Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Yaşanmış Aşırı Tekfirci Gerçekleri

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunu paylaşmamın sebebi tekfirde ilimsiz ve ölçüsüz olan kardeşlerin ne denli bir cehalet içinde olduklarını onlara göstermektir

BİSMİLLAH...TEKFİRCİNİN VELA BERA ADINA KENDİ ARKADAŞLARINI TEKFİR ETMESİ... YAŞANMIŞ OLAYLAR.....

öNceLİKLE TEKFİRCİ NE KADAR ÇOK ADAM TEKFİR EDERSE OKADAR TAKVALIDIR...

ARKADAŞLARIYLA BERABER GECE GEÇ SAATLERE KADAR SOHBET ETTİ.EV SAHİBİNE ''ÇAY KOY İÇELİM DEDİ''ARKADAŞI DEDİ BU SAATTE ÇAYMI OLUR?

TEKFİRCİ DEDİ; BU SAATTE ÇAY HELALDIR. SEN HELALİ HARAM YAPTIN....KAFİRSİN.İSLAMA GİR. ARKADAŞI ONUN BU İDDİASINI KABUL ETMEDİ.ÖYLE DEMEK İSTEMEDİĞİNİ SÖYLEDİYSEDE ,TEKFİRCİ TÖVBE ETMEDİĞİ İÇİN ONU VE ONUNLA ARKADAŞLIK EDENLERİ TEKFİR EDEREK AYRILDI...

TEKFİRCİNİN ARKADAŞLARI HALI SAHADA MAÇ YAPIYORLARDI. DIŞARIDAN BİR HAKEM TAYİN ETTİLER.BUNU GÖREN BİZİMKİ DEDİ;BU ADAM KAFİR DEĞİLMİ? DEDİLER EVETSİZ NASIL BİR KAFİRİN_TAĞUTUN HUKMÜNE BAŞVURURSUNUZ? HUKUM TALEB EDERSİNİZ? DEYIP TARTIŞMAYA BAŞLADILAR.BİR GURUP BİZİMKİNİ ONAYLADI.DİĞERLERİ KABUL ETMEDİ.DİĞER TAKIMI TEKFİR EDİP AYRILDILAR.MAÇTA YARIDA KALDI.(allahım bize acı....la havle vela kuvvete illa billah::)

TEKFİRCİ KENDİ CEMAATININ EMİRLERİNDEN BİRİNİ TRAFİKTE KIRMIZI IŞIKTA ARABASIYLA DURURKEN GÖRDÜ.DEDİKİ; ABİ ARABAYA BİNİNCE ALLAHIN HUKMU NEDİR? EMİR DEDİ; ALLAHA TEVEKKUL EDİP HAREKET ETMEKTİR.PEKİ KAVŞAĞA GELİNCE NE ? SAĞA SOLA BAKIP TEVEKKULLE GEÇECEĞİNE ALLAHIN HUKMUNU BIRAKTIN,TAĞUTUN HUKMÜNE BAŞ VURDUN.TAĞUT DUR DEYİNCE DURUYOR GEÇ DEYİNCE GEÇİYORSUN..KUFRE İTAAT KUFURDUR.BUNU BİZE SEN ÖĞRETTİN.TEVBE ET.İSLAMA GİR.

EMİR BU SEFER DEDİ;'' KIRMIZIDA DURMAZSAM CEZA YERİM.''
BİZİMKİ DEDİKİ;ŞİMDİ TAĞUT SANA DESEKİ NAMAZ KILARSANIZ CEZA YAZARIM.DESE SEN NE YAPARSIN ? EMİR DEDİ;YİNEDE NAMAZI KILARIM. TEKFİRCİ DEDİ;O ZAMAN KIRMIZIDADA GEÇECEKSİN...TARTIŞTILAR EMİR ONUN GÖRÜŞLERİNİ KABUL ETMEDİ..BİZİMKİ EMİRİNİDE KANI-MALI HELAL,KADINLARDA KOCASININ DİNİ ÜZERE OLDUKLARI İÇİN HANIMINIDA CARİYE İLAN EDİP KAFİR OLDUĞUNA DAİR FETVA VERDİ.(halbukı şeyh makdısı trafik lambalarıv:s söylüyor:bunların laiklik_demokrasi ile ne alakası var:kufre kufur olan meselelerde itaat kufurdur.30risale.inne lillahı ve inne ileyhı raciun::)

VEL HASIL BU HARİCİ MEZHEBİ İYİCE BİRBİRLERİYLE TARTIŞMAYA BAŞLADILAR.ARTIK ONLARIN BİRİNCİ HEDEFLERİ ALLAH DÜŞMANLARI DEĞİL,BİRBİRLERİYDİ...(allah rasulu sallallahu aleyhı ve sellem dedi;tartışanlar helak oldu.)

BİZİMKİ BOŞ DURMADI... FETVA VERMEYE DEVAM ETTI.KENDİ GÖRÜŞÜNDE OLANLARA DEDİ;AİLELERİNİZE YUMUŞAK DAVRANIYORSUNUZ...HALBUKI ALLAH KURANDA DEMİYORMU? ''KAFİRLERDEN SİZE YAKIN OLANLAR SİZDE BİR SERTLİK GÖRSÜNLER'' ARADA SIRADA ANNELERİNİZİ SEBEB YOKKEN DÖVÜN.TAKI BÖYLECE EVDE SİZİN HAKIMIYETİNİZ,SİZİN SÖZÜNÜZ GEÇSİN.(allahım senin yüzene;nuruna SIĞINIRIZ...insanı helak edecek ne büyük haram:::)

BİRAZ YÜREĞİ OLUP KABUL ETMEYENLER KAFİR OLDULAR(!!!) ARTIK KOCA CEMAAT IKİ KİŞİ KALDILAR.ADALET,VELA BERA ADINA....DURMADAN HER YERİ GEZİP BELİDİYENİN PARKINDA DİNLENME,DUKKANDA VERGİ LEVHALARI BULUNDURANLARA(gidin seyyar satıcılık yapın:ikrah yok bunları asmak için:rızk veren allahtır.V.S) KADAR ....ÜZERİNDE SU-ELEKTIRIK ABONMANLİĞİ OLANLARA(bi sorun çıkarsa mahkemeler halledecek antlaşması) V.SV.S.... HASBUNALLAHI VE NİMEL VEKİL....

BİRİSİ BUNLARIN FİKİRLERİNİ BEĞENDİ.EVİNE DAVET ETTİ.ÇAY VERİRKEN İLK ÖNCE BABASINA VERDİ... BUNLAR BUNU DIŞARIYA ÇIKARIP SORDULAR;'' SENİN BABAN KAFİR DEĞİLMİ ? O DEDİKİ ;EVET. PEKI SEN NASIL OLURDA BİZDEN ÖNCE BABANA İKRAMDA BULUNURSUN ? BU VELA VE BERAYA TERS.VELASI BERASI OLMAYANIN İMANI YOKYUR İMANI OLMAYAN KAFİRDİR.O KABUL ETMEDİ.ONUDA TEKFIR ETTILER...(aşırı gidenler helak oldu:hadis sahıh)

burdan sonrası bize ait::::::::::::

SONRA BUNLAR BİR HADİS GÖRDÜ.''MÜŞRIKLERLE OTURANLARDAN BERİYIM.'' DEDİLER HEMEN BİZİM BURDAN ÇIKMAMIZ LAZIM. ŞERİAT HİÇ BİR YERDE YOK.HALKLAR BİRBİRİNE BENZİYOR. SAVAŞ OLAN YERLERDE NASILSA KAFİRLER KAFİRLERİ ÖLDÜRÜYOR. BUNLARI İLGİLENDİRMEZ. ALLAHDA ''GİDECEK YER YOK DEMEYIN ''DİYOR.VE BİR DAĞDA YAŞAMAYA BAŞLADILAR. ZAMAN GEÇTI; BİR MESELEDE İHTILAF ETTILER.BİZİMKI ARKADAŞINI TEKFIR ETTI. ARKADAŞI DEDİKİ ; EĞER BEN KAFİR OLDUYSAM ALLAH RESULU DİYOR MURTEDİ ÖLDÜRÜN. ALLAHIN HUKMU BU.KİM ALLAHIN İNDİRDİĞİYLE HUKMETMEZSE KAFIRDIR.BİZİMKI DEDİ;ÖYLEMİ ? DEYIP ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ...

İŞTE GERÇEK SAMİMİ(!) VELASI BERASI DÜZGÜN MUWAHHID... ŞİMDİLERDE SALAK SALAK DAĞLARDA DOLAŞIYOR....(şaka bir tarafa gerçektende dağda teK başına yaşayan bir tekfirci tanıyorUM..onla tanıştım.diyor kafirlere yardımcı olmak kufurdur: diyor.onlara yardımcı olmamak için elbiseye para vermiyor.kendisi dikiyor.elektırık;su kendisi üretiyor.elbisesini bir görseniz gülmekten kırılırsınız::)

ALLAH TEBAREKE VE TEALA DEDİ;'' EY KITAP EHLİ SAKIN DİNİNİZDE HADDI AŞMAYIN !DAHA ÖNCE KENDİLERİ SAPMIŞ(mezhebul hawarıc:) SONRADA BİR ÇOKLARINI SAPTIRMIŞLARIN YOLUNA UYMAYIN !''

ALLAH RESULU (sallallahu aleyhı ve sellem) DEDİ; ''ŞU HELAK OLDU.BU HELAK OLDU DİYENDEN UZAK DURUN! SONUNDA KENDİSİNİN HELAK OLMASINDAN KORKULUR.''

SELEF ULEMASI RAHIMEHUMULLAH DEDİ;'' ŞU KAFIR BU KAFIR.BU KELİMEYI AĞZINA ÇOK ALANDAN UZAK DURUN !SONUNDA KENDİSİNİN KAFIR OLMASINDAN KORKULUR.(1.de isabet eder:2.de isabet eder.3.de isabet etmez kendisi kafir olur)

ALLAH CİHAD CEMAATLERİNDEKİ KARDEŞLERİMİ KORUSUN...ALAHUL HAFIZ..BAŞARI ANCAK ALLAHTANDIR. WALLAHUL MUSTEAN

İlgili Konu :

Yaşanmış, Tövbe Edilmiş Tasavvuf Gerçekleri !
https://www.islam-tr.org/konu/yasanmis-tovbe-edilmis-tasavvuf-gercekleri.23533/

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sadece ilk mesajla kalmasa faydalı olur. Herkes başından geçen aşırı tekfir hastalığıyla ilgili anektodları aktarırsa konu kalıcı ve faydalı olur.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bir esnaf komşum var,arada bir diğer menzil sofisi olan komşuma gider,gitmeden önce *Abe benim bunlara kıcıklığım vari,gidip onları tekfir etmem lazım*Bende *Tekfir saatinmi geldi* derim,ve yapmamasını söylerim,bu konu özerinde konuşuruz(artık pek konuşmuyorum,çünkü bildiğini okuyor)ama yinede gider ve sofi komşumun iş yerindeki şeyhine(şeyhinin fotosunu asmış) laf atar,sonra konu kızışır ve onları tekfir edip gelir.Gelincede ona*Nasıl biraz rahatladınmı?* derim,tüm stresimi attım diyor ve iş yerine gidiyor.O gittikten sonra sofi komşum gelir ve onu şikayet eder ve veryansın eder,*Bu adam bana kafirsin,bunun yüzünden herşeyden soğuyorum,biraz onunla konuş*diyor.Sofi olanın dini bir bilgisi hiç yok,tekfir edense birkaç kitab okumuş,daha kuranı kerimi bile güzel okuyamıyor.
Mesela bir seferinde bana uğrayıp şunu oku,reddiye yazdım dedi,senmi yazdın deyince evet dedi.(konu neydi şuan hatırlamıyorum)Bende dediği reddiyeyi googleden arattırdım,başlığını biraz değiştirmişti,ama reddiyenini tümü googleden buldum,ona *Hani sen yazmıştın ama bak yazmamışsın,yalan büyük günahtır*diyince,nereden buldun ,helal olsun bende biraz görüşlerimi içine ekledim ondan dedim dedi,yani göz göre göre yalan attı.ona*din güzel ahlaktır*insanları kendinden ve dinden nefret ettirme,anlatıyorsanda nebevi metodu takib et dedim,ama nafile......
kısacası arada bir büyle bir durumla karşılaşıyorum ve kendiside o ses etmeyen sofiye gidip,tekfir edip kendini rahatlattırıyor..

H Çevrimdışı

haradirm

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bir akrabam var erkek 30lu yaslarfa kendisi demokrasinin küfür olduğunu bilir buna göre yasar oy kullanmaz namazini kilar yani dinini yaşamaya calisan bir müslüman ben kendisini çok severim arada buluşuruz konusuruz tekfir meselelerinden felan. Neyse birgun yine buluştuk carsida oturuyoruz telefonu caldi bi arkadasiyla bulusacakmis beraber gittik o arkadaşla tanistim ayak ustu sohbet ettik sonra ikisi ayrildi bende eve dondum . daha sonra akrabamla bulustugumuzda morali bozuktu ne oldu dedim o arkadaşıyla tartismis. Benden ayrildiktan sonra beni sormuş o arkadasi ne is yapiyor felan diye o da üniversite okuyor diyince beni tekfir etmiş o yüzden tartismislar. Bende üzüldüm duyunca ayaküstü tanisip iki dakika konuştuğu birini sirf üniversite okuyor diye kafir görmesi üzdü beni ama allah kalpleri en iyi bilendir o biliyor ya ben demokrasiden razi değilim ve mecburen üniversiteye gidiyorum. Bununla beraber oy kullanmiyorum tağutlari tekfir ediyorum. Ben artık iğreniyorum bu tekfirde asiriya gidenlerden ama bi yandan da üzülüyorum onlara inşallah rabbimiz ayaklarimizi dinine sabit kilar.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid mensubu birisi yaklaşık 7 - 8 ay önce Muğlalı olduğumu söyleyince muğlada senden başka müslüman varmı diye sormuştu.Mizah mı yapıyordu yoksa ciddimiydi emin değilim.

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim mahallede dolu bunlardan.Bunların özellikle hedef kitlesi cami cemaatleridir.Cami yolunun üzerindeki bankta oturup Cami Hocasının peşinden ağızların da sigara ile kafir diye bağırırlar.Ama nedense kollarında boydan boya dövme olan ,alemci,hırsız ve daha sayamayacağım bir sürü özelliği olan insanlarla da yakınlık kurmaktan imtina etmezler.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Benim arkamdan "iyi, hoş adam" ama "kafir" diyorlarmış -hasbinallah venimel vekil-.

Birisi beni tekfir etmiş daha sonra gelip benden tecvid öğretmemi istemişti : ) .

Tekfir edenler -genellikle- selefiyyeyi yeni tanımış, küfürden yeni sıyrılmış/kurtulmuş kimseler oluyor ve kendilerice taviz vermemek istiyorlar. Onun için kendi bildikleri "doğrunun" zıttını savunanları tekfir ediyorlar. Ara sıra karşı tarafın delillerini bilmeyenlerde tekfir edebiliyorlar -Allahulalem-. Allah hepizi ıslah etsin İnşeallah.

Ebu Hamza el-Amédi Çevrimdışı

Ebu Hamza el-Amédi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Face'te takım tutan herkesi(Elfaz-ı küfr lafzını söyleyip söylemediğini bilmeden) tekfir eden bir tane ahmak vardı.

yusufay72 Çevrimdışı

yusufay72

Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfircinin biri birgün oy kullananın da kullanmayanında bu ülkede kafir olduğunu söyledi. Ben kendisine oy kullanmayanları neden tekfir ediyorsun dedim. onlar küfre rıza gösteriyor dedi. sen oy kullandınmı dedim. - cevap yok :D
Kendi sözü ile kendini tekfir ediyor. Subhanallah ! Bir soru sorsan da delil olarak "- alimler böyle diyor" diyorlar. hangi alim diye soruyorum. İsim yok. Birçok alim diyorlar.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konuda en tuaf şey aşırı tekfir hastası birinin tebliğ ettiği bir kişi tarafından bir vakit sonra yine usulsuzce tekfir edildiği zaman mahsunlaşması

A Çevrimdışı

akıncıbir

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En çok tekfir edenlerde Selefiye olduğunu söyleyen kardeşler.Ben Tasavvufu kabul ediyorum diyorum tekfirciler sıraya giriyor.Burada tekfirle karşılaşmadım şu ana kadar.Buda güzel bir şey.

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
“Vallahi kardeşler ben ordaydım. Ebu Usame el Tunusi’nin yakın adamlarındandım. Bir gün yemekte kaşık kullandım diye devledeki cahillerden birisi bana ; ‘‘Kaşık bidattir, her bidat dalalet, her dalalet ateştedir. dedi Rasulullah sav., O yüzden sen cehennemliksin!!” dedi. Orada kendimi tutamayıp güldüm ve halimize acıdım. Ortam sürekli gergin ve huzursuzdu. Bir gün yeni kadı geldi. Allahualem Akşam namazı için cemaat toplandığında içlerinden biri ”Mursi kafir midir?” diye sordu.

Kadı da direkt olarak kafir demeyip hata ettiğini anlattı. Konuşmasının sonunda bu kadıyı tekfir ettiler ve namazı ayrı kıldılar. Namazları bitince biz onun arkasında namaz kıldığımız için bizi de tekfir ettiler.

Cemaatin Emiri geldi olayı sordu. Ve o da kadıyı tekfir edip kovmadığı için onu da tekfir ederek eşyalarını toplayıp gittiler. Bir kaç saat sonra geri gelip “Asıl devle biziz siz devle değilsiniz defolup gidin dediler.” Kimse tepki vermeyip gülüşmeler olunca olayın üstü kapandı ve hiç bişey olmamış gibi davranmaya devam ettiler. Oradan çıkmam da şöyle gerçekleşti ; Ebu Usame Tunusi Ceyşul hur’un (Öso) üst düzey iki yöneticisine eman vererek nadir yaşanan çatışmalara çözüm bulmak için istişare ye davet ettiler. Emirler geldi ve ateşli bir tartışma yaşandı. Ben orada Ebu Usame Tunusinin adamlarından birine ingilizce çeviri yapıyordum. Ebu Usame Tunusi birden adamlarına işaret etti ve orada eman verdikleri iki emirin kafasını kestiler. Ebu Usame Tunusi’nin makarının bulunduğu Dana ilçesinde bu adamların akrabaları vardı ve meydana kesik kafalarını attılar. Başına birkaç nöbetçi koyarak kelle ve cesetleri almak isteyenleri vuracağız diye beyan ettiler. O günden sonra Dana halkının nefreti iyice arttı ve devle cemaatinden olanlara nefret le bakar oldular.

Link: http://www.ummetislam.net/muhacir-m...di-icerikli-roportaj-muhammed-isra-roportaji/

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
En çok tekfir edenlerde Selefiye olduğunu söyleyen kardeşler.Ben Tasavvufu kabul ediyorum diyorum tekfirciler sıraya giriyor.Burada tekfirle karşılaşmadım şu ana kadar.Buda güzel bir şey.

Tasavvuf'un nesini kabul ediyorsun? Var mı "İslam Dinine" uygun bir şey tasavvufta? Ben iki yıl içlerinde bulundum, kitaplarını okudum muvahhid olduktan sonra tutulacak tek yönlerini bulamadımda merak ettim neyini kabul ettiğini ondan soruyorum?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tasavvufun kabul edilen kısmında, tasavvufsuz islamda olmayan ne varki şeyhulislam ibni teymiyye onu kabul ediyormuş?
ahlak ise elbette islamda ahlak vardır
mütevazilik ise islamın iliğinde olan fakat tasavvufda işlerine geldiğinde şeyhini korumak adına vahşileşilen bir mütevazilikden alası vardır zaten
tasavvuf denilince akla gelen hep bidatlerdir ve bu sapıklıkların hiçbirisi ibni teymiyyenin yakınından bile geçemezki kendisi bunları kabul ediyor olsun
bir tasavvuf tarikatine gidip ben size katılıcam deyin, fakat rabıta bidatdır yapmam, hatme diye yaptığınız islamla alakası yok delilsiz hiçbirşeyinizi yapmam deyin.
öyle bir delille sizi şutlarlarki aklınız şaşar

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Tasavvufun kendisi değil tasavvuf adı altında yapılan yanlışlar eleştirilmelidir.

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
İbn Teymiyye Cuneyd Bağdadi (Tasavvuf ehlindendir) hakkında şöyle demiştir:
"Cuneyd ve onun gibiler hidayet imamlarıdır. Kim ona bu meselede muhalifet ederse sapıktır"
Kaynak: Mecmuul Fetava: 5/293
Darul Vefa: 1426/2005

Üst Ana Sayfa Alt