Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video 20. Asrın Nesibe'si : Zeyneb Gazali

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör

İsmini çokça duymuştum ama hiç inceleme fırsatım olmamıştı. Tüylerim diken diken dinledim. Nasib olursa ilk fırsatta kitabını da okuyacağım.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bende ismini Abdullah Azzam'ın yarım bıraktığım Tevbe suresi tefsirinde duymuştum. Merak edip Zeynep Gazali'nin Zindan Hatıraları kitabını almıştım. Gördüğü işkenceler karşısında ölüm, ödül olurdu! O kadar işkenceler görüyor ki kimini şuurunu yitirdiği için hatırlamıyor. Tek rahat ettiği yer rüyaları. Düşünsenize bir insanın tek rahat ettiği yer rüyaları olduğunu?.. Yaptığı fedakarlıklar, gördüğü zulümler, eşininde bu yolda ona canıyla, malıyla desteklemesi. Hani bir söz vardır "Aslanın, dişiside aslandır" diye. Kitabın satırlarını utanarak okudum. Allah'tan imtihan istenmez ama onların hayatlarını okudukça insan imanını, hayatını sorguluyor. Allahu Teala eşiyle beraber ayrılığın, ölümün olmadığı Firdevs cennetinde ağırlasın. Onlara düştü darağacı bizede düştü bu davanın edebiyatı.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Bende ismini Abdullah Azzam'ın yarım bıraktığım Tevbe suresi tefsirinde duymuştum. Merak edip Zeynep Gazali'nin Zindan Hatıraları kitabını almıştım. Gördüğü işkenceler karşısında ölüm, ödül olurdu! O kadar işkenceler görüyor ki kimini şuurunu yitirdiği için hatırlamıyor. Tek rahat ettiği yer rüyaları. Düşünsenize bir insanın tek rahat ettiği yer rüyaları olduğunu?.. Yaptığı fedakarlıklar, gördüğü zulümler, eşininde bu yolda ona canıyla, malıyla desteklemesi. Hani bir söz vardır "Aslanın, dişiside aslandır" diye. Kitabın satırlarını utanarak okudum. Allah'tan imtihan istenmez ama onların hayatlarını okudukça insan imanını, hayatını sorguluyor. Allahu Teala eşiyle beraber ayrılığın, ölümün olmadığı Firdevs cennetinde ağırlasın. Onlara düştü darağacı bizede düştü bu davanın edebiyatı.
SubhanAllah...
Allahumme amin amin amin.

A Çevrimdışı

Ademoqlu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Dipnot ekliyim de yanlış anlaşılmasın Tevbe suresi tefsirini tembelliğimden dolayı yarım bıraktım yoksa başucu bir kitap kesinlikle okunması lazım. Bende bitireceğim inş.

Üst Ana Sayfa Alt