Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Yakın Akrabalar Arasında Namahremlik Durumları ve Tepkilere Alınacak Tavır?

Z Çevrimdışı

Zeyk107

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum hocam..
ben 18 yaşındayım ve peçeli bir kızım.. tesettür olsun namahremlik olsun hepsine dikkat etmeye çalışıyorum.. hocam benim teyzemin kocası olan bir eniştem var..teyzemler bize geldiğinde içeride annem babam teyzem eniştem kardeşlerim toplanıp bir nevi oturup eğlenceli sohbetler yapıyorlar.. ben de bu ortamdan büyük ölçüde eniştem orada olduğu için birazda gereksiz fuzuli konuşulduğu için uzak duruyorum katılmıyorum.. Ama babam felan bu duruma olumsuz eleştiri yapıyor istemiyor böyle davranmamı hep aşırıya kaçtığımı düşünüyor. .. hocam ben hep daha iyi daha edebe yakışanı Allah'ın emrettiği gibi olmaya çalışırken özellikle babam gibi ailemdeki insanların böyle davranması beni çok üzüyor.. hocam gerçekten aşırıya mı kaçmış oluyorum yoksa artık insanlar haramları çok normal mi görmeye başladı.? Üzülüyorum hocam çok üzülüyorum en çokda babamın durumuna ne yapmam lazım hocam. bu durumlardan taviz veremem ki . Allah'ın izniyle yardımcı olur musunuz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah kardeşim;
Evvela sizi bu genç yaşta isabetli ve vakur tavrınızdan dolayı tebrik ediyorum. Rabbim ecrinizi versin.
Evet başta ailelerimiz olmak üzere içerisinde yaşadığımız daru'l harbin toplumlarında musluman halklar dejenere olarak yozlaşmakta, Allah (c.c.)'nun koyduğu sınırları tahrif ederek nefislerin ve örfün beğenilerinin çizmiş olduğu sınırlara göre yaşar olmuşlardır. Bu da cahiliyye yaşantılarıyla ve anlayışlarıyla aralarında bir fark olmadığını gösterir bir tatbike sahne olmaktadır.
Muslumana düşen bu tarz durumlarda imanı tavırdan taviz vermeden aynı zamanda fitneye de sebeb olmamaya çalışarak hareket etmelidir. Onlarla en güzel (ilimle) şekilde mucadele etmeli, İslami kimliğinden taviz vermemelidir. Bu konuda cehaletini sürdürenlere karşı Rasulullahın hayatından tabloları kendilerine sunarak okumaları, bilgilenmeleri sağlanmalı, kendileri yaşayamasa da, yaşayanları kınayıb zorlamamaları hakkında tebliğ faaliyetlerinde bulunabilmelidir.
Rabbim yardımcınız olsun.

İlgili Konular :

Bir Erkek, Kendi Baldızına Mesâfesi Nasıl Olmalıdır ?
https://www.islam-tr.org/konu/bir-erkek-kendi-baldizina-mesafesi-nasil-olmalidir.25055/

NİKAH DÜŞEN KADIN ERKEK (NAMAHRAMLERİN) AYRI OTURMASI
HARAMLİK SELAMLIK

https://www.islam-tr.org/konu/haremlik-selamlik.8651/

Üst Ana Sayfa Alt