Arama sonuçlarınız

 1. Mert Gezici

  Çözüldü Namazda Niyet İç Ses Olarak Söylenmeli mi?

  Esselamu aleykum ve rahmetullah Namazda hangi namaza durduğunu zaten bilen kişi iç ses olarak "Şu namaza niyet ettim" demek zorunda mıdır? Zorundaysa kişinin bunu tekbirden hemen sonra demesinin hükmü nedir?
 2. Mert Gezici

  Çözüldü Namaz Vakti Tam Olarak Ne Zaman Çıkıyor?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Güneşin doğuşunun takvimde 07:50 olduğunu varsayalım. Kişi selam verdikten hemen sonra saatin 07:50 olduğunu görürse namazı vaktinde kılmış mı olur yoksa kaza mı etmesi gerekir?
 3. Mert Gezici

  Çözüldü Secdede Başı Kaldırıp Tekrar Koymak

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Secde ettikten sonra secde ettiğim yerde bir çukur olduğunu fark ettim, alnımın yere değmeme ihtimali vardı. Bu yüzden başımı çok az kaldırıp başka yere secde ettim. Bu durum namazın sıhhatine engel olur mu?
 4. Mert Gezici

  Çözüldü Sohbete Başlarken Asr Suresini Okumanın Aslı Var mıdır?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Sohbete başlarken veya sohbeti bitirirken Asr Suresi'ni okumanın hükmü nedir?
 5. Mert Gezici

  Çözüldü Haram Olan Şeyi Emanet Taşımak Caiz midir?

  Esselamu aleykum ve rahmetullah Okulda acilen çıkması gereken bir arkadaş sigarasını dolabına koymam için bana bıraktığında onu dolabına koymam caiz olur mu?
 6. Mert Gezici

  Çözüldü Misvak Tutma Şekli Hakkında Rivayet Var mı?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Misvak tutma şekli ile ilgili sahih bir sünnet var mıdır?
 7. Mert Gezici

  Çözüldü Tarık Suresi 7. Ayetin Tefsiri Nasıldır?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Tarık suresi 7. ayetin tefsirini İbn Kesir, Kurtubi gibi kaynaklardan nakledebilir misiniz?
 8. Mert Gezici

  Çözüldü Diyn Dağı ile İlgili Rivayet Sahih midir?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Caminin yapımı hakkındaki rivayetlerde, Vabr Bin Yuhannes El-Huzai'yi Yemen'e gönderen İslam peygamberi Hz. Muhammed'in, "Yemen'e git onları imana, tevhide davet et. Eğer davetini kabul ederlerse, onlara namazı emret. Namazı da kabul ederlerse...
 9. Mert Gezici

  Hadisleri Tecvidli Okumak Caiz Midir?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Aşağıdaki videoda olduğu gibi hadisleri tevcidli bir şekilde okuyup ezberlemek caiz midir?
 10. Mert Gezici

  Çözüldü Zikredenlerle İlgili Hadisin Kaynağı Doğru mudur?

  Rasulullah (sallallahu aleyhi vesellem) bir hadiste şöyle buyurmaktadır: “Allah’ın bir takım melekleri vardır ki, bunlar sokaklarda dolaşıp zikredenleri araştırırlar. Allah’ı zikreden bir gruba rastlayınca, birbirlerine: - Geliniz, aradığımız buradadır, diye seslenirler ve zikredenleri göğe...
 11. Mert Gezici

  Çözüldü Cehri Zikir Konusunda Alimlerin Sözleri Nelerdir?

  Esselamu aleykum ve rahmatullahi ve berakatuh Cehri zikir hakkında özellikle selef alimleri olmak üzere, alimlerin sözlerini kaynaklarıyla birlikte yazabilir misiniz?
 12. Mert Gezici

  Makale Suraka El Mekki - Mekke'den Suriye'ye Yolculuğum

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Geçtiğimiz günlerde suikaste uğrayan Suraka el-Mekki ile Bilal Abdulkerim'in yaptığı röportaj. Allah'tan kendisini şehidlerden kabul etmesini dileriz. https://drive.google.com/file/d/0BwIBFFyMJ29ka28tVnMyT080djQ/view
 13. Mert Gezici

  Çözüldü Bulunduğum İlçede Yatsı Kılamıyorum, Başka İlçeye Gitmeli miyim?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh İzmir/Çankaya'da akşam namazını kılabileceğim yer bulabiliyorum ama yatsı için Kemeraltı'ndaki camiiler yürüme mesafesiyle çok uzak oluyor ve o saatlerde dershanede ders çalışıyor oluyorum. Metroyla gidebileceğim bir ilçede namaz kılmak için...
 14. Mert Gezici

  Çözüldü Ders Sebebiyle Cemaat Namazını Terk Etmek Mazeret Sayılır mı?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Allah'ın dinine hizmet etmek adına üniversiteye hazırlanan birinin ders saatleri cemaatle namaz kılındığı zamana denk geliyorsa, bu konuda mazur sayılır mı?
 15. Mert Gezici

  Video Myanmar Ordusundan Müslüman Kadınlara Tecavüz

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh
 16. Mert Gezici

  Video Arakan'da Bebekleri Ateşe Attılar

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh
 17. Mert Gezici

  Makale 13 Yaşındaki Rohingyalı Mülteci Tasnim'in Hikayesi

  اسلام عليكم و رحمت الله و بركاته
 18. Mert Gezici

  Çözüldü Ücretli Programı İnternetten Şifresini Bularak Kullanmak

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Camtasia gibi video düzenleme programlarında 30 günlük deneme sürümü oluyor ve tam sürüm için para ödemek gerekiyor. Bazıları para ödemek yerine internetten tam sürüm kodları bularak para ödemeden kullanıyorlar. Bu caiz midir?
 19. Mert Gezici

  Misafir Gelecek Diye Cemaatle Namaz Kılmamam Özür Olur mu?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Eve misafir gelecekti ve evdeki tek erkek bendim. Gelecekler arasında da erkek vardı. Yatsı namazından çok az bir süre sonra geldiler, ben de ne zaman geleceklerini kestiremeyeceğim için namazı cemaatla kılmaktan geri kaldım ki evde halvet durumu...
 20. Mert Gezici

  Çözüldü Rasulullah'ın Ne Zaman Vefat Ettiği Konusunda İcma Var mıdır?

  Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh Rasulullah'ın (s) Rabi'ulevvel'in 12'sinde vefat ettiğine dair icma var mıdır? Kaynaklarıyla aktarabilir misiniz?
Üst Alt