Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Yalnız Kur'an Düşüncesine Sahip Insanlara

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başta Caner Taslaman olmak üzere yalnız Kur'an düşüncesine sahip kişilere yazdıklarım.

Sayenizde modern İslam ile tanıştık. Artık istediğimiz kıyafeti giyebileceğiz. Onlar gibi olacağız ve toplum bizi tuhaf karşılayıp dışlamayacak. Artık Acil bir işimiz olunca rekat sayısını belirlediğimiz namazları kılıp acil işimizi yapabileceğiz. Artık her hadislere uyanı tekfir edebileceğiz. Arapça öğrenmemize gerek kalmadan Kur'an hakkında Arapça bilenlerle tartışabileceğiz. İslama saldırmayan inanmayan insanlar ile arkadaş olabileceğiz böylelikle bizi seven çok insan olacak. 1400 yıl sonra sizin sayenizde gerçek İslamla tanıştık.

Teşekkür Ederiz(!)

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu aralar sosyal medyada cirit atiyorlar. ama ateist gibiler, onlar gibi yaklasiyorlar. ateistlere bile böyle saldirdiklarini görmedim.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu aralar sosyal medyada cirit atiyorlar. ama ateist gibiler, onlar gibi yaklasiyorlar. ateistlere bile böyle saldirdiklarini görmedim.
İleriki zamanlarda sayılarında artış olacak gibi gözüküyor. İnsanlar ile mantıklı konuşarak insanları etkilemeye çalışıyorlar. Az daha ben de etkileniyordum. Her geçen gün gerçek İslama olan nefret artıyor. Hiç ummadıkları anda hakikat galip gelecek.

Sanki Peygamberimiz bu günleri görmüş gibi.

Dikkat edin! sizden birinizi; emrettiğim veya yasakladığım konulardan birisi kendisine ulaştığında -koltuğuna yaslanmış bir hâlde- ‘bilmiyorum allah’ın kitabında ne bulursak ona uyarız (hadisleri tanımayız derken)’ bulmayayım."

tirmizi, ilim,10

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İleriki zamanlarda sayılarında artış olacak gibi gözüküyor. İnsanlar ile mantıklı konuşarak insanları etkilemeye çalışıyorlar. Az daha ben de etkileniyordum. Her geçen gün gerçek İslama olan nefret artıyor. Hiç ummadıkları anda hakikat galip gelecek.

Sanki Peygamberimiz bu günleri görmüş gibi.

Dikkat edin! sizden birinizi; emrettiğim veya yasakladığım konulardan birisi kendisine ulaştığında -koltuğuna yaslanmış bir hâlde- ‘bilmiyorum allah’ın kitabında ne bulursak ona uyarız (hadisleri tanımayız derken)’ bulmayayım."

tirmizi, ilim,10

Allah onlari yerin dibine gecirsin. Ateistlerle kanki oldular resmen, deistlerle laiklerle. Tek kuran diyen yüzü boyali kadinlar bile türedi. :) bi görsen gülersin sosyal medyada.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler dua edin onlar için de, ki içinde bulundukları o dünya onların ayaklarını yerden kesmiş insanlar emin olun. Onlara sorarsanız bizler rivayet dinini yaşayan insanlarız. Onlar islami mantık dini atfediyor.

Benden onların arasında yıllarca bulunan biri olarak diyorum ki Rabbim onlara hakkı göstersin inşaAllah. Ve şuan adımı googleye yazınca yıllar önce yaptığım yorumları okumak beni o kadar üzüyor ki o düşüncede olmak ama Elhamdulillah diyorum ki Rabbim hidayet nasip etti.

Screenshot_20170824-010600.jpg

Ebu Mervan Çevrimdışı

Ebu Mervan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler dua edin onlar için de, ki içinde bulundukları o dünya onların ayaklarını yerden kesmiş insanlar emin olun. Onlara sorarsanız bizler rivayet dinini yaşayan insanlarız. Onlar islami mantık dini atfediyor.

Benden onların arasında yıllarca bulunan biri olarak diyorum ki Rabbim onlara hakkı göstersin inşaAllah. Ve şuan adımı googleye yazınca yıllar önce yaptığım yorumları okumak beni o kadar üzüyor ki o düşüncede olmak ama Elhamdulillah diyorum ki Rabbim hidayet nasip etti.

Ekli dosyayı görüntüle 21289
subhanAllah o taifeden cikanlar oluyor demekki? nekadar süre kaldiniz onlarin arasinda? acayip birsey. malesef benim kuzenimde bunlardan ve dinde bir kardesin abisi, fetöcüydü sonra kuranci olmus. bunlar resmen böyle inaniyor: adem as Allah'a iman eden ilk insandi, ama kendisi insanligin ilki degildi, Allahu alem böyle inaniyorlarmis yanlisim varsa düzeltin.

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
subhanAllah o taifeden cikanlar oluyor demekki? nekadar süre kaldiniz onlarin arasinda? acayip birsey. malesef benim kuzenimde bunlardan ve dinde bir kardesin abisi, fetöcüydü sonra kuranci olmus. bunlar resmen böyle inaniyor: adem as Allah'a iman eden ilk insandi, ama kendisi insanligin ilki degildi, Allahu alem böyle inaniyorlarmis yanlisim varsa düzeltin.

Elhamdulillah kalpler Allah azze we celle'nin elinde dilediğine veriyor hidayeti. 8 yıldan fazla kaldım malesef. Evet daha çok şeyleri var ahi malesef..

Üst Ana Sayfa Alt