Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü 4.444 Salâten Tefriciye - Tuncina Duası Sahih mi?

I Çevrimdışı

ilyadis

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ßundan bi süre önce Salâten Tefriciye duasına niyet ettim ve okumaya başladım.780 lerde falan bir süre okuyamadım duayı bırktım...sonra bir olay oldu ve onun niyetine tekrar baştan başka bir niyet için okumaya başladım.şimdi benim sormak istediğim şey o ilk okudugum 780 Salâten Tefriciye yi şimdiki niyetime kata bilirmiyim..katabilrsem de ne die dua etmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim.ALLAH a emanet olun...

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
ßundan bi süre önce Salâten Tefriciye duasına niyet ettim ve okumaya başladım.780 lerde falan bir süre okuyamadım duayı bırktım...sonra bir olay oldu ve onun niyetine tekrar baştan başka bir niyet için okumaya başladım.şimdi benim sormak istediğim şey o ilk okudugum 780 Salâten Tefriciye yi şimdiki niyetime kata bilirmiyim..katabilrsem de ne die dua etmeliyim.yardımcı olursanız sevinirim.ALLAH a emanet olun...

Tövbe ediniz!
İslamda böyle bir dua yoktur. Ne Rasulullah bilir yapardı ne ashabı nede mezheb imamları , muctedhidler.

Bunların (Kenzül arş , salati tefriciye , salati tuncina vs) sahih hiç bir kaynakta aslı yoktur.
Elimize Rasulullahın sahih hadis-i şerfilerini alalım bakalım. Rasulullah hangi duaları bildirmiş ise onları alalım.
Bunun için kalabalıkların uydurma rivayet ve adetlerini değil, Kuran ve sahih sünnet müslümanın yol azığıdır. Allaha emanet olasınız.

KALABALIKLAR DİNİNİN SEVAP KAYNAKLARINA REDDİYE
ORİJİNİ

https://www.islam-tr.org/konu/kalabaliklar-dininin-sevab-kaynaklarina-reddiye.8701/

Y Çevrimdışı

yuhuju

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tövbe ediniz!
İslamda böyle bir dua yoktur. Ne Rasulullah bilir yapardı ne ashabı nede mezheb imamları , muctedhidler.

Bunların (Kenzül arş , salati tefriciye , salati tuncina vs) sahih hiç bir kaynakta aslı yoktur.
Elimize Rasulullahın sahih hadis-i şerfilerini alalım bakalım. Rasulullah hangi duaları bildirmiş ise onları alalım.
Bunun için kalabalıkların uydurma rivayet ve adetlerini değil, Kuran ve sahih sünnet müslümanın yol azığıdır. Allaha emanet olasınız.

Okunuşu: "Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî'il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi's-seyyiât ve terfe'unâ bihâ a'lâ'd-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ'l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî'l-hayâti ve ba'del-memât birahmetike Yâ erhame'r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni'mel vekîl, ni'mel mevlâ ve ni'me'n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke'l-masîr."

Anlamı: Allah'ım! Efendimiz Muhammed'e (sav) ve onun ehli beytine salat et. Bu salavat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salavat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salavat hürmetine temizlersin, o salavat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salavat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Alla Tealâ bize kâfidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.

kardesim bu dualarda kotu bi şeymi warki etmeyelim?

Üst Ana Sayfa Alt