Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

3-Takva

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH'ın izni ile 3.konu olan takva hakkında ki çalışma bitmiştir elhamdulilllah.İstifade etme temennisi ile inş...

RABBİM,bizleri takva ehli kimselerden kılsın amin

8530

not:gülyarası.com video geç açıyor !!!

MuhacirSelman Çevrimdışı

MuhacirSelman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Akhim Rabbim sana merhmet etsin.. Rabbim bizleri takvalı kullardan olmayı nasip etsin..

- Hz. Ebubekir bir hutbesinde
“Ey Allah’ın kulları! Şunu bilin ki, Allah’a ihlasla ibadet ettiğiniz müddetçe, rabbinize itaat ve hakkınızı korumuş olursunuz. Öyleyse yaşadığınız günlerde borçlarınızı ödeyin ki, gelecekte size azık olsun ve ihtiyaç duyduğunuz zaman hazır bulunsun. Ey Allah’ın kulları! Sizden önce geçenleri düşünün. Dün ne idiler, bugün ne oldular? Yeryüzünü onaran o sultanlar şimdi nerede? Kendileri unutulduğu gibi, isimleri de silindi. Onlar sanki dünyaya hiç gelmemiş gibi oldular. Sanki onlar bir hiçtir. Kendileri karanlık kabirde yatarken saray ve köşkleri yerle bir olmuştur. Onların hiç birini görüyor musun veya onlardan bir fısıltı olsun duyuyor musun? Tanıdığınız arkadaş ve akrabalarınız şimdi nerede? Onlar da amellerinize misafir olmak için dünyadan gittiler, kimisi kurtuluşa, kimisi de hüsrana uğramıştır. Kuşku yok ki, Allah Teâlâ ile mahlukları arasında akrabalık bağı yoktur ki, Allah’dan özel bir muamele görsün. Allah’ın azabından ancak, Allah’a itaat etmek, emirlerine uymak kurtarabilir. Sonu ateş olan keyifli bir hayatta hayır yoktur. Sonu cennet olan sıkıntılı bir hayatta da şer yoktur. Ben bu sözümü söyler, hem kendim hem de sizin için Allah’tan mağfiret dilerim” dedi.[1]
- Hz. Ebubekir “Allah rızası için söylenilmemiş bir sözde hayır yoktur. Allah yolunda sarfedilmeyen bir malda hayır yoktur. Cehaleti, hâlimliğine galip gelen bir insanda hayır yoktur. Allah yolunda, kınayanın kınamasından çekinerek hakkı söylemeyen bir kimsede hayır yoktur” dedi.[2]
--------------------------------------------------------------------------------
[1] Ebu Nuaym, Hilye, I/35 (Amr b. Dinar’dan).
[2] Ebu Nuaym, Hilye, V/36 (Nuaym b. Nemha’dan).
Muhammed Yusuf Kandehlevi, Hayatu’s-Sahabe, Akçağ Yayınları: 3/179.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
cümlemizden müslim kardeşlerim benim

ALLAH razı olsun akhim ne güzel bir hutbe

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
hocam ALlha razı olsudna bu gülayrasından video izliyemiyoruz gerçekden çok yavaş doluyor youtubeedn link bekliyorum inşaallah

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt