Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zamane Çocuğu

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
a_481.gif

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
rabbim çocuklarımızı bu internet fitnesinden korusun ... çocuklarımızı internetin başına oturtmayıp ta onunla o güzel, o kıymetli vakitlerimizi en güzel şekilde değerlendirelim...inşeAllah...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
İnternet o kadar kötü mü anlamıyorum ben...Genelde netten şikayet edenler de internete çok girenler...Güzel kullanırsan faydası çok ben Hilalin Doğduğunu bile buradan öğrendim Vesselam

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
netto kullanmayan bir çocuk..çok ender kaldı artık

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İnternet o kadar kötü mü anlamıyorum ben...Genelde netten şikayet edenler de internete çok girenler...Güzel kullanırsan faydası çok ben Hilalin Doğduğunu bile buradan öğrendim Vesselam

senin için ve bizim için durum öle olabilir fakat burada bahsedilen masum yavrular ..internette onların karşılaşabileceği o kadar olumsuz şey var ki!

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Hmm anlıyorumm tabii öyle işte burada anne ve baba devreye giriyor çocukları ile yeterince ilgilenmeleri ama gene de net bence hiç kötü değil ben çocuğuma da öğretmek isterim İnşaAllah :)

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aslına bakarsan internette çocuklar için faydalı hiç bir şey yok gibi... neden ?dersen çünki çocuklarda bir merak oluyor chat sitelerine girebiliyor başka merak ettiği bişey arıştırıyor ve karşısına istenmedik şeyler çıkabiliyor...ya bizim anne baba olarak görevimiz ne ?onlarla ilgilenmek değil mi?ilgilenmek ve iyi bir ebeveyn olmak interneti öğretmekle olunmuyor maalesef ...

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Ama internette lazım bilmesi lazım girmese bile öğrenmesi olmayınca çocuklar başka yerde gördü mü ne yapacaklarını şaırıyorlar o derece ama evde oldu mu bildi mi günlük olağan birşey ama saatleri olmalı ve anne baba ile birlikte girmeli

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya tabiiki çağın gerisinde kalsın bilmesin demiyorum... ben mesela şöle bir uygulama başlattım kızımın birisi belgesel izlemeyi çok seviyor onu kesinlikle pc nin başında yanlız bırakmıyorum beraber izliyoruz... zaten kontrol altına alınırsa sorun olmaz işte yukarıda yazdığım gibi her şey ailede bitiyor ben görüyorum ya bazı aileleri çocuk akşama kadar pc başında hanımın umrunda değil ya ya cahil olmasın herşeyi öğrensin diyor...peki senin bir anne olarak görevin ne?ona bilmediğini öğretmek değil mi?..işte biz bu hanım gibi düşünenler yüzünden kaybediyoruz...

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
okuma öğreniyor resimde. yaşı da 6-8 arası olmalı. o yaştaki bi çocuk için internet zararlıdır (nokta)

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben zaten yaş sınırı söylemedim ki...Sadece dedim çocukların da bilmesi lazım Esselam

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
çocukların bilmesi gereken o kadar çok şey varki. günümüzde öğretilmeyen. 24 saat bişey öğretseniz internet listeye girmez. hem internet öretilmesi gereken bişey değildir. internet öğrenilecek şeylerin örenilmesinde kullanılan araçtır. amaç haline getirmemek lazım. tartısma halinde olmadığımızı da düşünerek yazarsanız, çünkü tartısma gibi düşününce her söylenene illa karsı farklı bişey söylenmesi gerekli gibi hissedilir.

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Yoo tartışmak gibi bir niyetim yok haklısınız aslında yazılanları da tebessümle okuyorum Hamdolsun kızmadım
Evet internet çok zararlı bir aygıt katılıyorum ama ben ileride çocuklarıma öğretirim çünkü çoğu şey netten öğreniliyor en azından benim hayatımı değiştiren iinternet oldu Hamdolsun Doğruları böylece buldum bunu diyebilirim ama tabii başına bağlı kalıp hayattan kesme gibi bir yan etkisi de var işte buna üzülüyorum!Hayırlı Günler!Vesselam

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
internet zararlı bi aygıt değil. internet bi aygıt değil.
demek istediğim şey farklı anlamadınız siz. siz diyelim "you" kelimesinin anlamını örenmek istiyorsunuz. sözlüğü açıp bakar öğrenirsiniz. sözlük araçtır. sözlüğü öğrettim diyemessiniz . siz çocuğunuz olunca doğruları öğretin. internetten , kurandan , kitaptan tanıdıklarınızdan vs vs. vesile nelerse onlardan. biilmiyorum anlatamıyor olabilirim. rahatsızım şuan

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Tmm şimdi anladım teşekkür ederim aslında benim anltmak istediğim de buydu bende anlatamamıştım!
Ayrıca geçmiş olsun
Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur(Şuara 80)
Vesselam