Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yoldaki Işaretler.. Seyyid Kutub Mutlaka Dinleyin :)

Seyful-İslam Çevrimdışı

Seyful-İslam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum

Bizlerin bugun ki halimize gelmesinde çok buyuk katkıları olan merhum şehid prof.dr.seyyid kutup'un , kendisini ipe götüren kitabı olan "yoldaki işaretler(idam femanı)'i" hepimiz okumuşuzdur.
Hatta o kitabı okumaklada kalmayıp tavsiye etmişizdir ama o kitabı hiç dinlememişizdir....İşte degerli kardeşlerim size burada merhum şehid prof.dr.seyyid kutup'un yoldaki işaretler kitabını anlatan konferans havasında güzel bi sohbet...mutlaka dinlemenizi tavsiye ederim yaklaşık 4 saat sürüyor ..dinleyen kardeşlerimin yorumlarını bekliyorum inşaAllah

Online Dinle;

Internet Archive: Free Download: Yoldaki Ä°ÅŸaretler

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Anlatan arkadaş kim acaba tanıdık geliyor...Ebu Zerka mı acaba ?

Tam tanıyamadım inşallah anlatanı Özel PM atsanız yine yeterlidir...

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kur'an'ın Önünde ki En Büyük Engel Hoca Kılıklı ZEVAT lardır...Zaten Kurana giden yola koydukları Onlarca Engel Rivayet Kitapları Hizipli - Mezhepli Tefsir Kitaplarıdır...

Kur'ana Ummi gidecek adamı tutup çeker Mezhepçisi - veyahut Selefisi - Vahhabisi Sözde Ehl'i Sünnet SÜNNİ leri ...Bu adamların çopu Cemaat adamı olduklarından Yanlısı oldukları Hizipten Fıkıh Kaidesi aldıklarında araştırma gereği Duymadan KUR'AN gibi kabul etmektedirler...

İslam adına çıkmış bütün ''EHL'' adı ile başlayan ''İZM'' ler SİYASİ'dir...Ve Siyasi bir Anlayışı Din Namına kendi Çoluk Çocuğuna Vatandaşına Fıkıh olarak - Akaid olarak-Aşılamaktadır...Her Cemaatin kendi Siyasi anlayışına göre ''AKAİD'' Kitabı ve İMAM'ları vardır bunu hepimiz Biliyoruz...Tüm Bunlar Kur'an Öğretisinin Önünde engellerdir..

Kur'ana Mezhebi ile giden Onlar gibi anlamak zorunda kalıyor...

Kur'ana Vahye A-B-C Fırkası ,Cemaati olarak yaklaşan veyahut yok şu Müfessir bu Müfessirin algıladığı gibi algılayacaksın Baskısı ve Zorlamasndan dolayı kimse Kur'ana yaklaşamıyor...

Ömer Nesefi gibi Adamların ''Akaid Kitabı'' diye Yutturdukları O Kitapda 45 Kitap bitirmeyen Kur'anı anlayamazmış...

Özellikle Cemaatlerden - Hiziplerden DİN alan Kişiler Vahyi asla anlayamıyacaklar...Çünkü Önce Hocaefendisini - Seydasını - Şeyhini anlamalı sonra ALLAH'ı anlamalıdır....

Tefsir Dersi adı altında kendi Cemaatinin REKLAMINI yapan DİN TÜCCARLARI olduğu sürece kimse bu KİTABI kendisi okuyamıyacak...Okursada Mutlaka ''Ehl'i Sünnet SUNNİ Alimlerden olan veyahut Ehl'i Sünnet CAFERİ Alimlerden olan veya Ehl'i Sünnet Şİİ olan veya Ehl'i Sünnet MU'TEZİLE olanda bir Tefsir almalı ve Okumalıdır...

ALTERNATİF KUR'AN EĞİTİMİ

Kur'anı Anlamaya/Teşvik İçerikli TARAFLI olmayan Kitaplardan...

TARAFLI OLMAMAK İÇİN OBJEKTİFCE KARŞILAŞTIMALI VE TENKİD EDEREK BU KİTAPLARDAN BİR KAÇINI VE BİR TARAFTANDA KUR'AN OKUYABİLİRSİNİZ...

Kur’an Kur’an’ı Tanımlıyor, Muhammed ÇELİK, Şule Yay.

Kur’an’ı Anlama Metodolojisi, Mehmet SOYSALDI, Fecr Yay.

Kur’an’a Bakış, Ali ŞERİATİ, Fecr Yay.

Kur’an’ı Anlamada Yöntem, M. GAZALİ, Şule Yay.

Temel Kaynağımız Kur’an, F. ZÜLALOĞLU, Ekin Yay.

Kur’an’a Giriş, Mehmet PAÇACI, İSAM

Kur’an’ı Nasıl Anlayalım!, Mevdudî (Tefhimü’l-Kur’an’ın girişi), İşaret Yay

Kur’an Okulu, M. B. Es-SADR, Fecr Yay.

1.Öncelikle Türkçe Meal bir Kur'an alınmalıdır... (Fiatları Bir Sigara parasındandaha ucuzdur Kur'an Meallerinin)

2.''Kur'an Fihristi'' alınacak (Tavsiyem: Fecr Yayınları Recep Aykan Kardeşimizin hazırladığıdır)

İnşallah Bu Bilgi Yeterlidir...

İ Çevrimdışı

İbn_Talha

Üye
İslam-TR Üyesi
seslendiren kardeşimin sesini çok sevdiğim bir abimin sesine benziyor. ALLAH sizlerden razı osun.

Seyful-İslam Çevrimdışı

Seyful-İslam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim; "Selahaddin Eyyubi " son yazında ne demek isteddin pek anlayamadım :D bana Taş mı attın..! yoksa başka bi şey mi pek anlayamadım?
Birde Kardeşim ebu zerka degil seslendiren başkası inşaAllah

İ Çevrimdışı

İbn_Talha

Üye
İslam-TR Üyesi
İnşaALLAH kardeşim ALLAHA yemin ederimki bende o şehadet haberini bekliyorum.
bu kardeşin seslendirdiği başka sohbetler varmı?

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
Seyyid Kutub Kitaplığı
https://yadi.sk/d/KfVuk8BapwzRn

1-Yoldaki İşaretler

--------------------------------------

2-Davet Yolu 1-2-3

3-İslam'ın Hareket Metodu

4-Kur'an'ın Gölgesinden Mesajlar

İmam_Leknevi Çevrimdışı

İmam_Leknevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullah
Seyfulislam kardeşim inş. bu kadar bilgi yeter.Önemli Olan Kişiler Değil Ne Anlattıklarıdır.Bir yerde ortaya çıkmak istedim ki Kardeşin ismini vermenden çekindim.Zaten bunu senin bu gibi yerlere koyman bile tartışmalı bir mevzuudur.Bu seminer havasında yapılan konuşmayı buralara kadar taşıman,ne kadar izinli....Ve Selahaddin Eyyubi adlı kişi ne demek istiyor hiç anlamıyorum.her defasında aynı şeyleri dile getirmesi bir yerde insanı sıkıyor bu ayrı bir gerçek...
fi emenilleh...

Seyful-İslam Çevrimdışı

Seyful-İslam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten bunu senin bu gibi yerlere koyman bile tartışmalı bir mevzuudur.Bu seminer havasında yapılan konuşmayı buralara kadar taşıman,ne kadar izinli....

Güzel kardeşim birincisi bu gibi yerlere koymayacagım da nereye koyacagım?,ikinci olarakta İzin meselesi hakkında nereden biliyorsun ki izinsiz ve ya izinli fiemanillah

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim; "Selahaddin Eyyubi " son yazında ne demek isteddin pek anlayamadım :D bana Taş mı attın..! yoksa başka bi şey mi pek anlayamadım?
Birde Kardeşim ebu zerka degil seslendiren başkası inşaAllah

Seyful-İslam akxi Sana TAŞ atmadım atsamdam Forumun Geneli iyi bilir beni, açıktan yazar/Belirtirdim sana karşı Tavrımı...

Yazdığım yazı gayet apaçıktır,Müslümanları Koyun gibi Kullanan Hocaefendi olsun Şeyhefendi olsun,İslami hareket yapacağız diy erek kendi Algısını Hüküm gibi İnsanlara Empoze eden her Tondan Zevattır Muhatabım...Hususi yazmadım Umumen yazdum eğer belirtmemişsem şimdi belirtimiş oldum...Umumen Vahyin önünde ki çer Çöpü tezizlemeleyiz...

Seyful-İslam Çevrimdışı

Seyful-İslam

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Seyful-İslam akxi Sana TAŞ atmadım atsamdam Forumun Geneli iyi bilir beni, açıktan yazar/Belirtirdim sana karşı Tavrımı...

Yazdığım yazı gayet apaçıktır,Müslümanları Koyun gibi Kullanan Hocaefendi olsun Şeyhefendi olsun,İslami hareket yapacağız diy erek kendi Algısını Hüküm gibi İnsanlara Empoze eden her Tondan Zevattır Muhatabım...Hususi yazmadım Umumen yazdum eğer belirtmemişsem şimdi belirtimiş oldum...Umumen Vahyin önünde ki çer Çöpü tezizlemeleyiz...

Şimdi Akhi öyle bi konun altına yazdın ki şeyh efendi eleştirisini,bir an dedim kardeş herhalde benim sohbet koymamada karşı ....Ama elhamdülilllah öle degilmiş sanırım:)

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi Akhi öyle bi konun altına yazdın ki şeyh efendi eleştirisini,bir an dedim kardeş herhalde benim sohbet koymamada karşı ....Ama elhamdülilllah öle degilmiş sanırım:)

ÖZEL OLARAK BENİM GÜNDEMİMDE ''DİNİNİ GEÇİM VASITASI YAPANLAR VARDIR'' Onlar Her Zaman her Konumda geçer isterseniz Bütün Konularımı Okuyabilirsiniz...

Tepkisellikden Ziyade benim yaptığım Onlarında Konuşulması ve Göz Önünde bulundurulmasıdır...Ancak Benim için o Sohbeti vereninde Önemi yok...İslami Hareket adı altında Binlerce Genç Kullanıldı...Herkes en iyi hareket tarzını b iz anlıyoruz diyor...Her yerde Deneme yapmak gibi bir fırsatında yok...Dolayısı ile bu gibi İslami hareket adı altında ki Örgütlenmelere karşıyım...Bir çok Müslüman Rezil oldu bu Denemeler çok eski Özellikle Seyyid Kutubun anlattığı İslami Hareket metodunu ''Terörle Mücadele Polisleri'' Bu Cemaatlerin Ferdlerinden daha çok Okuyorlar ....:teşekkür

ebuu katade Çevrimdışı

ebuu katade

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
çok samimi tevhid eksenli aynı şekilde anlatan kişi seyyid kutub'u çok iyi anlamış hayatı ,fikirleri,ve yazmış olduğu kitaplara çok iyibir derecede hakim ALLAH anlatan'dan ve bize ulaşmasını sağlayanlardan razı olsun başından sonuna kadar ilmi bir sohbet

ebuu katade Çevrimdışı

ebuu katade

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BAKIYORUMDA HİÇ YORUM GELMİYOR UZUNLUĞUNDAN DOLAYI KİMSE DİNLEMİYOR GALİBA :)

EĞER DİNLEMEYEN VARSA ÇOKŞEY KAÇIRIYOR BENCE !!!!!!!!!!!!!!!!!

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Allah razi olsun, cok güzel ve anlayisli sekilde anlatmis, monoton degil, dinlettirici sekilde..