Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Zina Yaptım Ne Yapmalıyım ?

S Çevrimdışı

sarptekin

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben 23 yaşındayım ve sorum şuben kız arkadasimla birlikte oldum. yani zina yaptık. günahı büyük. ki evlenmeyi düşündüğümüz için yaptık. evlenince bunun günahı olur mu. yani işlediğimiz günahtan mahrum olurmuyuz. allah rızası için cevap bekliorum...

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İşin âhirete kalması daha sıkıntılı olacaktır, ümidinizi kesmeden verdiğimiz linkleri okuyunuz inşeAllah. Burada şeytan size sürekli vesvese verecek ve sizi tekrar yanlışa düşürmeye çalışacak, belli ki pişmansınız, ama şeytan bu pişmanlığınızdan hiç de hoşnut değil ki aklınıza sinsice etki etmeye çalışıyor.
Bu konuyu da okuyunuz inşeAllah, içden olacak şekilde Allah'dan bol bol mağrifet dileyiniz. Aklınıza gelenleri de tek başınıza çözmeye çalışmak şeytanın işine gelecektir, merak ettiklerini burada soru olarak yöneltebilirsiniz.
Rabb'imiz hepimizi avfeylesin inşeAllah, âmîn.

Zinadan Dolayı Artık Avf Edilmem Endişesi Vesvesesinden Kurtulabilir miyim?

https://www.islam-tr.org/konu/zinad...isesi-vesvesesinden-kurtulabilir-miyim.19828/

S Çevrimdışı

sarptekin

Üyeliği İptal Edildi
Banned
peki kız arkadaşım hala ilişki istiyorsa ne yapmam lazım. sonuçta tahminen evliliğimise 2 yıl falan var

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahtan korkup kabul etmiyeceksin kardesim onada yaptiginizin buyuk gunah oldugunu anlatacaksin..
Baskada ne diyecegimi bilemiyorum.

S Çevrimdışı

sarptekin

Üyeliği İptal Edildi
Banned
offf yaaa keşke hiç yapmasaydım. hem çok büyük günah işledim, hemde o işi yapmıom die başkasına kayar diye korkuyorum.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
offf yaaa keşke hiç yapmasaydım. hem çok büyük günah işledim, hemde o işi yapmıom die başkasına kayar diye korkuyorum.

kardeş hayvanlar dahi önlerine gelenle ilişkiye girmezler Allah c.c. inanan ve ben müslümanım diyen kişi Allah'ın dediklerine uymak zorunda ölüm kapımızı çalmadan çokça Allah'a tövbe etmeli ve affını talep etmelıyız nefislerimiz bize sürekli kötülükleri emreder ama biz Müslümanız ve inşaAllah nefislerimize uyanlardan olmayacağız.

eğer evlenme durumunuz varsa derhal evlenın kı her muslumanın şu an durumu musaıttır , ilaveten eğer başkasına kayacaksa şimdiden kaysın ama sen Allah c.c. yolundan kayma kayanlar cehennemde gözlerini açar

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
peki kız arkadaşım hala ilişki istiyorsa ne yapmam lazım. sonuçta tahminen evliliğimise 2 yıl falan var

Böyle vurdumduymaz, ahlaksız, ciddiyetsiz kişilere cevab yazmadığınız gibi kendisini de silelim inşeallah.

Üst Ana Sayfa Alt