Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zamanın Sahibi (!)

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Başlık;

"KADİRİ TARIKATI Şeyh Ali Kara (K.S) Resulullahın S.A.S EFENDİMİZİN İncisi Tarikatı Aliyyenin temsilcisi Üstadlar üstadı sultanlar sultanı Şeyh Seyyid OSMAN NURI BAĞDADI K.S Halifesi zamanın sahibi Şeyh ALİ KARA k.s"

Bu yazıya binaen o şekilde atılmıştır tarafımdan...

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
İstemem ne dünyayı nede cenneti
Senin aşkın bana yeter efendim
Senden garısından dilemem
himmeti
Senin aşkın bana yeter
efendim Ali

Ne cennette gözüm nede kevserde
Hayalinle gezer dolaşırım her
yerde
Hasretin alev alev yanıyor serde
Senin aşkın bana yeter
efendim Ali

Bu da bir sesleniş...

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Halil Ibrahim KalkanŞeyh Osman Efendi (k.s) Kerametleriyle sığmadı bu dünyaya, ve Hocalardan birisi Osman efendi bu kadar keramet göstermek iyi mi diye sormuş ve şeyh osman efendi Biz Peygamberimiz Muhammed Mustafa ve Pirim Abdulkadir Geylani hz'lerinden izinliyiz demiş, Fazla yazmaya gerek yok.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
himmeti
Senin aşkın bana yeter
efendim Ali

yerde
Senin aşkın bana yeter
efendim Ali

Bu da bir sesleniş...

Bu ne saçma bir şiirdir.. nerde görülmüş Rahmana böyle niyazda bulunulduğu...

cennet kuşu Çevrimdışı

cennet kuşu

Üye
İslam-TR Üyesi
Ehli sünnette asla böyle sapık düşünce ve inançlar yoktur....Bu gibi sapkın inançlar ehli bidata hastır...Gerçi bu düşünceler aklı selimle söylense küfür de olsa bu gibi ehli bidatın aklı başında olmadığına hükmedilir ve bu gibi söylemlerinden ötürü tekfir edilmezler....Ehli sünnet bu yüzden ehli bidatı asla tekfir etmemişler ama inançlarını ve sapkın düşüncelerinin pekçoğunun küfür olduğuna hükmetmişlerdir.Şimdiki nurcular,Fethullahcılar vb ehli bidattır....Fakat asla tekfir edilmezler....Akılları başlarında olmadıklarına hüsnü zan edilir....Buna önceden Nurcu Fethullahçı olup aklını baına alıp ehli sünnet yoluna giren pekçok kardeşimizi örnek verebiliriz.....Bu gibi ehli bidata kızarak ve sinirlenerek değil; yumuşaklıkla ve mantıklı bir şekilde yaklaşmak gerekir...Sertlik munafıklara ve zalim fasıklara karşı yapılır...Selametle...

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu zavallılar kendilerini ehli sünnet vel cemaat zannediyor...Peygamberde izin aldıklarını da üstte olduğu gibi söylemekteler...Aslında günümüzün en sapık anlayışı içierisinde saçma ameller peşinde olan kuruluş.Onlarcası bunların peşisıra girmekte çukurlara!..

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
himmeti
Senin aşkın bana yeter
efendim Ali

yerde
Senin aşkın bana yeter
efendim Ali

Bu da bir sesleniş...

Bu şiir Allah'ın swt ni'met ve ayetlerini hafife almaya girer...
Allah swt benim rızamı kazananlara cennet vaad ediyorum demesiyle ona ehemmiyet verdiğini gösteriyor..

Allah'ın swt ehemmiyet verdiğini ben kalkıp onu istemem bana göre önemsizdir onlar denmesi Ehl-i bid'atmı yapar insanı ? bu hafifleme cümleleri insanı Kafir yapar neuzubillah..

Ehl-i Bid'at ameller ile olur , inançtaki sıkıntılar ile değil..

Vel hasıl kelam , bu tür cümleler edenlerin kafir olacağından korkuyorum..

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
CANDIR O DOSTTUR O SULTANDIR O HUUUU HİMMED EYLE SULTANIM HİMMED EYLE CANANIM HİMMED EYLE KURBANIM SANA GELEYİM O TÜRBENİ ZİYARET EDEYİM O CORBANI İÇEYİM HİMMED EYLE DE O CENNET KOKUNU İCİME CEKEYİM O MİS KOKUNU SULTANIM HUUUUU SULTANIM HUUUU :(
"SRDL"

Şeyhe sesleniş,bu arada şeyhte 1979'larda vefat etmiş!..

cennet kuşu Çevrimdışı

cennet kuşu

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şiir Allah'ın swt ni'met ve ayetlerini hafife almaya girer...
Allah swt benim rızamı kazananlara cennet vaad ediyorum demesiyle ona ehemmiyet verdiğini gösteriyor..

Allah'ın swt ehemmiyet verdiğini ben kalkıp onu istemem bana göre önemsizdir onlar denmesi Ehl-i bid'atmı yapar insanı ? bu hafifleme cümleleri insanı Kafir yapar neuzubillah..

Ehl-i Bid'at ameller ile olur , inançtaki sıkıntılar ile değil..

Vel hasıl kelam , bu tür cümleler edenlerin kafir olacağından korkuyorum..

Arkadaş bidata hem amellede olabilir inançlada olabilir..Hatta başrolde zaten inanç ve itikat vardır..zaten itikadı bozuk olanın amelide bozuk olur büyük bir ihtimalle....Yani tek başına ameli ya da itikadı bozuk adamı bulman çok zordur...Yani ikisi bir olur bunlar....Yukarıdaki cümleleri ancak çok cahil bidat ehli diyebilir ama yinede küfre düşmezler...Çünkü ehli bidat ehli sünnet gibi akılları başlarında tam sağlam bir imana sahip değiller...Burasını iyi anlayın....Meselenin püf noktası burası çünkü....Yani kısacası neyin ne olduğunu tam idrak etmiş değiller....Aynı peygamberimiz zamanındaki bedeviler gibi....Onlarda sahabe gibi inanmışlar ama ayettede belirtildiği gibi mealen '' İman ettik demeyin İslam olduk diyin çünkü iman henüz sizin kalbinize tam olarak yerleşmedi'' Yani henüz inanmışsanızda özellikle cahilliğiniz yüzünden bazı yanlış düşünce ve itikatleriniz var bunları öncelikle düzeltmeniz gerekir....Kısacası ehli bidatta dini imanı tam olarak kavramış ve neyin ne olduğunun idarakında değiller....Bu yüzden ehli sünnet gibi değiller....Ve yine bu yüzden kötü niyet olmaksızın yanlış hatta küfre götürebilecek itikat ve düşüncelerinden dolayı tekfir edilmezler....Mazur görülürler....İyi niyet olmak şartıyla tabii....Fakat siz ehli sünnet olarak aynı düşüncelere sahip olursanız küfre düşersiniz..Çünkü siz neyin ne olduğunu ve dinin imanın hakikatını kavramış bir insan olduğunuzdan mazur sayılmassınız.....Kısacası ehli bidatı asla tekfir etmeyelim..İşlerini Allaha havale edelim.ehli sünnetin yolu budur.....Selametle....

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ZAMANIN SAHIBI

mahmud-efendi-hazretleri-kerameti.jpg

YORUMSUZ

Üst Ana Sayfa Alt