Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Zikir Nasıl Olmalıdır?

R Çevrimdışı

Rabbinizi Sevin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın aleyküm kardeşler.
Youtube'da gezerken buldum.Bu zikir çok hoşuma gitti ama yorumları okuyunca böyle zikir olmaz diye bir sürü yazan var ? Bunun sakıncası nedir ?

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın uluhiyetini öv, verdiği nimetler için şükür et ve en hayırlılarımız olan peygamber ve nebilere, mücahidlere, sahabelere vs. selam ve dualarda bulun. En son kendin, ailen, akrabaların ve ümmet için hayırlı dualar edip konuyu kapat. Böyle huuu huuu acayip riskli şeylere niye giriyorsunuz ki?

Her zerrenin rabbi, kendisinden başka ilah olmayan ve tüm noksanlıklardan münezzeh olan Allah her şeyi işittiği gibi senin zikirlerinide işitir.

Ben ya uzanıp ya bir kenarda oturup öyle tenzih, hamd ve şükür içeren bir kaç zikirle hallediyorum bu işi.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Selamın aleyküm kardeşler.
Youtube'da gezerken buldum.Bu zikir çok hoşuma gitti ama yorumları okuyunca böyle zikir olmaz diye bir sürü yazan var ? Bunun sakıncası nedir ?

Aleykumselam

Yaptıkları amel bidat sünnette böyle bir şey vari olmamıştır

Namaz oruc hac zekat sadaka dua silai rahim cihad kuran okumak vs bunlarin hepsi zikirdir

Üst Ana Sayfa Alt