Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yasamda Sureklilik Vardir

Doğruyol Çevrimdışı

Doğruyol

Üye
İslam-TR Üyesi
Bazen en yakin cevremizden bazen ise etraftan duyuyoruzdur '' dunyalik isler dunyada '' diye aslinda o sozun altinda yatan baska bi mana var sanki yani dunyanin yasamin icersinde din yok ama dini vecibleri yerine getirirken din var anlamina dogru kayiyor gibi o soz.

Lakin hayatin yani yasamin icindedir din oyle olmasaydi imtihan dunyasi denilirmiydi cunku dunyanin icersinde hayat var yasam var. kaldi ki dunya ile ahiret birbiriyle baglantilidir.

Yasantimiz boyunca turlu turlu zorluk . engel ve imtihanlar ile yasamimiz boyunca Cenab-i Hakk tarafindan hem imtihana tabi tutuluyoruz hemde sinaniyoruz.Yasamimizda son nefesimize veresiye kadar.

Yasam akip giden anlamini veren bi kavramindir surekliligi vardir.karsilastigimiz bazi durumlar bazi seylerde birer imtihandir.

Yasam nicin sureklidir ? yasami surekli halde kilan onu devam ettiren kimdir hangi kuvvet sahibi hangi hikmet sahibidir tabi ki Rabbimizdir. Hersey birer zincirleme halka gibidir yasam surekli olmasaydi Rabbimizin 99 isminden bir tanesi olan (suan hatirlamiyorum) adinin anlami dereceleri yukselten ve alcaltandir.

Yani O'nun (c.c) un 99 isminden birinin tecelli etmesi demek yasami saglayan anlaminda bu sefer hemen onun arkasindan yuce MEVLANIN diger ismi tecelli eder yasami surekli kilan bunun hemen arkasindan tekrar yuce Mevlanin dereceleri yukselten ve alcaltan anlami gelir ben boyle dusunuyorum.

Cunku yasam varsa ve surekliyse imtihan vardir imtihan varsa dereceler vardir

Üst Ana Sayfa Alt