Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Zina Eden Mucahid Kardeşin Tevbesi Ve Haddin Infazı

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhiler

2010 yılında Veziristan'da, Özbekistan İslam Hareketine bağlı mucahid Ali, zina suçunu itiraf etmesi sonucu, Tevbe edip islam şeriatının hükmü gereği infaz edildiği o görüntüler. RABBİM, tevbesini kabul buyursun amin

İslamın hükmüne razı olmak işte bu akhiler

Not:
Dillerini bilmediğim için görüntülerden anladığım kadarı ile açıklama yaptım, yanlış bişey dediysem uyarırsanız düzelteyim inşaALLAH.ayrıca videonun 17 20 dk ve 19. 50 Şehid Fehmeddin, hocamızın ve Şehid Adem (Zubeyr) çok kısa bir görüntüsü var

Moderatör tarafında düzenlendi:
ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah tevbesini kabul etsin , insaallah Allah onu affeder . Herkes bu sekilde sucunu itirf edip seriata teslim olamaz bnce . Rabbim kabul etsin tevbesini . Allah bizi de affetsin. Insan goz yaslarini tutamiyor subhanaallah. . .

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
mesajim yanlissa silebilirim
dikkatimi çekti 17:45 ile 18:05 arasi sol tarafta bir akhi var
@Abdulmuizz Fida abimin koydugu eski resme benziyor(imza olarak koydugu) Allahoualam
fehmeddin dindar hocamız.

şurdan kısa bir konusmasını dınleyebılırsın.

buda konferansın geneli 4 bölümden olusuyor. izleyenler cok ıstıfade eder inşallah.

simsim Çevrimdışı

simsim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim tevbesini kabul edip onu tertemiz olarak alsın cennetine.videoyu sunan kişinin de dediği gibi on binlercesi var zina eden ama temizlenipte rabbinin huzuruna çıkan ne az! Rabbim günahlarımızı affeylesin ve en samimi tevbeleri nasib etsin bizlere de.

Sayfullah at-Turki Çevrimdışı

Sayfullah at-Turki

حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل
İslam-TR Üyesi
Allah tevbesini kabul etsin, yalnız akhiler evli kişinin zina haddi recm değil mi, niye silahla öldürüldü bunun açıklaması nedir?

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşte ben de bunu merak etmiştim dünden beri. Evlinin haddi recm. Şimdi kalaşnikofla infaz Allah indinde recm hükmüne geçer mi orasını bilmiyorum açıkçası? Rabbim inşallah kabul eder.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Evvela şunu izah edeyim ki Mucahid Ali, sadece zina ettiği için had uygulanarak öldürülmedi. Zaten kendisi bekardı. Sadece zina olsa sopa vurulurdu. Fakat muhacirlere Ensarlık yapan Meshud kavmine (Kadın evli ve ensardı. Ali, kadına zorla sahib olmaya çalışmıştı. Yakalandıktan sonra daha önce de bir kaç kez daha yaptığı farklı zinaları da itiraf ederek haddin tatbik edilerek Allah'ın huzuruna bu suçla çıkmak istemiyorum demişti.) bu olay (zina) ile ihanet ve zulmetme sebebiyle, ayrıca muhacir ve ensarlar arasında nifak ve fitne gibi cihadı sabote etme, bozgunculuk gibi hadiselere sebebiyet vermesi, mucahidler hakkında munafıkların dillerinde cihada olumsuz propagandaya sebebiyet verme vb. nedeniyle âlimlerin ittifakıyla hakkında böyle bir hüküm verildi. Ali de hakkında verilen hükme radı oldu. (Nisan 2010)
Bu videoyu net ortamında birkaç ay önce görmeme rağmen fitne çıkmaması ve bu hadiseyi izah edib anlatamama gibi çekincelerle buraya eklemekten sakındım ama, madem ki artık buraya eklenmiş, mecburen izah etmeye çalıştım. Rabbim Ali kardeşin ve bizlerin günahlarını afveylesin.

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Allah inşaallah günahlarını aff eder ve cennetine koyar.
Ben bir soru sormak istiyorum. Ceza yerine mesela istişhad eylemi yapmak istiyorum deseydi veya benim gibi bilgisiz ancak kendini akıllı zaneden biri o anda neden istişhada yollamıyoruz deseydi durum ne olurdu acaba? (Çekinerek bu soruyu soruyorum umarım gülünç duruma düşmemişimdir)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
itiraf etmeyip tövbesi ile dahahayırlı amellerde bulunabilirdi..zira Resulullah(s.a.v.) bir Ashabın zina itirafında bulunduğu sırada sen yapmamışındır,yanlış görmüşündür vb.sözleri ile itiraftan vezgeçirmeye çalıştığı ancak o ashabın bir kaç kez evet ben yaptım demesiyle infaz edilmiştir...

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
itiraf etmeyip tövbesi ile dahahayırlı amellerde bulunabilirdi..zira Resulullah(s.a.v.) bir Ashabın zina itirafında bulunduğu sırada sen yapmamışındır,yanlış görmüşündür vb.sözleri ile itiraftan vezgeçirmeye çalıştığı ancak o ashabın bir kaç kez evet ben yaptım demesiyle infaz edilmiştir...
Ensari kardeşim o aynı zamanda kendi adına dört kez şahidlik yapması için gerekli değil miydi?

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhiler islamda olay faydaya göre işlemiyor.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

ensari kardeşim hüküm varkerken fayda düşünülmez zira hangisinin daha faydalı olduğunu ancak Allah cc. bilir.... mutlak faydayı ancak o bilir... ama bence ameli istişhad yapsa daha da güzel temizlenirdi... :)

Üst Ana Sayfa Alt