Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bütün Forum İstişareye - Yayınevi Kuralım mı?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Es selamu aleykum sevgili kardeslerim, bu mubarek günde sizlere bir hayalimizi acmak istiyorum. Malumunuz site calismalari olarak internette 12 sene küsürdür bulunmaktayiz ve hamdolsun kuran sünnet yolunda sapmayan bir cizgimiz oldu. 12 sene önce ne isek hemen hemen bütün meselelerde (akaidi kastediyorum) bugünde öyleyiz.

Ve malumunuz sitemiz tam bir ilim hazinesi kütüphane olma yolunda gitmektedir.

Simdi daha önce dolayli ya da en direk olarak teklif gelmisti sitedeki yazilardan kitap yapalim diye. Suana kadar yapilan bir cok teklif havada kaldi.

Iste anlatmak istedigimde hayalimiz olan bu tür kitaplari kendimiz cikarip öldükden sonra hayr defterimizde sadakai cariye birakmak. Tabii bu fikrimiz her sene en az 1 kez depresiyor ancak ilerleme kayit edemedik. Biz de istedikki hazir fikrimiz yine depresmisken bunu sizlerle istisare edelim de en güzeli nasil yakalariz bunu basaririz insaAllah. Malumdur birlikten kuvvet dogar.

Simdi büyük olmasada en azindan kendi kitaplarimizi cikarabilecegimiz bir yayinimiz olursa site bazinda da daha cok profosyonellesiriz diye düsünüyorum.

Ileride cizgiyi forum havasindan cikarip etkinlige tasiyabiliriz güzel bir ekip olabilirsek.

Gerek kitap gerek dergi gereksede haber calismalari alanina kaymalar olabilir tabi forum her zaman kalacak insaAllah.

Konuyu uzun uzadiya dagitmak istemedigim icin ikinci mesajda ben ilk istisare önerimi yapacagim, sizden de buna benzer ve güzel istisareler bekliyorum.

Tabii sunu unutmayalim, bu yayinevi bizim olacak insaAllah...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Simdi su sekilde düsündüm. Öncelikle bir ekip kuralim diyorum.

Ekip en az 10 kisi olacak. Bu 10 kisi her cikan kitabin sayisina göre 20 adetini ya da 50 ya da 100 adetini alma sözü verecek. Bunun sebebi sudur, ilk kitabi bastigimizda kitaplari eritip diger kitabin masrafini cikarmak.

Örnek : 2000 adet bastik diyelim 10 kisi her biri 100 adet alacak ve yarisi otomatikmen tükenmis olacak diger yarisi sitede bir kardes görevlendirilecek site icinde yapilacak satislarda o kisi kitabi kargoya verecek.

Ve en az 3 olmak üzere 5 kisilik kitap tahric-düzenleme ekibi olusturulacak. Bu ekib site yönetimi ile istisare edip hangi kitabi yayina hazirlayalim onun ön hazirligini yapacak, kitap belirlendikden sonra bu 5 kisilik ekip sitedeki dökümanlardan kitabi olusturacak. Eger site de uygun görürse bu ekibin basina ben gecmek istiyorum o_O Tabii benden daha iyi biri cikarsa o da gecebilir. Ama ecre ortak olmak istedigimden bu ekibe dahil olmak isterim.

Ve en kolayi ilk kitabin yayina sokulmasi icin gereken para, insaAllah bunun icin sitede para toplamaya gerek yok bunu yönetim adina ben verebilirim. Ve aklimdaki ilk kitabin rakamsal olarak degeri 2000-3000 adet arasi.

Sizce bu yayini en güzel nasil kurariz. Öldükden sonra sadaki cariye olarak siz de bundan faydalanmak istiyorsaniz gelin güclerimizi birlestirelim.

Not: 10 kisilik ekibi kurarken sunu demeyi unutmayayim bir kisi misal 100 adet kitabi kendi cebinden karsilayacak gücü yoktur belki ama su olur, kendi cemaatinde duyarli müslümanlara ulasabilir ya da kendi cemaati adina alabilirse bu ekibe dahil olabilir.

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum IsLaM4eVeR abi.Allah razı olsun.Çok hoş olur bence.Fida hocamızın ve diğer hocalarımızın güncel meselelere cevapları derlenip müslümanlara sunulabilir.Ve günümüzde sünneti silmeye çalışan müşriklere karşı bizlerde sahih sünnete sarılmış oluruz,Allah razı olsun ve muvaffak kılsın inşallah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Islam abi, genis ciddi bir çevrem var benim.ornek olarak teskil eden 100 kitabi alabilir dagitimini yapabilir hatta tanıdığım kitap evlerine istanbul anadolu ve avrupanin bazi ilcelerindeki kitap evleri ile anlasir dagitimini yapabilirim.

ahi Allah razi olsun. Kitapevleri konusu sonraki konu, biz önce catiyi kuralim onlar ekstra olacak cok güzel seyler. Benim de yayinevi cevrem var birisi hemen telefonda 1000 adet direk alirim sorun olmaz dedi ama ben bu hesaba onlari katmak istemiyorum.

Ilk etapda kendi yagimizda kavrulabilecegimiz temel catiyi kurmamiz sart yoksa kisiler gelip gecicidir bugün söz verirler yarin unutabilirler sonucda insanoglu.

Biz temel catimizi kuralim insaAllah gerisi elecektir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
ahi Allah razi olsun. Kitapevleri konusu sonraki konu, biz önce catiyi kuralim onlar ekstra olacak cok güzel seyler. Benim de yayinevi cevrem var birisi hemen telefonda 1000 adet direk alirim sorun olmaz dedi ama ben bu hesaba onlari katmak istemiyorum.

Ilk etapda kendi yagimizda kavrulabilecegimiz temel catiyi kurmamiz sart yoksa kisiler gelip gecicidir bugün söz verirler yarin unutabilirler sonucda insanoglu.

Biz temel catimizi kuralim insaAllah gerisi elecektir.

Doğru söylüyorsun.

Tamam o vakit.

100 kitaba talibim insallah. Mesajimda delil olsun:)

Finansal açıdan dışardan baska kişilerde destek verebilir mi ? Mesela ben kendi çevremdeki bazi abi ablalara teklif etsem. Zira cok baglantili tanıdıklarım var.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Finansal açıdan dışardan baska kişilerde destek verebilir mi ? Mesela ben kendi çevremdeki bazi abi ablalara teklif etsem. Zira cok baglantili tanıdıklarım var.

Tabiki cevrenizdeki kisilerle istisare edip ne kadar alip ne kadar cevremize dagitabiliriz bunun hesabini yapabilirsiniz.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,

Açıkçası güzel bir iş, inşallah el birliğiyle bunun da altından kalkarız. Yaklaşık 2 yıldır bu forumdayım ve çoğu bilmediğim bilgiyi bu forumdan öğrendim. Hak bildiklerimin aslında hakla süslenmiş pis şeyler olduğunu buradan öğrendim. Beni Atalar dininden, tasavvufun pis yanlarından uzaklaştıran buranın hocalarının paylaşımları ve birbirlerine hakkı tavsiye eden kardeşler oldu. Şuan bir cemaatin içinde olmama yine burası vesile oldu. Kısacası buradaki bilgi denizinin herkesin kullanabileceği hale getirmek ve bu kaynakları yeri geldiğinde de bir tebliğ aracı olarak kullanmak bize güzel bir şey olur düşüncesindeyim.

Ve ayağa kalkanlarla birlikte olamadığımız şu günlerde oturanlar olarak Rabbimizin huzurunda bir bağışlanma sebebi kılabileceğimiz bir çalışmamız olur hiç değilse.

Aramızda daha önce kitap tahrici konusunda tecrübeli kardeşler var mı bilemiyorum. Böyle birisinin olması izlenecek yöntem konusunda işimizi kolaylaştırırdı ama böyle biri aramızda bulunmasa da izlenecek yöntem çok zor değil gibi. Şuana kadar yapılan yorumların çoğu bana göre 2. Merhalede önemli olacak basılı hale getirilen matbunun dağıtımı konusunda. Arkadaşlar, bu şüphesiz çok önemli ve en çok destek gerekecek nokta ama bundan önce sıkı bir çalışma yapılması gereken nokta var o da risalelerin düzenlenmesi, birbirleriyle ilişkili olan konuların anlam bütünlüğü içerisinde birleştirilmesi ve forum hocalarının bu çalışmayı son olarak gözden geçirerek eklenecek mukaddime, yeniden düzenleme vb. şeylerle beraber kitapçıkların basılı hale getirilmesi. En çok iş burada ve ben dahil gönüllü olarak bu taşın altına girebilecek kardeşlerin yükleneceği sorumluluk.

Ekip belirleme konusunda yetki, şüphesiz defalarca böyle isteklerle uğraşmış ve hala uğraşan ve forumu kendine dert edinen IsLaM4eVeR abinindir. Bu konuda elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Zira benim Tevhid'i öğrenmemde yol gösteren bu foruma kendimi borçlu hissediyorum.

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum istişare edip cevap veririm.

100 kitap nasıl olacak cep boymu yoksa bütün konuların bulunduğu 500-600 sayfamı olacak

ebu_zerr Çevrimdışı

ebu_zerr

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Feyzullah hocanın kitaplarının dagitimda bulundum insanlar okumuyorlar. Maddi derseniz ben varım insanlar kuran okumuyor birde bu toplumda kitap çok zor olursa varım hertürlü desteğe.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Ve aleyna aleyküm selam ve rahmetullahi ve beraketuh. İnşaALLAH her şeyin hayırlısı olur. Bir kardeşiniz olarak nacizane tavsiyem eğer gerçekten fikir kafanızda tamam ise çıkacak kitapların daha çok güncel itikadi meseleler hakkında olması daha sağlıklı ve faydalı olur. Özellikle oy kullanma, askere gitme, tağuta muhakeme olma, okula gitme vs. Zira piyasada böyle çalışmalar yok denecek kadar az belki de bazı meselelerde yoktur da. Tabii ki Tevhid, şirk, tağut gibi kavramların da anlatıldığı kitaplar olmalı. Kısacası tam bir Tevhidi yayın olursa çok yararlı olur inşaALLAH. Tekrardan her şeyin hayırlısı olsun. Selam ve dua ile.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamunaleykum IsLaM4eVeR abi.Allah razı olsun.Çok hoş olur bence.Fida hocamızın ve diğer hocalarımızın güncel meselelere cevapları derlenip müslümanlara sunulabilir.Ve günümüzde sünneti silmeye çalışan müşriklere karşı bizlerde sahih sünnete sarılmış oluruz,Allah razı olsun ve muvaffak kılsın inşallah

amin insaAllah kardesim, seninde katkilarini bekliyoruz.

KavaFiL akhinin yardım edebileceğini düşünüyorum çevresi geniştir bilhassa istanbulda eğer kısa süre içerisinde kurulursa bende belli sayıda kitab alırım inşeAllah.

ahi cevrenizde bu sekilde kardesler varsa bizzat araci olup siz de bu hayirli ise katkida bulunabilirsiniz.

Selamun aleykum,

Açıkçası güzel bir iş, inşallah el birliğiyle bunun da altından kalkarız. Yaklaşık 2 yıldır bu forumdayım ve çoğu bilmediğim bilgiyi bu forumdan öğrendim. Hak bildiklerimin aslında hakla süslenmiş pis şeyler olduğunu buradan öğrendim. Beni Atalar dininden, tasavvufun pis yanlarından uzaklaştıran buranın hocalarının paylaşımları ve birbirlerine hakkı tavsiye eden kardeşler oldu. Şuan bir cemaatin içinde olmama yine burası vesile oldu. Kısacası buradaki bilgi denizinin herkesin kullanabileceği hale getirmek ve bu kaynakları yeri geldiğinde de bir tebliğ aracı olarak kullanmak bize güzel bir şey olur düşüncesindeyim.

Ve ayağa kalkanlarla birlikte olamadığımız şu günlerde oturanlar olarak Rabbimizin huzurunda bir bağışlanma sebebi kılabileceğimiz bir çalışmamız olur hiç değilse.

Aramızda daha önce kitap tahrici konusunda tecrübeli kardeşler var mı bilemiyorum. Böyle birisinin olması izlenecek yöntem konusunda işimizi kolaylaştırırdı ama böyle biri aramızda bulunmasa da izlenecek yöntem çok zor değil gibi. Şuana kadar yapılan yorumların çoğu bana göre 2. Merhalede önemli olacak basılı hale getirilen matbunun dağıtımı konusunda. Arkadaşlar, bu şüphesiz çok önemli ve en çok destek gerekecek nokta ama bundan önce sıkı bir çalışma yapılması gereken nokta var o da risalelerin düzenlenmesi, birbirleriyle ilişkili olan konuların anlam bütünlüğü içerisinde birleştirilmesi ve forum hocalarının bu çalışmayı son olarak gözden geçirerek eklenecek mukaddime, yeniden düzenleme vb. şeylerle beraber kitapçıkların basılı hale getirilmesi. En çok iş burada ve ben dahil gönüllü olarak bu taşın altına girebilecek kardeşlerin yükleneceği sorumluluk.

Ekip belirleme konusunda yetki, şüphesiz defalarca böyle isteklerle uğraşmış ve hala uğraşan ve forumu kendine dert edinen IsLaM4eVeR abinindir. Bu konuda elimden ne gelirse yapmaya hazırım. Zira benim Tevhid'i öğrenmemde yol gösteren bu foruma kendimi borçlu hissediyorum.

Ahi kitap düzenlemesini insaAllah profosyonel yapabiliriz bunun icin forumda kurulacak ekibe konuyla alakali özel bilgi verecegiz insaAllah. Guraba yayinevinden bu konuda insaAllah destek alabiliriz.

Bır basamagın taşı olurum ..

insaAllah ancak suan bizim icin en önemli sey cikacak yayinlari toplu alabilecek kardeslerdir.

Selamun aleykum istişare edip cevap veririm.

100 kitap nasıl olacak cep boymu yoksa bütün konuların bulunduğu 500-600 sayfamı olacak

aleykum selam ahi katkilarini bekliyoruz, kitabin hacmi icin suan net birsey diyemem, hangi konu üzerine cikacagi ve konuyla alakali metaryelinin ne kadar olduguna bagli.

Benim kafamda ortalama 250-300 sayfalik bir kitap var ancak ilk etapda belkide 150 sayfalik olabilir ama net birseyin cikmasi icin öncelikle ekibin kurulmasina ardindanda cikarilmasi gereken temaya baglidir. Ama kitap asla cep kitap seklinde olmayacaktir, piyasadaki kitaplardan geri kalir olmayacaktir insaAllah.

Feyzullah hocanın kitaplarının dagitimda bulundum insanlar okumuyorlar. Maddi derseniz ben varım insanlar kuran okumuyor birde bu toplumda kitap çok zor olursa varım hertürlü desteğe.

Ahi kitaplarin okunmadigi malum ancak bu ekipdeki her kisi bir cemaate ulasip o kitabin sunumuda yaparsa okunacagi düsüncesindeyim zira sitemizden cikabilecek kitaplar herkesin arayipda bulamadigi konulari ele alabilecek temalardan olusmasi muhtemeldir.

Ve aleyna aleyküm selam ve rahmetullahi ve beraketuh. İnşaALLAH her şeyin hayırlısı olur. Bir kardeşiniz olarak nacizane tavsiyem eğer gerçekten fikir kafanızda tamam ise çıkacak kitapların daha çok güncel itikadi meseleler hakkında olması daha sağlıklı ve faydalı olur. Özellikle oy kullanma, askere gitme, tağuta muhakeme olma, okula gitme vs. Zira piyasada böyle çalışmalar yok denecek kadar az belki de bazı meselelerde yoktur da. Tabii ki Tevhid, şirk, tağut gibi kavramların da anlatıldığı kitaplar olmalı. Kısacası tam bir Tevhidi yayın olursa çok yararlı olur inşaALLAH. Tekrardan her şeyin hayırlısı olsun. Selam ve dua ile.

insaAllah ahi ekibi kurup altindan kalkabilecegine inanirsak tevhidi konulardan olusan güzel bir seri ile ise girisebiliriz.

dualarinizi ve katkilarinizi bekliyoruz.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum
ağzımızdan çıkan sözümüzün vacip hükmünde olduğu kanaatindeyim.
açıkcası bana 100 koyun verip pazara yollasanız hepsini hayrına dağıtıpda geriye yürüyerek dönecek biriyim.
yani benden satıcı olmaz
kitapların ücreti ne olur onuda bilmiyorum
maddi imkanlarımın çok yüksek olmadığınıda belirteyim
fakat bağlı bulunduğum dernek ile bu sitenin akidesinde fark görmediğimden imkanlar dahilinde kendi paramla alıp, dernekde sattırıp hem buraya hem derneğe fayda sağlıyarak ecire ortak olmak isterim.
bir seçenekde buradan çeşitli vesilelerle ( sahurcular başlığına benzer) kitap hediye edilipde üçretini ben karşılarsamda olur

kitap içerikleriyle alakalı istişare maksatlı fikrime gelincede çok dikkatli olunmalı
misal oy kullanmak şirkmidir veya taguta askerlik yapmak caizmidir gibi bir konu olursa aynı akidede olan insanlardan başkası okursa önyargı oluşması muhtemeldir.
benim fikrim ''doğru bildiğimiz yanlışlar'' güzel bir başlık olur.
bir kitap henüz basım aşamasına gelmeden hedef kitleden birilerine okutulup tepkisini ölçmekde fayda olur.

eğer hedef kitle bizimle aynı akideden insanlar olacaksa sayfa sayısı fazla, kitap sayısı az olmalı

fakat tebliğ amaçlı olacaksada insanları sıkmadan , yıllarca doğruluğuna inandıkları kişi veya tarikatların direk hedef gösterilmediği , sayfa sayısı az ,adet fazla olursa okuyan insanlarda ilk sayfadan savunmaya geçmemiş ve kitabı okumuş olur.
bu konuda benden daha hassas olduğunuzuda biliyorum.

düşününki bir kitapda karar kılındı ve burada bizlerin onayına sunuldu
eğer bizler çok güzel olmuş dersek, fakat bizden başkaları tabirimi hoş görün vahhabi kafalılar derse böyle bir kitap amaca hizmetden çok insanlardan soyutlanmamıza yol açar.

cesaret, azim, fedakarlık, ve kazançdan kasıt ecir oldukca bu işin peşini bırakmayalım derim. Allah utandırmasın

Üst Ana Sayfa Alt