Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

29 EKİMDE NEYİ KUTLUYORUZ?

azizk83 Çevrimdışı

azizk83

Üye
İslam-TR Üyesi
1380283_671434029568596_1780683872_n.jpg

29 EKİMDE NEYİ KUTLUYORUZ?

Hilafetin yıkılışını mı?

Tekke ve Zaviyelerin Kapatılmasını mı?

Padişah ve halifenin ülkeden kovulmasını mı?

Her tarafa bir meyhane ve kerhane açılmasını mı?

Ezanın Türkçeye çevrilmesini mi?

Medreselerin kapatılmasını mı?

İslam harflerinin kaldırılıp Latin harflerinin getirilmesini mi?

Hacca gitmenin yasaklanışını mı?

Camilerin depo, ahır haline getirilmesini mi?

İslam takviminin kaldırılmasını mı?

Padişahların ve din büyüklerinin irticacı yobaz olarak görülmesini mi?

Kabe Arab'ın olsun bize Çankaya yeter denilmesini mi?

Avrupaya güzellik yarışması için Türk kızların gönderilmesini mi?

Cuma tatilinin Hristiyanlar gibi Pazar gününe çevrilmesini mi?

Çocukları sünnet etmeyi yasaklamalarını mı?

Askeriyeden alay müftülerinin kaldırılmasını mı?

Her köşeye faiz kurumu bankaların açılmasını mi?

Kanuni'nin yasakladığı dansın çağdaşlık diye gösterilmesini mi?

Sarık, Çarşaf gibi İslami kıyafetlerin yasaklanmasını mı?

Okumak isteyen kız çocuklarının başını açmak zorunda kalmasını mı?

Kız erkek karma eğitimin getirilmesini mi?

Flörtün, gayri meşru ilişkinin normal gösterilmesini mi?

İskilipli Atıf Hoca'nın idam edilmesini mi?

Yoksa Kemahlı Ebu Hocanın Mezarından çıkarılıp asılmasınımı?

İbrahim Hakkı Hoca'nın asılmasını mı?

500.000 İslam büyüğünün idam edilmesini mi?

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün sanırım ıspartada balonlarla süslenmiş bir araçta yangın çıktı, helyum gazıyla şişirilmiş balonlar patlıyor ve alıyor işte :)
Kamyonetin kasasında bulnanlardan 2-3 tanesi de kapalı bayanlardı, elleri yüzleri yanmıştı, küçük bi yangın ama suratlırındaki dehşet inanılmazdı.
gülümseyrek izledim..
anıtkabire giden başındaki örtüyü sadece bir aksesuar olarak takan tuhaf tipleri anıtkabirde kapalılar da vardı diye gösterip sanki bir mümine yapmış gibi göstermeli yok mu, delirtiyor beni
Biri şu zındıklara desin ki, namaz kılan, camiiye giden, zekat veren, hatta hacca bile giden binlerce müşrik var, birkaç tanesi ataputu ziyaret edince ne oluyor acaba?
Bir gazetede foto var, kızın başında örtü var ama şal, belli yani derdi başını örtmek değil aksesurl daha da ilgi çekici bir vitrin yapmak altında daracık kot, kolunda atam izindeyiz bandı :) neresinden tutsan elinde kalıyor derler ya.

abdullah13 Çevrimdışı

abdullah13

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
2 sene önce Çağlayan da adliyenin önünden geçiyordum, özellikle o saatte çıkmıştım, herkes eşek gibi dikilmiş, arabalar durmuş, aralarında bazı kararsızlar var dursam mı yürüsem mi çelişkisinde, kimisi ağlıyo, kimisi sanki ilahının önünde gibi, benle beraber 2-3 kişi vardı yürüyen. Tabi ben duranlara şaşkın şaşkın bakıyorum hani neden duruyolar diye :)
Pazar günü aslında o saatlerde uyuyor oluyorum ama sanırım kalkıp şöyle kalabalık bi yerde yürümek çok keyifli olacak inşaallah.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kafirleri öfkelendirmek için yapılan bu gibi davranışlar bize sevap olarak geri dönüyor.Bir ayette okumuştum da hangi ayet olduğunu hatırlayamadım şimdi.Yani güzel bir hareket yapmışsın abdullah13 kardeş

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif] tevbe suresi

120 - Medine halkına ve civardaki bedevilere, Resulullah'ın emrine aykırı hareket etmek uygun olmadığı gibi, onun katlandığı zahmetlere öbürlerinin katlanmaya yanaşmamaları da yakışık almaz. Çünkü onların Allah yolunda çektikleri hiçbir susuzluk, hiçbir yorgunluk ve hiçbir açlık, ayrıca kâfirleri öfkelendirecek ayak bastıkları hiçbir yer veya düşmana karşı elde ettikleri hiçbir başarı yoktur ki, karşılığında kendilerine salih bir amel yazılmış olmasın. Çünkü Allah, güzel iş yapanların mükafatını zayi etmez.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bu cahiliyye müşriklerine karşı her zaman tavrımız net ve sert olmalı.Saat 09:05 geçe put gibi duran müşriklerin sessizliğini Allahu Ekber diye bağırarak bozarak onların içine korku salmak veya bu sırada trafikte korna çalan arabaların içinde araç ile ilerlerken korna çalanların aksine araç içersinde çok yüksek sesle neşid vs. dinleyerek yanında,önünde,arkanda korna çalan müşriklerin korna seslerini bastırmak gibi şeyler yapılabilir.

t.c de bu hareket(Allahuekber diye bağırma) nedeniyle yakalanma durumunda kamal ata türkün manevi şahsiyetine hakaretten işlem yapabilirler.hala bu kişiyi kanunla koruma altında tutmaktadırlar.O yüzden tedbiri elden bırakmamak gerek.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İçimden kurşun sıkasım geliyor şu TC. ...'larına.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben cesur insanı çok severim. Bu davranış ilk ve ortaokul yıllarında ve hatta lisede bize dayatılan atatürkçü, milliyetçi ve despot yönetimin bir baskısından doğmaktadır. Biz bu baskı karşısında ağzımızı bile açamazdık.Döverlerdi, söverlerdi, okuldan atarlardı. Bir taraftan oku okul diye feryad eden baba ve diğer taraftan da okuldan atılmak... Tabi herkeste olduğu gibi bizde de baba baskısı vardı ve baba ne derse o olmak zorundaydı. Ancak içten içe nefret ettiğim o insanlar ve istedikleri o düşünceleri ve şirk davranışlarını bize yutturmaları zoruma gidiyordu doğrusu. Hoş o zaman tevhidi bir düşünceye sahip değildim ancak o zamanda böyle şeylerin çirkin olduğunu biliyordum elhamdulillah. İşte o gündür bugündür, kesinlikle bir haksızlık karşısında susanları sevmiyorum. Belki kendim de konuşamıyorum ama kendimden de nefret ediyorum böyle durumlarda. Ben cesur insanı seviyorum, cesur insan bambaşkadır...

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Meydanlara yakın yerlere hoparlör çekcen vericen kabe ezanını :)

O saatte ezan okunmuyor.

Aslında çekecen hoparlörü şöyle diyecen: "Allah'ın vaadi haktır. Gün gelecek başınız vurulacak. Güngelecek tanrınızı yerle bir edeceğiz. Gün gelecek cehennem çukurlarından bir çukura yuvarlanacaksınız." Amiin.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
çelenk bıraktıkları putun dibine,puta tapmanın şirk olduğunu ve Allahın şirk dışındaki günahları bağışlamasına rağmen şirkin af edilmeyeceğini içeren kocaman puntolu bir bildiri koymak isterdim.Onlar onu ilk bakışta çelenk sanacaklar.Daha sonra da bunu facebookta başka bir hesaptan paylaşıma koyacaksın.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onlar kördür görmezler. Sağırdır duymazlar.

Üst Ana Sayfa Alt