Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yalan Yalandır

R Çevrimdışı

RABBİN KULU

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bir gün annesi, Abdullah bin Ömer'e:
- Abdullah! Gel bak sana ne vereceğim, diye seslenmişti.
Resul-i Ekrem Hazretleri de misafir olarak orada bulunuyordu. Abdullah'ın annesine sordu:
- Çağırdığın Abdullah'a ne vereceksin?
- Hurma vereceğim ya Resulallah!
- Peki öyleyse. Eğer bir şey vermeyeceğin halde vereceğini vaat ederek çocuğu aldatmış olsaydın, sana yalan söylemiş gibi günah yazılacaktı

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Allah razı olsun ama kaynak yazarsanız sevinirim . selametle. kaynagı yazın lütfen

R Çevrimdışı

RABBİN KULU

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞİM BU HADİSİN SAHİH OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA EMİN DEĞİLİM.40 HADİSLER ADLI BİR KAYNAKTA OKUMUŞTUM.VE ADINI ŞU AN HATIRLAMIYORUM.BURAYA KOYMAMDAKİ GAYEM VERMEK İSTEDİĞİ ÖĞRETİDİR.VE BENCE BU YETERLİ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.SELAMETLE KALIN.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
4991... Abdullah İbn Âmir'den demiştir ki: Birgün Resulullah (s.a.) evimizde otururken annem beni çağırıp: "Gel sana vereceğim (şu şeyi) al" dedi. Bunun üzerine Resul-ü Ekrem kendisine:

Ona ne vermek istiyorsun? dedi. Annem:

Ona bir kuru hurma vereceğim, cevabını verdi. Bunun üzerine Rasulullah (s.a.) O'na şöyle buyurdu.

Dikkat et, eğer ona bir şey vermemiş olsaydın (bu), senin hakkın­da bir yalan olarak yazılacaktı."[79] Sünen-i Ebu Davud Terceme ve Şerhi, Şamil Yayınevi: 16/235
kardeşim hadisler içerisinde uydurma hadis zayıf hadislerde bulunmaktadır o yüzden kaynak belirtmenizi diliyoruz. muhakka mana önemldiir ama kaynad daha muhimdir. o yüzden yetersizdir. selametle kalın inşallah . kardeşlerimize en dogruyu ögretmekle yükümlüyüz ve onunla ugraşıyoruz. rabbim çalışmalarınızı daim kılsın ilminizi arttırsın inşalla. selametle

Üst Ana Sayfa Alt