Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Zinadan Dolayı Pişmanlık, Tevbe ve İtiraf Edememe Sorunları?

P Çevrimdışı

pismanlık

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yaklaşık 3 yıl öncesine kadar çok büyük hatalar yaptım günah işledim. bundan 20 ay kadar önce bir ilişkim oldu o zamana kadar neredeyse hatalarım hep sürdü. Tek istediğim düzgün bir hayatımın olması bana sahip çıkacak bir erkeğin olması haramdan uzak durmaktı sebebim. Ailem ve büyüdüğüm ortam olabildiğince mutasıp olmasına rağmen ben farklı ortamlarda farklı arayışlar içinde bulundum yaklaşık 3-4 yıl boyunca. 2010 yılından itibaren karşıma düzgün bir insan çıktı bana geçmişimi sordu bütün günahlarımı söyleyemedim. Günahlarımın ceremesini hayatımın sonuna kadar çekeceğimi ilerleyen zaman içinde anladım. günler geçtikçe günahlarımın tamamını söylemek benim için hep dahada zor oldu bir gün yüzüme vurulmasından hep çok korktum. Evlenmek istiyordum bu kişi ile bunu sık sık dile getirdim ve ilerleyen zamanla sanırım oda bunu düşünmeye başladı çünkü birbirimizin her şeyini paylaşmaya başladık. bundan 5 gün kadar önce ben geçmişime ait sorular aklına takılmaya başladığı için bir sosyal paylaşım sitesindeki geçmişte silmiş olduğumu zannettiğim konuşmalarımı okumuş. Allah beni o gün en sevdiğim insan ile imtihan etti. tam bundan kötüsü olabilir mi ? derken ertesi gün daha kötüsü oldu her şeyi tokat gibi yüzüme vurdu. Ben yaklaşık 2 senedir günahlarımdan ötürü çok pişmanım. Günah işlememek içinde evlenmek istedim bu kişi ile beraber olduğum zaman zarfında aldatmadım zihnimden geçirmedim. Beraber olduğum zaman içerisindeki en büyük hatam geçmişteki insanlardan biri ile hoş olmayan bir konuşma geçti ama bunu da aslında kalben kötü niyetle kata yapmadım fakat yanlışımın farkındayım. Her gün özür diliyorum af diliyorum. Ben tövbe ettim namazımı kılıyorum artık çok vicdan azabı çekiyorum. Allah'ın bana yardım edeceğini biliyorum ben ona yaklaştıkça yanımda olacağını biliyorum. Benim kendimi toparlamamda ki en önemli insandır. Şimdi en büyük korkum boşluğa düşmek. Kendimi önce Allah'a affettirmem gerekiyor ve bunun için her gün tövbe ediyorum bunu azabını 5 gün önce değill uzun zamandır çekiyorum. Allah'ın merhametinden hiç ama hiç şüphem yok. Fakat benim durumumdaki bir insanı Allah bağışlasa da Bunları öğrenip dünyası başına yıkılan o kişi bağışlayabilir mi bilmiyorum. Fazlası ile çıkmazdayım bana yardımcı olun lütfen ne yapabilirim. Allah razı olsun şimdiden.
Allah Razı olsun.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Allah tevbenizi kabul buyursun.

Geçmişle işlemiş olduğunuz curumlara samimi tevbe ederek düzgün ve hayırlı bir yola girerek yuva kurmaya çalışmanız isabetli bir ameldir. Fakat geçmişiniz hakkında sorulan sorulara eksik ve hatalı olarak cevab vermemeniz, karşınızdaki kişinin güvenini sarsmıştır. Zaten sizde böyle tahmin ederek gizleme yoluna gittiniz ama bu şekilde kurulan bir yuva ne kadar hayırlı olur o da ayrı bir sorun. Evlilikten sonra öğrenilmesi durumunda daha da kötü sonuçlara sebeb olabilirdi.
Bu sebeble evleneceğiniz kişiye kendisi sormadan, belli bir zaman (fazla geciktirmeden) tüm yaşanan kötü hadiseleri başkalarından duyub öğrenmeden ve tevbe ettiğinizi yaşamınızla isbat ederek itiraf ederek açıklamanız, ilk şok etkisinden sonra size daha anlayışlı ve güvenilir bakmasını sağlayabilir.

Size tavsiyem, sorularınızla ilgili aşağıya ekleyeceğim linkleri sabırla düşünerek okuyunuz.

Bekarken Zina Ettiğini Kocasından Gizleyen Kadının Durumu

https://www.islam-tr.org/konu/bekarken-zina-yaptigini-kocasindan-gizleyen-kadinin-durumu.19576/

Önceki Evliliğimi , Yeni Evleneceğim Kocama Bahsetmem Gerekir mi?
https://www.islam-tr.org/konu/onceki-evliligimi-yeni-evlenecegim-kocama-bahsetmem-gerekir-mi.24666/

Namahremle Sevişmenin Günahından Pişmanım Nasıl Kurtulurum?
https://www.islam-tr.org/konu/namahremle-sevismenin-gunahindan-pismanim-nasil-kurtulurum.19971/

Erkek, Kadını Bakire Sanarak Evlenir de, Kadın Hamile Çıkarsa Ne Yapar?
Gelin / Kız, Zifaf (Gerdek) Gecesi Bakire Çıkmazsa Ne Yapılır?

https://www.islam-tr.org/konu/gelin-kiz-zifaf-gerdek-gecesi-bakire-cikmazsa-ne-yapilir.22858/

GÜNAHTAN TEVBENİN ŞARTLARI
https://www.islam-tr.org/konu/gunahtan-tevbenin-sartlari-soruya-cevap.7931/

Zinadan Dolayı Artık Avf Edilmem Endişesi Vesvesesinden Kurtulabilir miyim?
https://www.islam-tr.org/konu/zinad...isesi-vesvesesinden-kurtulabilir-miyim.19828/

P Çevrimdışı

pismanlık

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Duanız ve yazınız için Allah razı olsun. Ben yaptıklarımın hata olduğunu söyleyip sürekli tövbe edip dua ettiğimi söylüyorum. Samimiyetime ve pişmanlığıma inanması için ne yapabilirim. Çok büyük günah işleyenler hatta zamanında Hz.Vahşi'yi bağışlamıştım Rabbim. Ben beni de affedeceğine inanıyorum yolumdan şaşırmamam için bana yardım etmesini dileyip dua ediyorum. Ama geçmişimi geri alıp değiştiremiyorum. Benim ne yapmam lazım o insanı tekrar kazanmak için. En çok üzüldüğüm ve vicdan azabı çektiğim konulardan biride inançlı biri olmasına rağmen geçmişimde yaşadıklarımı öğrenmesi onu çok sarstı ve haberini alıyorum alkol kullanıyor. Fakat ben nasıl yaparsın diyemiyorum çünkü bana sen Allah'ın adını ağzına alma diyen biri bana inanmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum zaman ve sabıra ihtiyacım var farkındayım çok tövbe edip dua etmeye ama o insanı kazanmak için ne yapabilirim

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Şu anda yapılacak fazla da bir seçenek kalmıyor. Çünkü sonunda tevbe de etmiş olsa geçmişte zina fiilini yaşamış bir bayanla her erkek kabullenib evlenmeyi istemeyebilir.
Fakat bu kişi sizi 2 seneye yakındır tanıyor, eğer hakkınızdaki düşünceleri olumlu ise, pişmanlığınızı dikkate alarak kabul etmesi ihtimal dahilindedir.
Kendisine şöyle söyleyebilir (veya yazabilirsiniz);
"Sorduğun zaman, geçmişimi öğrenince terk edilmekten korktum. Geçmişimdeki hataların farkına vardım ve Allah'a tevbe ediyorum. Cahiliyye zamanımdaki düştüğüm hatalarımdan dolayı bana anlayışla yaklaşmanı istiyorum. Yaklaşık iki senedir beni tanıyorsun, benim şu an ki halime değilde geçmişimle yargılamamanı bekliyorum vs ..."

Allah (c.c.) hakkınızda hayırlısını nasib eylesin.

P Çevrimdışı

pismanlık

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Zaman ayırıp ilgilendiğiniz için tekrar dan Allah razı olsun. Umarım samimiyetime inanır ve Allah onun içinden atar kalbine ferahlık verir. Hayırlı geceler.

Üst Ana Sayfa Alt