Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arama sonuçlarınız

 1. E

  gulyarasi.com banner çalışmalarınız

  selamun aleykum bir adet örnek :yale
 2. E

  şişmanlamak Için

  ŞİŞMANLAMAK İÇİN 1- Tereyağı. tahin. pekmez. fındık karışımlı kurabiyeler yenir öğün aralarında. Üzerine ılık süt içilir. 2- Fındık ezmesi ve hindistan cevizi rendesi karıştırılarak yenir. 3- İncir ve anason beraber yenir. 40 gün devam edilirse şişmanlatır. 4- Ekmekle bal birlikte yenir...
 3. E

  Seker Hastaligi

  Şeker hastalığı: 1 litre sıcak suya 20 gram mersin yaprağı konup 5-10 dakika demlenir ve gün boyu içilir.
 4. E

  Romatizma

  Romatizma: Hardal tohumu dövülüp, bal ile karıştırılarak yenir. Ayrıca, ağrılı bölgeye sürülür. 100 gram pelesenk yağı, 70 gram kekik yağı, 50 gram alabalık yağı, 25 gram karanfil yağı belli oranlarda karıştırılıp ağrılı bölgeye tatbik edilir.
 5. E

  Sigara öksürüğü

  SİGARA ÖKSÜRÜĞÜ 1- Kekiği suda kaynatan. Süzüp. bal katın. Bir şişeye koyun. sabah ve akşam aç karma iki çorba kaşığı için. 2- Zencefil ve bal karıştırılıp yenir.
 6. E

  Kuru Öksürük Için Doğal Tedavi Yöntemleri

  KURU ÖKSÜRÜK 1- Servi kozalağı kaynatılıp içilirse kuru öksürüğü keser. 2- 1 karaturpu üç bardak üzüm hoşafı veya 3 bardak şekerli suyla pelte gibi olana dek kaynatın. Günde 3-4 kez 1 çorba kaşığı yiyin. 3- 1 tutam baldıran otu. 1 tutam gelincik çiçeği. 10 gr meyankökü. 30 gr çekirdeksiz...
 7. E

  öksürük

  Öksürük: Günde 20 gramdan fazla olmamak kaydıyla, defne tohumu bal ile karıştırılıp yenir. 100 gram toz zencefil ve 100 gram toz zerdeçal 1 kg bal ile karıştırılarak günde 3 öğün aç karna, 1 tatlı kaşığı yenir.
 8. E

  miyom nasıl tedavi edilir

  miyomun otlarla tedavisi nedir
 9. E

  Mide Ağrısı Için Doğal Tedavi Yöntemleri

  MİDE AĞRISI Günlük. Anason. Mesleki. Çöreotu. hepsinden birer tutam dövülerek tozları balla macun yapılır yemeklerden önce 1 kaşık alınır.
 10. E

  Mide Bulantisi

  MİDE BULANTISI Limon ve kekik suyu karıştırılıp içilir.
 11. E

  Mide Bozukluğu-mide Gazlari

  MİDE BOZUKLUĞU-MİDE GAZLARI Elma. limon ve nane sularına Mersin yaprağı kaynatılıp suyu ilave edilir. Bu karışımın hepsi koyulaşıncaya kadar kaynatılıp içine amber katılır. Temiz bir kavanoza konur. Günde 1 kez yemek ten önce 1 kaşık içilir.
 12. E

  Mide Yanmasi

  MİDE YANMASI 1- Mide yanması varsa 1 tatlı kaşığı çöreotunu çiğneyin. yavaş yavaş yutun. Sancı geçecektir. 2- Sıcak limonata mide gazını. asitleri giderir. sindirimi kolaylaştırır. Şeker yerine bal kullanın. 3- Patlamış yağsız mısır yiyin. 4- Keten tohumu. Mürsafı. şeker kaynatılıp içilir.
 13. E

  MİDE ÜLSERi

  MİDE ÜLSERi 1- Haşlanmış patatesleri kabuklarıyla iyice ezin. üzerine zeytinyağı koyun. Bu karışımı yemeklerden önce iki kaşık yiyin. 2- Pirinç suyu. nar suyu. ayva hoşafı. kereviz suyu da mide ülserinin en iyi ilaçlarıdır. 3- Marketlerde satılan küçük beyaz mantarlar. ülsere faydalı pratik...
 14. E

  Mide şişkinliği

  MİDE ŞİŞKİNLİĞİ 1- Zeytinyağından 1 ölçek. limon suyundan 2 ölçek karıştırıp her sabah için. 2- Yemekten sonra nane çayı için 3- Demirhindi. Semizotu ve kabak suları şişkinliği alır. Bol içilmelidir.
 15. E

  Mide Ekşimesi

  MİDE EKŞİMESİ Bir bardak az şekerli suya 1 kahve kaşığı karbonat atın ve köpürürken için.
 16. E

  Mide Iltihabi

  MİDE İLTİHABI Sakız havanda toz haline getirilir. keten tohumu kaynatılıp içine karıştırılır. içilir.
 17. E

  Migren - Yarım Baş Ağrısı

  migren hastalığı 1- Ense. alın ve şakaklara buzlu havlu konur. 2- Anason. Misk. Gülkurusu. Sinameki. Safran. Karanfil ve Mürsafiden birer tutam alınıp toz haline getirilir. Saf balla macun yapılır. l’er çay kaşığı yutulur.
 18. E

  Kas Ve Kemik Erimesi

  Kas ve kemik erimesi: Günde 3-4'er bardak aslan pençesi ve civan perçemi çayları yudum yudum içilmelidir.
 19. E

  Kalb Hastaliklari Ve şifali Bitkilerimiz

  KALB HASTALIKLARI VE ŞİFALI BİTKİLERİMİZ Kalb hastalıklarına karşı iyi gelen şifalı bitkilerimiz memleketimizin her, yöresinde hamd olsun bol miktarda yetişmektedir. Yeterki onlardan faydalanma yolunu bilelim. Kalb üzerine etkili olan bitkilerimizin isimlerini şöyle sıralayabiliriz...
 20. E

  Kandaki yağlara karşı

  Kandaki yağlara karşı Kekik „ 5gr. Hunnab • • •>• •«•'**•**.*.25 gr. Bu maddeler bir demliğe konur, bir w bardağı su ile beş dakika kaynatılıp bir tülbentten Süzülerek içilir Bu uygulama sabah, öğle ve akşamlan tekrarlanırsa kandaki yağ oranı düşer ve damar sertliğini önler. ı ı R/2 5...
Üst Ana Sayfa Alt