Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yer Altından Gelen Sesler

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah tüylerim diken diken oldu
Kuyuyu açan kâfir bilim adamının açıklaması:
"mikrofonumuzu fayın içine doğru uzattık. duyduklarımız bizde tam bir şok etkisi yaptı. çünkü faydan insan çığlıkları geliyordu."

rus jeolog dr. azzacov bir grup meslektaşıyla birlikte sibirya nın uzak bir köşesinde faylar üzerinde araştırma yaptı. araştırma sırasında insanın kanını donduran bir olay yaşandı. bu olay, finlandiya da yayınlanan ammennustia gazetesinde yeralan tercüme edilmiş bir makalede anlatılıyor.

"fayın içine doğru 14.4 km derinliğinde küçük bir çukur açtık. ardından alıcılarımızı bu kuyuya sarkıttık. bizi ilk şaşırtan şey sıcaklıktı. sanki dünyanın merkezine dev bir alev topu yerleştirilmiş gibiydi. sıcaklık yaklaşık 1100 dereceydi ki bu bizim tahminlerimizin çok üzerindeydi."

dr. azzacov`u şoka uğratan olay daha sonra yaşanacaktı. rus bilimadamı o anda yaşadığı duyguları şöyle dile getiriyor.

"çukura indirdiğimiz mikrofona takılan sesler karşısında kulaklarımıza inanamadık. bazan güçlü, bazan zayıf geliyordu. evet, bu insan çığlıydı. acı içinde bağıran bir insandı bu. tek bir kişinin çığlıkları değildi. binlerce, belki de milyonlarca kişinin çığlığını duyuyorduk. bu olaydan sonra ekipteki bilimadamlarının yarısı korktukları için araştırmayı bıraktı."

dr. azzacov, bu seslerin cehennemden geldiği iddiasındaydı:

"bir komünist olarak ne cennet ne de incil`e inanırım. ancak şimdi bir bilimadamı olarak cehennemin varlığına inanıyorum. bizi şok eden sesleri gerçekten duyduk. hepimiz ne duyduğumuzun farkındayız. çığlıklar kesinlikle cehennemin kapıları ardından geliyordu"

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu olayın doğru olduğunu sanmıyorum şahsen.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"mikrofonumuzu fayın içine doğru uzattık. duyduklarımız bizde tam bir şok etkisi yaptı. çünkü faydan insan çığlıkları geliyordu."

rus jeolog dr. azzacov bir grup meslektaşıyla birlikte sibirya nın uzak bir köşesinde faylar üzerinde araştırma yaptı. araştırma sırasında insanın kanını donduran bir olay yaşandı. bu olay, finlandiya da yayınlanan ammennustia gazetesinde yeralan tercüme edilmiş bir makalede anlatılıyor.

"fayın içine doğru 14.4 km derinliğinde küçük bir çukur açtık. ardından alıcılarımızı bu kuyuya sarkıttık. bizi ilk şaşırtan şey sıcaklıktı. sanki dünyanın merkezine dev bir alev topu yerleştirilmiş gibiydi. sıcaklık yaklaşık 1100 dereceydi ki bu bizim tahminlerimizin çok üzerindeydi."

dr. azzacov`u şoka uğratan olay daha sonra yaşanacaktı. rus bilimadamı o anda yaşadığı duyguları şöyle dile getiriyor.

"çukura indirdiğimiz mikrofona takılan sesler karşısında kulaklarımıza inanamadık. bazan güçlü, bazan zayıf geliyordu. evet, bu insan çığlıydı. acı içinde bağıran bir insandı bu. tek bir kişinin çığlıkları değildi. binlerce, belki de milyonlarca kişinin çığlığını duyuyorduk. bu olaydan sonra ekipteki bilimadamlarının yarısı korktukları için araştırmayı bıraktı."

"bir komünist olarak ne cennet ne de incil`e inanırım. ancak şimdi bir bilimadamı olarak cehennemin varlığına inanıyorum. bizi şok eden sesleri gerçekten duyduk. hepimiz ne duyduğumuzun farkındayız. çığlıklar kesinlikle cehennemin kapıları ardından geliyordu"
Daha ewwel gormustum.Bir bilim adamı
Deprem araştırması yapıyordu yeraltında Allahualem sonra seslere duyunca kaydetmis..
Gercek olması yuksek

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Bu konu üzerinde detayli bir arastirma varmis.
Doktorun adini gugullatinca şöyle bir makale çıktı ama ıngilizce.

https://hellandheaventestimonies.wo...a-and-recorded-the-cries-of-the-damned-souls/

İcerigi oldukca karışık. Asıl hikaye kola sondaj kuyusu. Fin birinin haberi sonra misyoner çalışmaları , çalınan radyo ses kayitlari ve
Yukarıdaki verilen kayıt o mu bilmem de
Belli bir ton duzen ve aralikli olmasi

Ve en ilginc olanlardan birisi de beklenmedik bir kesif yapmaları kaynayan çamur.. Ne bilmiyorum bunun onemini ama bir şekilde kesif sonucu ve uydurula gelen bir hikaye.

Cok detayli şekilde anlatilmis
Gerek sicaklik bilgileri
Gerek sondaj calismlari
Gerek hikayeye eklenenler.
Haberi yapan gazete bile ortada yok.

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu üzerinde detayli bir arastirma varmis.
Doktorun adini gugullatinca şöyle bir makale çıktı ama ıngilizce.

https://hellandheaventestimonies.wo...a-and-recorded-the-cries-of-the-damned-souls/

İcerigi oldukca karışık. Asıl hikaye kola sondaj kuyusu. Fin birinin haberi sonra misyoner çalışmaları , çalınan radyo ses kayitlari ve
Yukarıdaki verilen kayıt o mu bilmem de
Belli bir ton duzen ve aralikli olmasi

Ve en ilginc olanlardan birisi de beklenmedik bir kesif yapmaları kaynayan çamur.. Ne bilmiyorum bunun onemini ama bir şekilde kesif sonucu ve uydurula gelen bir hikaye.

Cok detayli şekilde anlatilmis
Gerek sicaklik bilgileri
Gerek sondaj calismlari
Gerek hikayeye eklenenler.
Haberi yapan gazete bile ortada yok.
Burda çocuk açıklamış biraz. Kâfirin yaydığı haber pek güvenmemek lazım. Allahualem.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Burda çocuk açıklamış biraz. Kâfirin yaydığı haber pek güvenmemek lazım. Allahualem.

Burada anlatila gelende sonuca bakıldığında yukarıdaki makaleden biraz daha kisir olmasina rağmen sonuç olarak pek imkanli görünmüyor.

Akla pek cok soru getirebiliyor ama,
Mesela ses kaydi ki yukardaki makale de diyorki ses kaydi alınmış
1- duzenli ayni ton belli araliklar. Duzen var tekrar ediyor
2-ses kaydi gerçek mi değil sorusuna pek cok yanıt var. Ihtimal yani.
3-Ses kaydinin sahte değil raporu da var ama sesin ne sesi olduğu muallak.
4-ses kaydinin çalınmış bir radyo frekansı haberi de var.

Günümüz değil de eskiya dair sesler olabilme olasiligi
Misal bu tabakalar hangi tabaka oldugunu unuttum ama yeralti değil üst atmosfer kemosfer vs gibi sesleri hapseden bir tabaka oldugunu okumuştum epey önceden. Aksi de varsa cunku video icinde kavimlerin helak sirasi sesleri olabilir mi dusuncesi bile geçmiş bahsi gecen kavimlerin hangisi o bölge idi mesela.

Diğer soru bunun dini açıdan geçerliliği.
Kac sene önce ki habere gore daha sonra bu habere eklenti yapılarak bir rus tarafindan görüntuler eklenmis ama bos çıkmış. Videoa da 3 dakikalik siluetler kaydi deniliyor.

Teknoloji her gecen gün hizla yenilenirken
O zamandan bu zamana
Daha dayanıklı ses görüntü kaydi yapilanabilir.
Diyelim ki yapıldı.

Ayni soru
O zaman biz olen insanlara kac bin derinlikteki cehennemdeki insanlara ulasabiliyor olmamiz gerekiyor?

Yani olen insanlarin durumlarini ses ve kayit olarak izleyebilme imkaninin olmasi
Cennet ve cehennem gayb. Nereye koyacağız?

Başka bir sondaj calismasi olsa
Ve orada da neseli insan sesi duysak
Cennetten gelen sesler mi diyeceğiz?

Videoada diyor ki hani bu dini acidan dinin bir kaniti olmasi icin "cehennem var" Diğer cevrelerce ateist kisve örtbas etti falan.
Ama öte taraftan dini açıdan da bu kafada soru işaretleri de getirmez mi?

keşmiri Çevrimdışı

keşmiri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben biliyorum bu konuyu.Şöyle anlatayım 1 koro düşünün bunlar hep bir ağızdan bir şeyler söylüyor.Daha sonra bu kayıt üzerinde küçük bir oynama ile böyle bir şey yapıyorlar.Sesi dinlerken hepsine odaklanmayın sadece belli başlı sesleri dikkatlice dinleyin.Sanki birileri konuşuyormuş gibi sesleri duyacaksınız.

not:Bunu ortaokul yıllarımda da dinlemiştim gecelerce uyuyamamıştım korkudan :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ben biliyorum bu konuyu.Şöyle anlatayım 1 koro düşünün bunlar hep bir ağızdan bir şeyler söylüyor.Daha sonra bu kayıt üzerinde küçük bir oynama ile böyle bir şey yapıyorlar.Sesi dinlerken hepsine odaklanmayın sadece belli başlı sesleri dikkatlice dinleyin.Sanki birileri konuşuyormuş gibi sesleri duyacaksınız.

not:Bunu ortaokul yıllarımda da dinlemiştim gecelerce uyuyamamıştım korkudan :)

Bundan daha ziyade
Olayın arka planindaki mevzulari cok daha enteresan buldum açıkcasi.

sekerci100 Çevrimdışı

sekerci100

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burada anlatila gelende sonuca bakıldığında yukarıdaki makaleden biraz daha kisir olmasina rağmen sonuç olarak pek imkanli görünmüyor.

Akla pek cok soru getirebiliyor ama,
Mesela ses kaydi ki yukardaki makale de diyorki ses kaydi alınmış
1- duzenli ayni ton belli araliklar. Duzen var tekrar ediyor
2-ses kaydi gerçek mi değil sorusuna pek cok yanıt var. Ihtimal yani.
3-Ses kaydinin sahte değil raporu da var ama sesin ne sesi olduğu muallak.
4-ses kaydinin çalınmış bir radyo frekansı haberi de var.

Günümüz değil de eskiya dair sesler olabilme olasiligi
Misal bu tabakalar hangi tabaka oldugunu unuttum ama yeralti değil üst atmosfer kemosfer vs gibi sesleri hapseden bir tabaka oldugunu okumuştum epey önceden. Aksi de varsa cunku video icinde kavimlerin helak sirasi sesleri olabilir mi dusuncesi bile geçmiş bahsi gecen kavimlerin hangisi o bölge idi mesela.

Diğer soru bunun dini açıdan geçerliliği.
Kac sene önce ki habere gore daha sonra bu habere eklenti yapılarak bir rus tarafindan görüntuler eklenmis ama bos çıkmış. Videoa da 3 dakikalik siluetler kaydi deniliyor.

Teknoloji her gecen gün hizla yenilenirken
O zamandan bu zamana
Daha dayanıklı ses görüntü kaydi yapilanabilir.
Diyelim ki yapıldı.

Ayni soru
O zaman biz olen insanlara kac bin derinlikteki cehennemdeki insanlara ulasabiliyor olmamiz gerekiyor?

Yani olen insanlarin durumlarini ses ve kayit olarak izleyebilme imkaninin olmasi
Cennet ve cehennem gayb. Nereye koyacağız?

Başka bir sondaj calismasi olsa
Ve orada da neseli insan sesi duysak
Cennetten gelen sesler mi diyeceğiz?

Videoada diyor ki hani bu dini acidan dinin bir kaniti olmasi icin "cehennem var" Diğer cevrelerce ateist kisve örtbas etti falan.
Ama öte taraftan dini açıdan da bu kafada soru işaretleri de getirmez mi?
Haklısın abla nasıl sileceğim bu gönderiyi ? Mazallah bilmeyen girse görse cehennem yerin altındaymış deyip küfre girebilir.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazilarina gorede cennenm yerin yedi kat altinda ,ama bu bilgiden emin olmamakla birlikte delil yok ..
Bir konu basligi acarsanz
Metrobsde ve ayakdayim zor oluyor yazmasi teferruata giremedim .

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bazilarina gorede cennenm yerin yedi kat altinda ,ama bu bilgiden emin olmamakla birlikte delil yok ..
Bir konu basligi acarsanz
Metrobsde ve ayakdayim zor oluyor yazmasi teferruata giremedim .
Abla bu inanç eski putperest Türklere ait. Türkler İslam'a girmeden önce cehennemin (tamu) yerin altında olduğuna, cennetin (uçmağ) de gökte olduğuna inanırlardı.

Üst Ana Sayfa Alt