Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yüreğimi Geri Istiyorum !

rucane Çevrimdışı

rucane

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yüreğimi geri istiyorum !

Yüreğimi geri istiyorum. Bombaların arasında kalmış kapkara bakışlara kaptırdığım sevincimi. Ve toprağa verirken bütün ailemi beraberinde gömdüğüm umutlarımı. Biraz sevgi ve ismimi.İsmimi geri istiyorum.

Bir dağa tırmanır gibi içimde tatlı bir heyecan, korkuya karışmış biçare. Adımımı attığım çöldeki kumun itaatini. Ve sevincini babasından harçlığını alıp koşan çocuğun. Adımlarımı geri istiyorum. Sevdalara attığım adımlarımı. Bacaklarım kopmadan önce peşinde koşturduğum hayalleri. Ve bir kuşu takip etmek istiyorum koşar adım geri istediğim adımlarla.

Tandırları geri istiyorum. Annemin ekmek yaptığı günleri ve çamurlu suda kağıttan gemileri yüzdürdüğümüz günleri. Bu şehre bombalar yağmadan önceki çocuk parklarını ve tam parkın köşesinde simit satan bağdatlı sabbadın gülüşünü. Ve ablamı geri istiyorum ki çığlıkları hala kulaklarımı tırmalıyor götürürken siyonist askerler bilmem nereye. Çığlıkları hala kulağımda ablamın ve kimbilir kaç kere lanet okudu hayatta oduğuna ilk defa.

Demokrasi istemedim hiç. Gökten bomba bomba yağan özgürlük istemedik biz. Ve hatırlamıyorum istediğimizi amerikalılardan yağmalamasını evlerimizi, kutsal evlerimizi,camilerimizi,mabedlerimizi yıkmasını istemedik hiç. Biz amerikalıları bile istemedik ki.

Ama tüm bu olanlar bi yana. Yüreğimi geri istiyorum. Parça parça olmuş yüreğimi. Bir parçası toprak altındaki anam ve babamda. Bir parçası askerlerin zorbalıkla götürdüğü ablamda, bir parçası da parkın köşesinde simit satan bağdatlı sabbadın gülüşünde kaldı. Birleştirin ve geri getirin ne olur yüreğimi. Anamı, babamı, ablamı ve gülüşünü istiyorum sabbadın. Geri getirin. Geri getirin yüreğimi…

.:: İslam Forumları ::. İklimi

S Çevrimdışı

supurgesiz_cadi

Üye
İslam-TR Üyesi
Tandırları geri istiyorum. Annemin ekmek yaptığı günleri ve çamurlu suda kağıttan gemileri yüzdürdüğümüz günleri. Bu şehre bombalar yağmadan önceki çocuk parklarını ve tam parkın köşesinde simit satan bağdatlı sabbadın gülüşünü. Ve ablamı geri istiyorum ki çığlıkları hala kulaklarımı tırmalıyor götürürken siyonist askerler bilmem nereye. Çığlıkları hala kulağımda ablamın ve kimbilir kaç kere lanet okudu hayatta oduğuna ilk defa.

EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞ..... ZİYADESİ İLE GÜZEL BİR PAYLASIM ..

SeLaM vE dUA iLE....