Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

ZIRHI KUŞANMA VAKTİ

binti abdullah Çevrimdışı

binti abdullah

Üye
İslam-TR Üyesi
ZIRHI KUŞANMA VAKTİ

Kuşanma, öyle bir kuşanma ki; ihtiyacını iliklerime kadar hissettiğim bir kuşanma.

Öyle kuşanmalıyım ki, ne yapmak isteğim, hangi safta olduğum,nereye ulaşmak istediğim anlaşılabilsin. Gözler bana değdiğinde bir şeyler hatırlasın, anımsasın, hissetsin… Benden değil; zırhımdan, zırhımın ve benim Rabbim’den etkilensinler. Zırhımı bana emreden Rabbimin ve Rasülünün inceliğini, bana verdiği değeri anlasınlar.. Ya da anlamaya çalışsınlar…

Evet, kuşanmalıyım ben, hem de en güzel zırhla.. Zırhın ağırlığı ve ihtişamı korkutmamalı beni. Şeytanın hilesi olan korkuya aldanmamalıyım, çünkü ben bilmeliyim ; benden bu kuşanmanın istenmesi bana verilen değeri anlatır.. Kulağıma eğilip seslenen o kutlu nida ‘SEN Farklısın, Allah’tan korkar ve yine O’ndan umarsın, Farklılığını emrolunduğun gibi üzerinde göstermelisin’ derken onu duymazlıktan gelemem çünkü kariyerim değil, ahiretim söz konusu, ONU ERTELEYEMEM!!

Kuşanma vakti geldi, içimdeki heyecan ve sevinci anlatamam. Rabbimden göz yaşlarımla istediğim cesaret ve olgunluğu tamda içimde hissediyorum. Eğer Mü’min olduğuma inanıyorsam yapabilirim. Dışarıdaki düşmanlara ve düşman bakışlara karşı, tepemden tırnağıma tesettür zırhımla kuşanmalıyım.

Ayaklarım yere basmıyor sanki. Güvendiğime teslim olduğum mükemmel bir özgürlük bu… Bu kuşangı gününde güzel zırhımın sayesinde ; belki 50, belki 100, belki de 200.. yabancı ve niyetlerini bilmediğim erkek ve bayanlar, mahremim olan ; yüzümü, gülüşümü, mimiklerimi ve tenimi görmediler. Ağız ve yürek dolusu HAMDEDİYORUM Rahman ve Rahim Rabbime.

Duyun ey insanlar!

Ben Rabbimi çok seviyorum, O’nun da beni çok sevmesini istiyorum. Tesettür kuşangımı her üzerime alışımda, O’na nefsimi yenen sevimli bir kul olma çabasına giriyorum. Her aklı başında mü’min ve mü’mineler üzerine alacağı zırhı iyi bilir…

VAKİT, ZIRHI KUŞANMA VAKTİDİR.