Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

zayıflamaya yardımcı bitki çayı tarifi

C Çevrimdışı

cendel

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bitki+caylari.jpg

zayıflamaya yardımcı bitki çayı tarifi:

Malzemeler:
---------------
30 gr ayrık kökü,
30 gr arpa,
30 gr mısır püskülü

Hazırlanışı:
-----------------
Malzemeleri 1 kilo suya koyarak 10 dakika kaynatın, soğutulduktan sonra süzün.
Balla tatlandırılabilir veya limon sıkılır. 1 günde tüketilmesi gerekir. Bu karışıma 20 gr da kiraz sapı ilave edilebilir.

Zayıflama Çayı Tarifi arayanlar için ikinci bir tarifimiz var. Funda yaprağı, melisa otu, avakado yaprağı, zencefil, kekik, biberiye, maydanoz, limon ve sinameki karışımından oluşan bitkisel zayıflama çayı yapılışı ve kullanım şekli.

zencefil
zencefil01.jpg

kekik
Zayıflama Çayı Tarifi

Aktardan alabileceğiniz malzemelerle kolayca evde hazırlayabileceğiniz zayıflama çayı için gerekli malzemeler şunlar:

Yarım çay kaşığı funda yaprağı
3 yaprak melisa otu
2 adet avakado yaprağı
Yarım çay kaşığı zencefil
Küçük bir tutam kekik
Küçük bir tutam biberiye
6 adet saplarıyla beraber maydonoz
İnce bir dilim limon
2 yaprak sinameki

sinameki2.jpg

1. Yukarıdaki malzemelerden limon hariç gerisi, yaklaşık bir su bardağı kadar suyun içinde 2 dakika kaynatılır.
2. Zayıflama çayı, 5 dakika demlenmesi için bekletilir.
3. Bitki çayımıza limon eklenecek. Sonra şekersiz ve sıcak olarak günde 3-4 defa içilecek.

Zayıflama Çayı kullanımı:

Bu çayı içerken, ne çok tok ne de çok aç olmamanız gerekiyor. Her çay içeceğinizde bu zayıflama çayını taze olarak demlemeniz gerekiyor. Kesinlikle tatlandırıcı ve şeker katmıyoruz. Sıcak olarak içilmesi gerekiyor

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
oh be.. resimler ne güzel. kendimi kırlarda buldum..

tariflerde iyi, faydalı

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah cc razı olsun kardeşim de.... bu bitkilerin herhangi bir yan etkisi olmaz inşAllah yani ben de kansızlık var da bazı bitkiler iyi gelmi yor bana ...

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah cc razı olsun kardeşim de.... bu bitkilerin herhangi bir yan etkisi olmaz inşAllah yani ben de kansızlık var da bazı bitkiler iyi gelmi yor bana ...
bu bitkilerin size bi zararı olmaz.

sentetik (eczane) kansızlık ilacı midenizi kötü edebilir.

kan üzümü, veya folicasit kapsülü alınız.
çörekotunu bal ile macun yapınız, aç karnına yiyiniz.

Üst Ana Sayfa Alt