Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2016 Kurban Bayramı Günü

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum.
Yine bir bayram ayına girmek üzereyiz.
Ramazan bayramında ve ramazan ayındaki hazin tablo ile yani türkiyenin yine kendi dogrusuna gidip bayramı tek başina başlaması gibi , bu bayramda öylemi yapacak.

Bütün islam alemi hilali takip ederken diyanetin uzaydan erketeye yatması yine müslümanları yanıltmıştı.
Bu hicri aya giriş ve kurban bayramı günü için ortak bir karar alinmismidir.

Yoksa yine zilhicce ayına farklı günlerde girip kurbanı erken mi kestirecekler bize.

P Çevrimdışı

parsa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ayın 12 si pazartesi türkiye iiçin kurban bayramı.
Ama islam dininin kurban bayrami günü büyük ihtimal salı günü başlayacak. Onemli bir durum takip edilmesi gerekir.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayın 12 si pazartesi türkiye iiçin kurban bayramı.
Ama islam dininin kurban bayrami günü büyük ihtimal salı günü başlayacak. Onemli bir durum takip edilmesi gerekir.

Senin bu yaptiginin diyanetin yaptigindan ne farki var.

Muhammed Faruk Çevrimdışı

Muhammed Faruk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdulillah aynı gün bayram yapacağız.
[HATIRLATMA] : 9 günlük Zilhicce orucunu kaçırmayalım inşAllah.Tutmak isteyenler Cumartesi günü niyetli olması lazım.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne alakasi var kardesim ne yapmisim ben. Ben bu konunun takip edilmesinin onemini belirtmek istedim.

hilale bakmadan öncesinde konuşmak diyanetinde yaptığı bunu söyledim.

Üst Ana Sayfa Alt