hakkında onlar haddi aşan bir topluluktu sözü üzereyiz.sitemizde devlenin yapmış olduğu zulümlerin ayyuka çıkacak kadar malzeme var. Buna rağmen kalkıp tebliğ yapacak halimiz yok.Yolcu adlı üyemiz kendisini tanımam etmem lakin içlerinden çıkan biri bile bunları söylüyorsa varın gerisini siz düşünün ! grafik konusun da ilmi olan Antalya'lı bir kardeşim fitne başlamadan önce onların içinde idi 7 8 ay önce bir kere görüştük.Bana onların içinden çıkmak istiyorum lakin cemaati terk eden mürdettir diyorlar abi dedi.Devlenin yapmış olduğu hatalar nedeni ile bunun yanlış olduğunu söyledim ilk fırsatta kaç dedim kendisine lakin o günden beri kendisinde haber alamıyorum ne oldu ne bitti hiç bilmiyorum. yazık günah değil mi ? bozuk para gibi müslüman harcadılar

hasılı bundan sonra devle hakkında bu size ilk ve son uyarımdır. konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt