Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yüreğinizi En Çok Yakan Şehid Kimdir ?

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Screenshot_20170425-190135.jpg

Screenshot_20170425-190140.jpg

Şehid (İnşaAllah) Hayseme. . . :(

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Molla Ömer şehid olmadı akhi, Allahu Alem. Vefat etti. Ama inşaallah Allah ona şehadet ecrini ve mertebesini verir.
Kursunla olmek gerekmiyor Allah yolunda ölen veya öldürülen diyor ayette ben öyle biliyorum yani cihadda hasta olup ölsen bile şehidsin biiznillah.

U Çevrimdışı

U_Bedevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hüseyin Velioğlu Aytaç Baran

Ekli dosyalar

• 85846_Sehit-Rehber-Huseyin-Velioglunun-Hayati-Ve-Mucadelesi-29.jpg
    85846_Sehit-Rehber-Huseyin-Velioglunun-Hayati-Ve-Mucadelesi-29.jpg
    32.2 KB · Görüntüleme: 112
  • I8MnhiJ3Zn.jpg
    I8MnhiJ3Zn.jpg
    134.8 KB · Görüntüleme: 100
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Kursunla olmek gerekmiyor Allah yolunda ölen veya öldürülen diyor ayette ben öyle biliyorum yani cihadda hasta olup ölsen bile şehidsin biiznillah.

Doğru aslında, ama o zaman sadece manen şehid makamına ulaşılıyor, cenazenin yıkanmaması, cenaze namazının kılınmaması, üzerindekileriyle gömülmemek gibi şehide has uygulamalar olmuyor. Ahiret şehidi- dünya şehidi ayrımı. Ben o yönden bakmıştım.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
'Şehidler niçin yüreğimizi yaksın' demeyeceğim. Çünkü yüreğim çok yandı. Şehadet şerbetini yudumlamaları değildi yüreğimi yakan. Asıl yüreğimi yakan onların artık olmayışları ve olmayışlarına nasıl alışacağımı bilmemekti. Yani bilmiyorum hiç sevdiğiniz birinin gelip 'Allah'a emanet ol' dedikten sonra sımsıkı sarılarak 'Görüşürüz inşaAllah' dediğinde hüzünlü bir şekilde 'İnşaAllah akhi, inşaAllah' deyip, 3-4 ay sonra şehadet haberini aldınız mı? Yine bilmiyorum bir cuma çıkışı ilk defa tanıştığınız bir hocanın 'Allah sana şehadeti nasip etsin' dedikten aylar sonra şehadet şerbetini içtiğine şahitlik ettiniz mi? Şimdi bu anılar dururken 'yüreğim yanmıyor' diyerek yalan söyleyemem. Vallahi yüreğim onların yokluğuna yanıyor. Bir tarafımda onların şehadetine 'Elhamdulillah' diyerek seviniyor.

Gözümün aradığı Şehidler 1;

Hamza ez - Zencibari (Celal Bilıydi el Markaşi)- 4 Şubat 2016 /Yemen

Ne hikmettir bilmiyorum ama şehadet haberini aldığımda en çok etkilendiğim şehid budur. Yine ilginçtir ki Şeyh usame kadar hayatını bilmesemde şeyhten daha çok üzülmüştüm. Hele ki ayağındaki terlikle esirlere yapmış olduğu o tebliği hiç unutmuyorum. Rabbim Cennetinde onu ağırlasın, şehadetini kabul etsin ve bu yiğit ile tanışmayı bana nasip etsin.

Şeyh İbrahim er-Rubeyşî (İbrahim bin Süleyman er-Rubeyş el-Bureydi el-Kasimi) - 12 Nisan 2015 /Yemen

Gerek ilmi boyutu ve gerekse Guantanamo'da görmüş olduğu ağır işkencelere rağmen cihada devam ederek beni etkileyen bir şehid. Görenlerin bu Şeyh'in kısa boylu olduğunu görecektir. Ama bu kısa boyuna rağmen ilim yüklü ve heybet yüklü bir şehid. Rabbim şehadetini kabul etsin, Cennetinde onu ağırlasın ve bu yiğit ile tanışmayı bana nasip etsin.

Şeyh Atiyetullah el- Libi (Cemal İbrâhim Misrati)- 22 Ağustos 2011 /Afganistan

Ramazan ayının 23. gecesi şehadet şerbetini içen Şeyh'i ilk sivillerin hayatlarına zarar veren mücahidlere yapmış olduğu nasihat ile tanıdım. Onlara yapmış olduğu 'Elinize masum kanlar bulaşmasın, dikkat edin bunun vebali ağırdır' demesi beni çok etkilemişti. Akabinde Türkiye'de ki cihad yanlılarının sormuş sormuş olduğu sorulara cevap vermesi ve o zaman yeniden hortlayan tekfir hastalığına vasat bir şekilde yaklaşması bana kendisini çok sevdirmişti. Şehadet haberini duyduğumda yeni yeni cihad'ı anlamaya çalışan biri olmama rağmen beni etkilemişti. Rabbim Şeyh'in günahlarını bağışlasın, O'nu katına şehid olarak alsın ve banada bu yiğit ile tanışmayı nasıl etsin.

Bera bin Malik (Fehmeddin Dindar Hoca) - 9 Mart 2012 /Afganistan

Bu abimi anlatmayacağım. Sadece haber aldığım güne değineceğim. Mescidde otururken bir abi yanaştı 'Hocan şehid oldu gel bak' dedi. Yanaştım, ilk etap da çıkaramasamda sonunda hatırladım. Allah şehid olarak katına alsın, dünyada onunla güzel zaman geçiren öğrencilerini, talebelerini ve kardeşlerini cennette yeniden bir araya getirsin.

İsmini Veremeyeceğim Bir Şehid- Mayıs 2016 /Suriye

Önceki yaşantısı ve sonraki yaşantısı arasında dağlar kadar fark olan bir şehid. Ne ilginçtir ki kendisi hırsızlık vs cürümleri ile uğraşırken Allah'ın hidayetine mazhar oldu. Sonraki yaşantısı hep tövbe etmekti, kendini Rahmân'a affettirmek için elinden ve dilinden gelen gayreti göstererek Mayıs ayında şehadet şerbetini içti. Allah günahlarını affetsin ve cennette sevdikleriyle yeniden bir araya gelmeyi nasip etsin.

Devamı Gelecek...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Dürüst olmak gerekirse
Ben yazılan çoğu ismi tanımıyorum
Cokca zikredilen isimler olduğunda kim diye taratip hayatlarını okuyorum.
Her insan bir alem denilir ya öyle.
Her alemin hayatindan alınacak bir ders çıkıyor.
Ağızdan çıkan kelamlari fiiliyata dökmüş insanlardaki samimiyete gipta ediyorum sadece.

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
maxresdefault.jpg

Zafer Hocamız,

Allah kendisinin şehadetini kabul etsin.Şehid olmadan 1 hafta önce kendisi hakkında bir kardeşimle çok güzel konuşmuştuk anmıştık.
Ocak ayında Edirne'den sohbetlerimize gelen kardeşimi kaybetmiş bir kaç ay sonra Zafer Hoca'nın şehadeti ağır gelmişti nefsime.Bize ağır gelen şehidin ailesine kim bilir nasıl ağır gelmiştir.Allah bizlere ibret almayı nasip etsin.Ailesine ve dostlarına sabr versin.