Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arama sonuçlarınız

 1. E

  Bodrum Sahiline Bu Kez Suriyeli Çocuklar Vurdu

  Evet bu insanlar buraya gelmişler Yunanistana gidip ne yapmayı düşünüyorlardıki onuda bende merak ediyorum..Avrupa özlemi olmasın..
 2. E

  Haber Işid Sözcüsü Adnani’nin Yeni Konuşmasındaki Çarpıklıklar

  şimdi burada karıştırma yapmayalım islamın beş şartı dediğimiz hadise islama girişin teyididir..zira bunları kabul etmeden o kişi islam kabul edilemez..diğer tarafta cihad ise ameli bir ibadet olup konuşmada cihadın en büyük hayırlı amellerden olduğundan bahsedilmiştir..
 3. E

  Haber Tsk Işid Hedeflerini Vurmaya Başladı ! ( Işid Obüsler Ile Vuruluyor) 03.10.2014

  işid in iki yönü var zira ilk gelişlerinde uygulamaları ve çekilen videoları gerçekten tam bir islam ülkesinde olması gereken şekilde idi..mevcut halk üzerinde gayet etkin sevecen ve adil idiler..ama sonraları nasıl olduysa madalyonun öbür yüzünü gördük..ne yazıkki pek çok özelliklede Türkiyeli...
 4. E

  Selefiyye, Ehl-i Sünnet Ve'l-cemaat Mezheplerden Olarak Diyanet Ilmihallerine De Girdi

  senden daha çok yaşadığım,pek çok olaya şahit olduğumdan olsa gerek..ayrıca senin kadar mizahi anlayışımda yok kusura bakma..
 5. E

  Selefiyye, Ehl-i Sünnet Ve'l-cemaat Mezheplerden Olarak Diyanet Ilmihallerine De Girdi

  hem tarikatı yermiş..selefi anlatırkende ashabın nasıl inanışı varsa onlarda o şekilde inanıyorlar diyerek mezhep imamlarını örnek veriyor..tam günümüz selefisini eleştirecekken firene basıyor..yumuşak uslüpten kısacık ehli sünnete daha yakınlar deyip geçiştiriyor..bence şu zamanda kimse doğruyu...
 6. E

  Berat Gecesinde Kılınan 100 Rekat Namaz Uydurmadır - Dinde Yeri Yoktur

  nedense foruma giriş yapamıyorum bu nick imle..ama aynı bilgisayarlardan başka kardeşlerimiz girebiliyor bunu bir çözemedim..
 7. E

  2015 Seçime Dair

  İŞte AKP ÇÖZÜM SÜRECİ..adamların her yerde davet çağrıları sürerken,dünyanın pkk yı kurtarmak için ölümüne koşarken biz ne kadar gafilizki bunların o kadar kolayca dağlardan ineceklerini sandık..evet şunu başardılar dağlardan indirip meclise soktular..artık Türkiyede kuvayı milliye hareketi...
 8. E

  Berat Gecesinde Kılınan 100 Rekat Namaz Uydurmadır - Dinde Yeri Yoktur

  bizi şu dinde yoktur yok bu bidattır diye ibadetten soğuttular...bırakın müslümanlar ne olacak nafile namaz kılsa,kuran okusa,Allahın adını ansa,Resulüne salavat getirse..sahi ne kaybederki..
 9. E

  Haber Iran Şii Milislere Cennet Pasaportu Dağıtmış!

  Cennete pasoport değilde Cehenneme bilet aldıkları kesin görünüş itibari ile.. :D
 10. E

  Sitede Sorun Mu Var?

  siteye girmek bende hayli zorlu oluyor..sık sık ya anasayfaya dönüyor yada bağlantı kopuyor ve aşağıdaki hatayı veriyor..sorun bende diyeceğim ama diğer web girişlerimde böyle bir sorun yok..
 11. E

  Haber Sapik Işid Tarafından Irak'ta Ve Suriye'de Yeni Operasyonlar

  Ne garip bir tecelliyat... ısıd çıktı başta el nusra cephesi olmak üzere tüm mücahid gurupların mücadele gücü zayıfladı..peki daha çok kimleri katletti..tabiki üstelikte sunni mücahidleri..peki kim kazançlı çıktı bu durumdan esed..ve pkk..şimdi ne oldu topyekün ışıd e saldırıyorlar..hiç bir...
 12. E

  Soru Bu Videodaki Kişinin Evladına Sunduğu Defli İlahi Hakkında Düşünceleriniz Nedir?

  s.a. kardeşler sofi,sufi gibi tartışmalardan uzak bu kişinin evladına karşı duyduğu sevgiden defli olarak söylediği ilahi hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum.
 13. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  Elhamdülillah gören gözlerim ve düşünen bir beynim var..pek çoğunuzun bağlı olduğu akaiddede değilim..ne de cüpbeliye ve onun bağlı olduğu cemaatede bağlı değilim..İmanda mezhebim Ehl-i sünnet velcemaat,itikadda mezhebim İmam-ı Matüridi ,amelde mezhebim hanefidir..vehhabidende,şia danda beriyim..
 14. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  Vesile kelimesi “vasıta, yol, sebep, derece, yakınlık, şefaat ve fırsat” gibi manalara gelir. Dinî bir terim olarak da “Allah katında derece elde etmek, bir fayda sağlamak veya bir zararı savmak, dünya ve ahirette arzulanan bir şeyi elde etmek için Allah’a taatte bulunup salih amel işlemek veya...
 15. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  Hz.Adem a.s.bile yeme denilen meyveden yiyince, Allah(c.c.) affını isterken Allah Resulünün ismini görünce..Yarabbi onun ismi hürmetine beni affet dememişmiydi..dahası dünyevilik pek çok işte birilerinden bir şey istemeye,o kişinin yakınlarından aracılar seçmiyormuyuz...bunların hepsi Allah...
 16. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  çok derin mevzular heleki ayet-i kerimelerin mealini okuyup onuda anladığın şekilde anlatırsınızki bu çok tehlikeli..ben yukarıdaki video da bile anlatılmak istenileni sizin anladığınızdan çok farklı anlıyorum..ama bu forumda anlatmam mümkün değil..
 17. E

  Edip Yükselin "rahmanın Arşa Istiva" Konusundaki Tutumu

  bu video da söylediklerini acaba kendi anladımıki,diğerlerine birşey anlatabilsin..
 18. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  Peki siz kendi başınıza Kur'an ve sünnetten hüküm çıkarabiliyormusun,eğerki çıkarıyorsan o zaman zındıklardan farkın kalmaz..niye tefsir ve hadis alimleri çıktıki..işte bize bu yolu öğreten o alimlerdir,biz onlara bağlı olmasaydık şüphesiz sapıklardan olurduk..
 19. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  aslında baştan sonraya doğru video tarafsız olarak izlenildiğinde sonradan sözlediği o kelime sizin anladığınız manada çıkmıyor...biz günahkar kul olarak istemeye yüzümüz yok..senin sevdiğin kulların hürmetine yine senden istiyoruz..şimdi burada bir müçtehid adı her ne olursa olsun elbbetteki...
 20. E

  Video Cübbeli; Direk Allah 'a Bağlanmak Isteyen, Şeytana Bağlanır

  ne anladınızki son kelimeden..onda takılı kaldınız..
Üst Ana Sayfa Alt