Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yetimlere Bakmak !

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Fecr suresi

RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH'ın adı ile

17- Hayır yetime karşı cömert davranmıyorsunuz.

18- Yoksulu yedirmek konusunda birbirinize özendirmiyorsunuz.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:( darda kalanlari dusunen kim
corabimiz yirtilsa panikliyoruz kiyametimiz basit seylerden kopuyor

Yoksullari gozetmek her muminin gorevidir gel gor ki yardim etmek isteyipte ulasamayanlarda var maalesef....

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhi bu konuda imkan var misal imkander.org hesap numaraları mevcut,gönlü razı olmayanlar özelden kendileri ile irtibata geçebilirler inş...oda olmazsa bire bir görüştürme imkanı sunuyorlar,yeter ki niyet halis olsun

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben ökzüz büyüdüm. Sudan dan Fatiha isimli evlatlığım var, adi FATİHA, 2008 yılından beri yardım ediyorum.

Filistindeki okullara aylık yardımda bulunuyorum, içme suyu yardımı.

Okul çocuklarına aylık yardımlarda bulunuyorum.

Kolera, difteri aşı yardımları, o da aylık.

Flistine zeytin ağaçları dikilmesine yardım.

Kışta karda donmadan, aç kalmadan yaşayabilmeleri için yoksuzlara yardım.

Cezayir de çölde kurulan minik şehre meyve ağaçları yardımı.

Kur'an-i Kerim'i okumayı, öğretmeyi destekleyen sitelere yardım.

Yardıma ihtiyacı olan kimsesiz bacılarımıza yardım.

Aklıma geldikce sadakalar.

Ölmüşlerim adına da kurbanlar.

Yaşamlarını kolaylaştırmak niyetiyle temiz suya ihtiyacı olan afrikalılara yardım.

Çocuklarıma gerektiği zamanlarda yardım.

Bayramlarda yolda gördügüm aileye kalbini kırmadan, incitmeden sadaka vermek. İstersem çok taltlı dilliyimdir. Uyuz zamanlarımda yılan gibi sokarım. Huyumu değiştiremedim.

Her gelen bela bela değildir. Trafik kazasından elime geçen beş on kuruşu hayır yollarında dağıtıyorum. Firavunlar, onasisler mi paralarını yanlarında götürebilmişler. Bu dünyanın malı yine bu dünyada kalır. Öbür dünyaya yanında götürebileceğin ne hayır varsa topla götür. Ne mutlu öyle kimselere.

Hiç bir şey elimden gelmediği zamanlarda en azından gerektiğinde dua, gerektiğinde yürekten beddua ediyorum. Peygamberim Hazreti Muhammed'e s.a.v kötü dil uzatana, dinimi kınayıp küfür edene ettiğim beddua en güzel sadakalardan biridir.

Övünmek için değil örnek olsun diye yazdım. Övünmek yalnız Allah'a c.c mahsusdur. Mal ve mülk Allah'ındır c.c, ben bir vasıtayım bu hayırlara.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ablam size ozendim masAllah masAllah

Rabbim CC sizin gibi hayir severlerin sayisini artirsin...

Üst Ana Sayfa Alt