Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yangınlar

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum ve rahmetullah ve berekatuhu kardeşlerim malumunuz Türkiye’nin bir çok bölgesinde yangınlar patlak verdi son günlerde.
Twitter’da ateşinçocukları diye bir tag altında terörist PKKlıların bu işin a kasında olduğuna dair paylaşımlar dolaşıyor. Bu twitlerden bir kaçını buraya koyup gündemi takip etmeyenler varsa haberdar etme amacındayım.

m.a.m.d (@tonyuukuk) Tweetledi: Kendilerini ateşin çocukları diye adlandıran o çocukları..

#PKKyaktı
#AtesinCocukları

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
aleykum selam ve rahmetullah

bence su durum herseyı acıklıyor dunyanın her yerınde yangınlar mevcut..

27674

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugünlerde ayni zamanda italya yunanistan ve abd de büyük yanginlar oldugunu ögrendim ve bunun insanlarla alakasi olmadigini karar verdim sahsen

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Bugünlerde ayni zamanda italya yunanistan ve abd de büyük yanginlar oldugunu ögrendim ve bunun insanlarla alakasi olmadigini karar verdim sahsen
Hayır zaten şuan Türkiye'de ve dünyada birçok bölgede özellikle ormanların yakılması için talimat ile bunu yapıyorlar #AteşinÇocukları arastirabilirsin PKK turkiyede yapıyor diğer bölgelerdede büyük bir kaosun hazırlığı yapılıyor hepsi birbiri ile bağlantılı the economist 2021 yılı kapağına bakarsan orda net bir şekilde gorebilirsin

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır zaten şuan Türkiye'de ve dünyada birçok bölgede özellikle ormanların yakılması için talimat ile bunu yapıyorlar #AteşinÇocukları arastirabilirsin PKK turkiyede yapıyor diğer bölgelerdede büyük bir kaosun hazırlığı yapılıyor hepsi birbiri ile bağlantılı the economist 2021 yılı kapağına bakarsan orda net bir şekilde gorebilirsin
The economist vb güç gösterisi yapamaya yarayan dergiler “biz önceden biliyorduk” demeye getirmek için böyle kapaklar yapıyorlar. Borsa tahminlerini veya dünyanın sosyo-ekonomik gidişatını etkiliyormuş gibi gözükerek etkilemek için. Şuan zaten orman yangını dönemi sıcaklardan ötürü ve küresel ısınma sebebiyle daha çok orman yanıyor veya daha çok iklim etkileniyor demek gerek. Zaten o falcılık gibi dergi kapağına bakılırsa muhtemel olan çoğu olayın sözde ipucu verildiği görülebilir.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Şahsen bende aynı düşüncedeyim cinlerin ateş yakma gibi bir özelliği var.ekonomist dergisi de işin içinde.

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Adamlar tam 100 yıldır bu günün hazırlığını yapıyorlar. Bu sürece bir anda gelmediler aşama aşama deneyerek geldiler ve maalesef şuan kartlarını açıktan açığa oynuyorlar artık yani kovid 5g yangınlar hepsi onlara göre altın çağın başlangıcı bize göre ise kıyametin tam tepemizde olduğunun göstergesi bunu net olarak söylüyorum önümüzdeki 1yil çok çetrefilli geçecek Allah swt müslümanlara yardım etsin

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şahsen bende aynı düşüncedeyim cinlerin ateş yakma gibi bir özelliği var.ekonomist dergisi de işin içinde.
Ben cinlerin bu işle alakası olduğunu düşünmüyorum tamamen doğal afet olduğunu düşünüyorum en azından bu şekilde başlayarak sonradan PKK’nın propaganda aracı haline getirildi olay PKK tarafından. Zaten millet bu gibi durumlarda en saçmasından prayforturkey gibi daha maneviyata kayan bir tutum sergiler cinlerin işine yarayacağını düşünmüyorum bu yangınların.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar tam 100 yıldır bu günün hazırlığını yapıyorlar. Bu sürece bir anda gelmediler aşama aşama deneyerek geldiler ve maalesef şuan kartlarını açıktan açığa oynuyorlar artık yani kovid 5g yangınlar hepsi onlara göre altın çağın başlangıcı bize göre ise kıyametin tam tepemizde olduğunun göstergesi bunu net olarak söylüyorum önümüzdeki 1yil çok çetrefilli geçecek Allah swt müslümanlara yardım etsin
Tam da bu ruh haline bürünmesini istiyorlar zaten insanların. “Kıyamet yaklaşıyor” veya dinsizler için “küresel ısınmanın etkileri dünyayı bozacak” “e o zaman hep hayalini kurduğum ama para ayıramadığım şu saçma şeyi alayım.” “Tüm paramı gidip kumara yatırayım zaten yarını göremeyeceğiz” “kederlendim gidip şarap fıçısına atayım kendimi” “bunları düşünmemek için eroinman olayım”.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
aleykum selam ve rahmetullah

bence su durum herseyı acıklıyor dunyanın her yerınde yangınlar mevcut..

Ekli dosyayı görüntüle 27674
Küresel çete maalesef iş başında hükümetlerde bu oyuna dahil ve onların bilgisi dahilinde gerçekleşiyor.
Katılıyorum, hepsi plan.

Gönderiler kaydırmalı, görselleri kaydırarak tek tek okuyun.

Bunun üstüne bir de bu:

Oyunlar çok pis ve derin, hazırlık 1 asırlık, yavaş yavaş bu günler için hazırlanıldı. Tüm güçleriyle saldırıyorlar, bakalım sonumuz ne olacak...

Bu arada, tüm bu olan bitenlere karşı (maske, kapanmalar, aşı dayatmaları vs dahil) sözde etkin bir şekilde (miting, imza kampanyası, mahkemeler vs) mücadele verenlerin de bu işin içinde olması çok aşırı muhtemel. Neden derseniz, ülkede anayasa ayaklar altında, böyle bir durumda anayasaya dayalı direniş mi icap eder? Çok komik, hakikaten çok. Vakit kaybettiriyorlar resmen. Ülke apaçık işgal altında, satılmış ve halk uyuyor. İyi uykular diliyorum ben de...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Afgan tarafından gelen aşısız ve semiz genç erkekler de, bizim aşılı ordu ve polislerin yerine düşünülmüyordur umarım.

Fazla mı komplo teorisi okuyorum acaba, bilmiyorum. Tek bildiğim şey aşırı mantıksız bir çok şeyin, aşırı hızlı ve bir arada olması. Normalde çok safımdır, çabuk inanırım insanlara ve çokça da aldanmışlığım vardır. Bunun eseri olsa gerek, şunu artık çok iyi biliyorum: Bir yerlerde aptalca, "Canım öyle şey mi olur?" dedirtecek, akıl almaz olaylar ve bunlara dair açıklamalar dönüyorsa, ortada büyük yalanlar dolanıyordur. Bundan sonrasındaki aşama da "Kim yalan söylüyor?" onu bulmak, o da pek zor değil.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim, bu "küresel çete" paranoyası ile çok bir yere varabileceğimize işin doğrusu inanmıyorum.
Tabiat boşluk kabul etmez, bu tarz yakıştırmalar içimzde bir "Müsebbib ul-Esbab" boşluğundan kaynaklanmasın dikkat edelim.
Yangınlara gelince, her şeyden evvel iyice azgınlaşan toplumlara Allah'ın bir uyarısı olduğunu düşünmekle beraber beşeri plandaki düşüncelerim şunlar:
1. Ateşin Çocularımı dersiniz O çocuklarımı dersiniz her ne derseniz deyin, bunlar veled-i zinaları oldukları PKK gibi yap(a)madıkları eylemi üstleniyorlar Allahu Alem
2. Bu grup bilerek veya bilmeyerek yerel veya ulusal bir takım şer odaklarına hizmet etmekte, Dedeoğlu ailesi ile bunlara atfedilen eylemlerin aynı zamana denk gelmesi tesadüf değil.
3. Yangınları müsebbibi pek çok kimse, istihbarat örgütü, şer odağı yada belkide sadece mevsimsel şartlar bile olabilir.
Asıl düşünülmesi gereken bunlar değil, Amerika ve BM başta olmak üzere Küresel Tuğyanın, maddi ve insani(!) anlamdaki yardımları olmalıdır. Bir zamanlar deprem yardımları adı altında uyuşturucu hatta silah taşındığını biliyoruz. Hatta hatırlarsanız Van depremi sonrası dahi bu iddialar sözkonusu olmuştu, Roboski'nin depremden kısa bir süre sonra yaşandığı ve devletin PKK'ye karşı operasyonları kestiğinide unutmamak lazım.
Türkiye'de olacağını pek zannetmiyorum, ancak Dünyanın akciğerlerinin yandığı Brezilya ve Orta Afrika ülkelerini iyi takip etmek lazım. Afrika bölgesindeki cihadi hareketlerin başarısınıda gözönüne alarak tabi.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bundan sonrasındaki aşama da "Kim yalan söylüyor?" onu bulmak, o da pek zor değil.
Aslında "şeytanın hamlelerini "yakın" takip edenler için zor değil" desem daha doğru olurdu. Çünkü tekraren düşündüğümde, tevhid ehli dahil, malesef dahil, bu apaçık resmi görebilenler çoook çok az.

Arkadaşlar, anlamanız için yazıyorum:

1. Bir yerde insanların aklını başından alan gelişmeler oluyor, ancak TV'lerde zerresi yer almıyor;

2. Tam tersine dama çıkan kedi, ayağına taş batan dana, halkına çay dağıtan liderler dakikalarca haber yapılıyorsa...

Demeniz gerekir ki: "Neler oluyor?" ve "Neleri görmemizi istemiyorsunuz?"

Bu haberlerden yola çıksa idi halk, çoktan uyanmıştı. Arkadaşlar şeytanın varlığına inanıyor, ancak şeytanın plan kurma yeteneğine inanmıyorsunuz. O ki: "Andolsun ki kullarını saptıracağım" diye yemin etmedi mi? Etti. E ihlaslı kullar hariç tabi... Peki bana hangi dünya lideri veya medyanın ihlaslı kul olduğunu açıklayabilir misiniz? İhlaslı kul değilseler saptırılmışlar mıdır? Öyleyse??? Nesine inanamıyorsunuz?

Ben bu olanların hiç ama hiç birisine şaşırmıyorum, vallahi billahi ben sadece: Tevhid ehlinin komplesinin bu duruma uyanamadığına şaşırıyorum. Tevhid ehli sonuçta, hakkın hakikatin tam anlamıyla bilincinde olan tek kesimdi benim gözümde. Ama nasıl olduysa onlar da uyanmadı... (aslında nedenini biliyorum, Tevhid ehlinin de amel bakımından çok ağır kusurları var)

Tekraren: Dünya liderleri ve medyası, komplesi tek bir ağızdan aynı şeyleri, aynı mantıksız şeyleri, aynı zulme varan şeyleri, "hep birlikte" kabul ediyor ve "hep birlikte" "aynı anda" halka zorla uyguluyorlar. "Küresel" bir şekilde oluyor herşey, resim çok açık... Ve biz de zaten suçlulara "Küreselci" diyoruz. Görmemek için "görmek istememek" şart. Tevhid ehli dahil, tüm halklar otururken, şeytan ve yandaşlarının yüzyıllık plan yapıp, şimdi heeeep birlikte uyguluyor -ve duruma bakarsak eğer- "başarıyor" olması gücünüze gittiği için inanamıyorsunuz ama inanın: Allah çalışana, azmedene, bir davaya adanana başarıyı veriyor. "Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de olur" diyorum.

Ya en basitinden bizim forumun, bu forumun: 2013'ten beri yüzlerce üyeliği olan ve "erkek-kadın, hristiyan, ateist, kemalist ve hatta selefi olarak" aramızda defalarca kez bulunup bizi kekleyen "bir adet" trolümüz var yahu. Bu kılıklarda gelip burada bizle eğleniyor. Bugün selefiyim diye yazan biri, 2 ay sonra "arkadaşlar ben tevbe ettim, cübbeli haklıymış" diye yazıp çıkış yapıyor. Vpn kullanmayı bilmiyor olsa çok daha kolay tesbit edilir de, işte vpn bazen açık verdiğinden yakalanıp yakalanıp atıldı. Sıradan bir takıntılı kişinin 8 yıllık, planlı programlı eğlencesiyiz; üst düzey kafirlerin de yüzyıllık planı olsun be yaa...

Bu arada bu trol arkadaş buralardaysa (ki sağolsun pek uzaklaşmıyor) kendisini azmi sebebiyle takdir ettiğimi bilmesini isterim. Sadece bu kadar uzun süre bizlerle uğraşacağına, anlamadığı konuları anlamak için Kur'an ve hadisleri anlamaya çalışsaydı, çoktan bizden daha azimli bir tevhid ehli müslüman olmuştu, eskiden olduğu gibi. Nitekim bizim en büyük eksikliğimiz: azim, bir davaya adanma...

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu arada bu trolümüz erkek. Bayan kılığında geldiğinde bayanlarla özelden yazışıyor. Bilhassa ilgiye muhtaç karakterlerde geldiği için hanım kardeşlerimiz onunla ilgilenmeyi kendilerine bir borç görüyorlar ancak kardeşlerim tekraren bu vesile ile uyarıyorum: İnternet ortamındayız, kim nedir, necidir 2 çift sözüyle belli olmuyor. Müslümanım diyen müslüman olmayabilir, bayanım diyen de bayan... Kaç kez şahit oldum ki en özel mevzulara kadar "nasılsa karşımdaki kadın" diye rahatça yazışmışlar, sonra da ben uyarınca "abla eyvah, ben güvenip rahat rahat konuşmuştum" diye pişmanlıklar pişmanlıklar. Konuşmayın kardeşlerim, tanımadığınız kişilerle özelinizi, ailenizi, isminizi, telefonunuzu vs hiç birşeyinizi konuşmayın. Dinden bahsedin, gündemden bahsedin, fikirlerden bahsedin ama isminiz, sosyal medya hesaplarınız, aile ve genel olarak özel neyiniz varsa sizde kalsın. Müslüman nedir biliyorsunuz, kafir nedir biliyorsunuz, Allah için münafık neye denir onu da bir akledin ve onlara karşı uyanık ve tedbirli olun kardeşlerim; her müslümanım diyene hemen inanmak bu ümmetin her alanda felaketi oldu ve olmaya devam ediyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Son olarak trol değil ama rahatsız edilmemek adına bayan olduğunu belirtmek istemediği için erkek profil gibi görünen üyelerimiz de var. Bu kardeşlerim Allah razı olsun gidip erkeklerle özelden yazışmazlar ancak erkek sanıldıkları için onlara özel atan erkek üyeler oluyor. Bu duruma karşılık da erkek kardeşlerime hatırlatma: her erkek sandığınız erkek olmayabilir, konuşmalarından yüzde yüz erkek olduğu anlaşılmayan, özellikle profilinde erkek diye belirtilmemiş üyeliklerin bayan olma ihtimalini göz ardı etmeyin. Bu gibi emin olmadığınız profillere mesaj atacak olduğunuzda erkekleri ilgilendiren konulara girmeyin; sonrasında öğrenirseniz pişman olursunuz. Siz öğrenmeseniz bile karşıdaki kişiye eziyet olur.

Üst Ana Sayfa Alt