Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yüreğinizi En Çok Yakan Şehid Kimdir ?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
İsmini Veremeyeceğim Bir Şehid- Mayıs 2016 /Suriye

Önceki yaşantısı ve sonraki yaşantısı arasında dağlar kadar fark olan bir şehid. Ne ilginçtir ki kendisi hırsızlık vs cürümleri ile uğraşırken Allah'ın hidayetine mazhar oldu. Sonraki yaşantısı hep tövbe etmekti, kendini Rahmân'a affettirmek için elinden ve dilinden gelen gayreti göstererek Mayıs ayında şehadet şerbetini içti. Allah günahlarını affetsin ve cennette sevdikleriyle yeniden bir araya gelmeyi nasip etsin.
Hayatına ufakta olsa değindiğim bu kardeşin öz kardeşide, abisinin şehadetinden tam 1 yıl sonra şehadet şerbetini içti. Allah ondan da kabul buyursun, iki kardeşi cennette kavuştursun. Aileye gelen bereket bu olsa gerek...

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
maxresdefault.jpg

Zafer Hocamız,

Allah kendisinin şehadetini kabul etsin.Şehid olmadan 1 hafta önce kendisi hakkında bir kardeşimle çok güzel konuşmuştuk anmıştık.
Ocak ayında Edirne'den sohbetlerimize gelen kardeşimi kaybetmiş bir kaç ay sonra Zafer Hoca'nın şehadeti ağır gelmişti nefsime.Bize ağır gelen şehidin ailesine kim bilir nasıl ağır gelmiştir.Allah bizlere ibret almayı nasip etsin.Ailesine ve dostlarına sabr versin.

Dün zafer mert hocanın konuşma yaptığı kapıdaydim şimdi bu video yu izleyince garip oldum..

Y Çevrimdışı

Yoldaki İşaretler

....
İslam-TR Üyesi
##:#Şamil Basayev###
Hayatında unutmadığım yer:
Şamil Basayev'in bir video kaydında "Onları öldürün, hatta isterseniz yakın. Zaten elbet bir gün şehid olacaklardı. Biz size teslim olmadık ve hiçbir zaman olmayacağız" demiş ve vakarlı duruşuyla düşmanlarını bile kendine hayran bırakmıştır

S Çevrimdışı

Saladin1

Üye
İslam-TR Üyesi
Seyyid Kutup
Ömer Muhtar
Şeyh Said
Cüheyman el Uteybi
Halid el İslambuli
Hattab
Ebu Musab ez Zerkavi
Şamil Basayev
Usame bin Ladin
Enver el Evlaki
Ebu Ömer el Şişani
Ebu Muhammed el Adnani
Ebu Malik et Temimi
Harici Ebu Ubeyde (İlyas)

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Malcolm X
Ömer Muhtar
Şamil Basayev

Tevhid yolunda Çevrimdışı

Tevhid yolunda

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seyyid Kutup
Ömer Muhtar
Şeyh Said
Cüheyman el Uteybi
Halid el İslambuli
Hattab
Ebu Musab ez Zerkavi
Şamil Basayev
Usame bin Ladin
Enver el Evlaki
Ebu Ömer el Şişani
Ebu Muhammed el Adnani
Ebu Malik et Temimi
arici Ebu Ubeyde (İlyas)
Usame bin ladin'in ölmediği ve abd ile anlaştığı söyleniyor. Bu doğru mu? Buna inanmak istemiyorum.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Mücahid Şener’in ilk defa hayatını burda okumuştum.SubhanAllah imrenilecek bir mücahid. Hayatta olmuş olsaydı aynı yaştaydık.bende konyada yaşıyordum ve imam hatipte okudum.hangi imam hatibe gittiğini bilen varmı?belkide aynı imam hatipte okuduk.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mücahid Şener , Halid Hüseynan , ve daha niceleri rh.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Mücahid Şener’in ilk defa hayatını burda okumuştum.SubhanAllah imrenilecek bir mücahid. Hayatta olmuş olsaydı aynı yaştaydık.bende konyada yaşıyordum ve imam hatipte okudum.hangi imam hatibe gittiğini bilen varmı?belkide aynı imam hatipte okuduk.

şimdi buldum hangi imam hatibe gittiğini.
Selçuklu imam hatip lisesine gitmiş.ben başka imam hatibe gitmiştim.bu dünyada görüşemedik Rabbim inşaallah bizleride katına şehidler olarak alırda cennette kavuşuruz.

M Çevrimdışı

muvvahidmehmed22

Muvahhidmehmed
İslam-TR Üyesi
Fehmeddin Dindar Hoca (Şehid İnsaAllah)
Kendisini hayattayken tanımayadık, nasip değilmiş Rabbim cennetince cem etsin bizleri.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
15. Asır Şehidlerinden
Hüseyin VELİOĞLU
Usame bin Ladin
Muhammed MURSİ
Abdullah AZZAM

Şu anda içimi acıtan hangisi derseniz Hüseyin Velioğlu ile Şeyh Usame derim. İkisi en çok içimi yakan şehidlerdir bu gün.
Bazı kardeşler yine kızacak biliyorum ama ölüm haberini aldığımda en çok üzüldüğüm kişi Muhammed Mursi'dir.
Listedeki -Şeyh Usame hariç- diğer kişiler Rablerine yürüdüğünde daha doğmamıştım.
Şeyh Usame'de ise daha 7 yaşımı bile doldurmamıştım, hatırlaöıyorum.
Ancak Muhammed Mursi vefat ettiğinde haberler açıktı, o kadar çok ağlamıştımki kıyafetim ıslanmıştı.
İslam kardeşliği çok büyük bir şey, kafirlerin asla anlayamacağı bir yakınlık.
Ömrümde bir defa dahi görmediğim bu insanlar için hala içim sızlıyor.
Rasül'ün sohbetinde buluşmak üzere inşaAllah...