Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yağmur Sen Rabbim'in Nasıl Bir Nimetisin?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Yağmur ne zaman yağsa aklıma ilk Nurullah Genç'in Yağmur Naatı adlı şiiri gelir. Ardından okurum, dinleyebilirsem dinlerim. Sonra bir şeyler yazmak isteyesim gelir ve oturur yazarım.

Yaklaşık 1-2 saat önce dışarıya bakayım, biraz ferahlık gelsin istedim. Kendimi yağan yağmurun altında buldum.

Bir ara şemsiye satan 13-14 yaşlarında biri yanaştı:

-'Güzel abim bir şemsiye alır mısın? ' dedi. İşte o zaman dışarı çıktığımı hatırladım. Duraksadım, yağmurluğun kapşonunu çıkardım. Ve Çocuk yeniden seslendi:

-'Abim bak bunu 10 tl'ye satıyorum. Vallahi gelişi bana 5 tl'ye seni sevdim güzel abim seni sevdim. Bana 5 tl ver al senin olsun. Sen ıslanma, o sakalların ıslanmasın. Allah için bu hayrı kabul et' dedi.

Kafama damlayan yağmur damlaları artık kaynayarak damlıyordu. SubhanAllah ne yapmalı şimdi diye düşündüm. Ve her zaman en iyi başarabildiğim şeyi yaptım; elimi omzuna attım ve tebessüm ettim. Sonra:

-'Sana dua edeceğim kardeşim. Allah razı olsun senden ama ben ıslanmak, rahatlamak için çıktım dışarı' diyebildim. Sonra saate baktım. Ve usul usul düşündüm;

'Yağmur sen Rabbim'in nasıl bir nimetisin? Beni dertlerimden arındıran bir rahmet, 13-14 yaşındaki çocuk için bir rızık ve evsiz kimseler için bir imtihansın. SubhanAllah.'