Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru "Yüce Allah'ın bize vermiş olduğu kıymetli nefeslerimizi boşa harcamaya gelmiyoruz" sözü hatalı mı?

"Yüce Allah'ın bize vermiş olduğu kıymetli nefeslerimizi boşa harcamaya gelmiyoruz" sözü hatalı mı?

• HATALI DİYENLER

Kullanılan: 0 0.0%
  • HATASIZ DİYENLER

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .
E Çevrimdışı

ebukaraman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Düşünüyorum da gerçekten kör olmuşuz?
Gerçekten bu soruyu bir çok defa sordum kendi kendime.. Her namaz da ettiğim dualarımın kabul olması insanı bir adım daha yaratıcımız olan herşeyin hakimi Yüce Allah'a yaklaştırması insanı mutlu etse de bir yandan içinde bulunduğumuz zaman içerisinde daha dikkatli olarak aşağıdaki peygamber efendimizin konuşmasını okuyarak anlamanın herkese nasip olması için dua ediyorum. Sonuç da hepimiz kardeşiz.

En çok üzüldüğüm insanın insanlığının sadece belirli bir kesime hitap etmesi çok saçma olduğunu düşünüyorum, Allahımızın yarattığı herşeyi sevmemiz gerekli diye düşünüyorum. Bu dünya da neden bulunduğumuzu bilmeyen insanların olduğu bu dünyada bilmemiz gereken Allahımızın yarattığı herşeyi severek veya sevmeyerek de olsa saygı duyarak hareket edilmesinden bahsediyorum.

Güneşi gördüğü gibi, (kesin olarak bildiğine, müşahede ettiğin şeylere) şehadet et, yahut bırak.

“Size büyük günahların, en büyüğünü haber vereyim mi?"

“Evet Ya Rasûlellah."

"Allah’a şirk koşmak, ana babaya asi gelmek. -Allah Rasûlü, böyle buyurduktan sonra, yaslandıkları yerden doğrularak- Dikkat ediniz, biri de yalan şahitliktir. Dikkat ediniz, biri de yalan şahitliktir...”

diye heyecan ve dehşetle o kadar tekrar etmiştir ki ashâb, bu durum karşısında artık "keşke dursa" temennisinde bulunmuşlardır.

İnsanların anlamasını istediğim şudur bir insanı çöpe atmak kolay, önemli olan bir insanın elinden tuttup sıkıca bırakmamaktır.
Dilerseniz dinleyiniz:

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Düşünüyorum da gerçekten kör olmuşuz?
Gerçekten bu soruyu bir çok defa sordum kendi kendime.. Her namaz da ettiğim dualarımın kabul olması insanı bir adım daha yaratıcımız olan herşeyin hakimi Yüce Allah'a yaklaştırması insanı mutlu etse de bir yandan içinde bulunduğumuz zaman içerisinde daha dikkatli olarak aşağıdaki peygamber efendimizin konuşmasını okuyarak anlamanın herkese nasip olması için dua ediyorum. Sonuç da hepimiz kardeşiz.

En çok üzüldüğüm insanın insanlığının sadece belirli bir kesime hitap etmesi çok saçma olduğunu düşünüyorum, Allahımızın yarattığı herşeyi sevmemiz gerekli diye düşünüyorum. Bu dünya da neden bulunduğumuzu bilmeyen insanların olduğu bu dünyada bilmemiz gereken Allahımızın yarattığı herşeyi severek veya sevmeyerek de olsa saygı duyarak hareket edilmesinden bahsediyorum.

Güneşi gördüğü gibi, (kesin olarak bildiğine, müşahede ettiğin şeylere) şehadet et, yahut bırak.

“Size büyük günahların, en büyüğünü haber vereyim mi?"

“Evet Ya Rasûlellah."

"Allah’a şirk koşmak, ana babaya asi gelmek. -Allah Rasûlü, böyle buyurduktan sonra, yaslandıkları yerden doğrularak- Dikkat ediniz, biri de yalan şahitliktir. Dikkat ediniz, biri de yalan şahitliktir...”

diye heyecan ve dehşetle o kadar tekrar etmiştir ki ashâb, bu durum karşısında artık "keşke dursa" temennisinde bulunmuşlardır.

İnsanların anlamasını istediğim şudur bir insanı çöpe atmak kolay, önemli olan bir insanın elinden tuttup sıkıca bırakmamaktır.
Dilerseniz dinleyiniz:
sen trollmusun hep bu ersan deinilen kişinin videolarını sitesini filan paylasıosun ki heralde o sensin . twitterina baktım gece klüpleri içkiler çıplak fotolar sen bizle dalgamı geçiyorsun önce o fotoları filan sil amacın ne bilmiyorum zevkmi alıosun reklamını yaparak

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
aşk partisi gibi bişiler yapmıssın yeni zekeriya beyaz veya mustafa islamoglumu olmayı amaçlıyorsun amacım seni dinden uzaklastırmak deil ama düzgünce samimiysen o siteyide sil o fotolarıda tam teslimiyetle dinine baglan

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Veled falan oluyor ahi böyleleri ya da psikolojik rahatsızlıkları oluyor.Hatta bu ben mehdıyım falan dıyenlerın cogu ağır musallatlı falan oluyor ifritli falan.
akhi adam kaç yaşında saçma şeyler yapıyor yaw yani bu siteye girmiş adam gibi konulara bakacagına dinini öğrenmeye çalısacagına bizi trollüyor simdi bunları okusada kin tutar ama bilmioki biz onun dinden uzaklasmasını istemedigimzden böyle yazıyoruz

E Çevrimdışı

ebukaraman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sen trollmusun hep bu ersan deinilen kişinin videolarını sitesini filan paylasıosun ki heralde o sensin . twitterina baktım gece klüpleri içkiler çıplak fotolar sen bizle dalgamı geçiyorsun önce o fotoları filan sil amacın ne bilmiyorum zevkmi alıosun reklamını yaparak
O zaman telefon ile görüşelim ben sizin demek istediğinizi anlamadım. Benim twitter hesabım yok. Facebook haricinde hesabım yok. Bu arada yukarıda ki belirtmiş olduğum yazıyıda okumadan hareket ettiğiniz için birşey söylemek istemiyorum. Eğer ki inanmıyorsanız biz görmeden inananlardanız. Siz nasıl olurda bana böyle bir hakaret de bulunursunuz. Hadi geçtim hakareti trol ne demek onu bile bilmeyen cahile bu söz söylenir mi bilmiyorum ama Allah ne de olsa görüyor bu yazılanları. Kendimi ispat etmek veya birşeyler yazmak için yazmak yerine sizin hatalı olduğunuzu kanıtlamak için telefon verin madem ben ebru değilim o zaman heralde telefon ile görüşünce benim sizin karaladığınız kişi olmadığımı anlarsınız sanırım.

Trol
, İskandinavya folklorunda genellikle dev ya da cüce olarak resmedilen, mağaralarda yaşayan efsanevî, çirkin bir yaratıktır. Modern çocuk hikâyelerinde genellikle köprülerin altında bekleyen, yolcuları çeşitli işlerle oyalayan veya haraç kesen karakterler olarak resmedilir.(Allah razı olsun sayenizde bir kelime öğrendim)

diye bana seslendiğiniz için eğer özel mesajla bana ulaştırırsanız ararım o zaman ebru muyum trolmuyum anlamış olursunuz. Ayrıca cüce değilim. Önce kullandığınız kelimenin manasını bilerek cümle kurmanız sizin insanlığınızı gösterir. Allahın yaratmış olduğu bir insana bu şekilde bir müslüman hakaret edemez. Kaldı ki müslümanlık bu şekilde birşeyleri paylaşmak ise ben müslümanlığı sizin davranışınız yüzünden bırakıyorum da diyemeyeceğim hata insanlar için nede olsa.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Zannımca anadolu tabiri bir söz

Hadisi şeriflere baktığımız da

Ebu Hüreyre (ra)'den: Resulullah (sav)'ın şöyle dediğini rivayet etmiştir: Kim Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsa, ya hayır söylesin yahut sussun. Kim Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsa komşusuna ikram etsin. Kim Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsa misafirine ikram etsin.

Bu hadisi Buhari ve Müslim rivayet etmiştir.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:

"Kıyamet günü, müminin terazisinde, güzel ahlâktan daha ağır bir şey yoktur.
Allah teâlâ, çirkin konuşan ve ne konuştuğunu bilmeyenlerden nefret eder."

Ebû Derda radıyallahu anh. Tirmizî.

ALLAH 'ın vermiş olduğu nefesi hayr konusunda çaba sarf etmeyi emretmiş,ya da hayr konuşmayacaksa susmasını tavsiye etmiş.

açmış olduğun konu da çok saçma olmuş...hele video ki

Üst Ana Sayfa Alt